Top Button

Як подати документи

Заявники, які хочуть подати документи на отримання національної чи Шенген візи, можуть скористатися послугами Пунктів Прийому Візових Анкет до Польщі в Україні, здійснивши попередній запис на подачу документів.

Також інформуємо, що кожен заявник, який планує подавати документи на візу має можливість подавати документи безпосередньо у Консульській установі при умові попередньої реєстрації на інтернет-сторінці https://www.e-konsulat.gov.pl/

Підстава для прийняття документів:

 • на національну візу – офіційна реєстрація у відповідному консульському окрузі
 • на отримання візи Шенген – документи, які підтверджують факт роботи чи навчання у відповідному консульському окрузі, реєстрація у відповідному консульському окрузі

Заявники, котрі зареєстровані у Луганській або Донецькій області, можуть подавати документи на отримання візи в будь-якому ППВА на території України за умови надання одного з документів, вказаних нижче:

 • у випадку подачі документів на національну візу: довідка, яка підтверджує факт переселення з Донецької чи Луганської області
 • у випадку подачі документів на візу Шенген:

  • документи, які підтверджують факт роботи у відповідному консульському окрузі
  • документи, які підтверджують факт навчання в відповідному консульському окрузі
  • довідка, яка підтверджує факт переселення з Донецької чи Луганської області

Крок 1: Визначте мету поїздки до Республіки Польща та зберіть усі необхідні документи.

 • У випадку короткострокового перебування (максимум 90 днів протягом наступних 180) Ви маєте подавати документи на отримання візи Шенген
 • У випадку довгострокового перебування (більше 91 дня протягом наступних 180) Ви маєте подавати документи на отримання національної візи.

Щоб отримати більше інформації про візу Шенгеннатисніть тут, про національну візу – натисніть тут.

Підготуйте повний комплект документів необхідних для подачі на обрану Вами категорію візи. Cписок необхідних документів можна знайти на сайті.

Крок 2: Перевірте відповідність Консульського округу.

Заявники, які подають документи на отримання візи повинні звертатися до відповідного Консульського округу, до якого вони належать. Щоб отримати інформацію про територіальну компетенцію Консульського Відділу Посольства Республіки Польща та Генеральних Консульств – натисніть тут.

Крок 3: Здійсніть оплату за послуги ППВА

Зібравши всі необхідні документи, відвідайте будь-яке відділення Кредо Банку (адреси відділень – натисніть тут) чи Ідея Банку (адреси відділень – натисніть тут) на підставі оригіналу Вашого закордонного паспорту, оплатіть сервісний збір (для оримання інформації про актуальну вартість послуги ППВА натисніть тут ). Під час здійснення оплати за сервісний збір ППВА, Ви також можете здійснити оплату за додаткову послугу СМС –інформування статусу Вашого паспорта. Вартість послуги становить лише 40 грн.У випадку здійснення оплати за члена подружжя / неповнолітніх дітей, надайте оригінали документів, що підтверджують родинні зв’язки та їхні закордонні паспорти.

Під час здійснення оплати необхідно:

 1. обрати категорію візи: D – національна віза, наприклад: для роботи, навчання.

  Якщо Ви плануєте подавати документи на візову категорію С (віза Шенген, інші цілі, крім туризму, наприклад, бізнес, спорт, культура, лікування, відвідини, міжнародні перевезення, транзит і т.д.) сервісний збір потрібно оплачувати при подачі в ППВА .

 2. обрати ППВА
 3. вказати актуальний номер Вашого особистого телефону.

Після здійснення оплати Ви отримаєте унікальний код PTN для реєстрації.

ВАЖЛИВО: Просимо впевнитися, що наданий Вами номер телефону є правильним, доступним та належить Вам. У випадку, якщо Вами буде наданий невірний номер телефону, або номер телефону, що Вам не належить, здійснення реєстрації буде неможливим, у зв’язку з чим Вам буде повернено кошти.

Можна здійснити лише одну оплату для одного заявника. У випадку, якщо Вами буде здійснено кілька оплат, а дата Вашої реєстрації по першій оплаті ще не мине – по всіх наступних оплатах здійснення реєстрації буде неможливим, у зв’язку з чим Вам буде повернено кошти цих оплат.

Крок 4: Здійсніть реєстрацію до ППВА.

Детальна процедура реєстрації – натисніть тут.

Крок 5: Подача документів

З`явіться до Пункту Прийому Візових Анкет в призначений день та час подачі документів і подайте заповнену анкету разом з усіма необхідними супровідними документами відповідно до мети подорожі. Додатково обов’язково надайте оригінал чеку про оплату послуг ППВА.

Під час подачі документів Ви можете замовити додаткові послуги:

 • заповнення візової анкети;
 • кур’єрської доставки Вашого паспорта;
 • СМС-повідомлення про готовність Вашого паспорту до видачі;
 • в ППВА Ви маєте можливість оформити страховий поліс та зробити якісне фото;
 • послуга фотокопіювання.

Усі додаткові послуги можуть бути замовлені за Вашим бажанням.

Крок 6: Оплатіть необхідну суму

Працівник надасть Вам квитанцію, яку Вам необхідно сплатити в касі: візовий/МПР збір оплачується готівкою у євро або в гривнях, за умови замовлення кур’єрської доставки, СМС, фото і т.д. – збір оплачується у гривнях. Вам надається квитанція на оплату всіх платежів, що були здійснені у Пункті Прийому Візових Анкет.

Зауважте, у випадку оплати візового збору в касі банку утримується комісія банку.

Крок 7: Надайте біометричні дані

Якщо Ви подали документи на отримання візи Шенген до Польщі, Вам необхідно пройти у спеціально створену біометричну кабіну та надати свої біометричні дані після здійснення усіх необхідних оплат.

Якщо Ви подали документи на отримання національної візи, Вам не потрібно надавати біометричні дані.

Далі (Наступна сторінка) Попередня сторінка