Top Button

yasal uyari ve gizlilik bildirimi

Yasal Uyarı

Yasal Uyarı

Istanbul ve Antalya’daki Rusya Federasyonu Başkonsolosluğu VF Services LLC ile Türkiye’de İstanbul ve Antalya’da vize işlemleri yapma konusunda anlaşmaya varmıştır.

Daha sonra, VF Services LLC servis ortağı olan VF VİZE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ TİC. LTD.ŞTİ ‘yi bu servisleri vermekle yetkilendirmiştir. Bu yüzden Rusya Vize Başvuru Merkezi Istanbul ve Antalya’daki Rusya Federasyonu Başkonsolosluğu tarafından VF Services LLC adına VF VİZE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ TİC. LTD.ŞTİ ‘yi vize işlemleri servis sağlayıcı olarak görevlendirmiştir.

VF VİZE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ TİC. LTD.ŞTİ Rusya Federasyonu’na girmek isteyen başvuru sahiplerine lojistik destek sağlar ve aşağıdakilerden sorumludur:

Başvuru sahibinin pasaportu, tamamlanmış vize başvuru formu, destekleyici belgeler (tümü ‘’belgeler’’ olarak adlandırılır) ve uygun vize ücreti.

Başvuru sahibi adına Rusya Fedesasyonu Konsolosluğu’na başvuru yapmak.

İlgili belgelerin işlemleri tamamlandıktan sonra Rusya Fedesasyonu Konsolosluğu’ndan teslim aldıktan sonra elden başvuru sahibine vermek.

Rusya Fedesasyonu Konsolosluğu aksini belirtmedikçe daha fazla belge isteme yada vizeyi reddetme gibi haklarını saklı tutar.

Bu tarz durumlarda, açıklanan prosedür yerine, Rusya Fedesasyonu Konsolosluğu belgeleri direkt olarak başvuru sahibine elden teslim eder.

VF VİZE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ TİC. LTD. ŞTİ başvuru sahiplerinin belgelerini alırken her türlü önlemi alır. Ancak VF VİZE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ TİC. LTD. ŞTİ kaza, hırsızlık, doğal afetler (tanrı eylemi) ya da VF VİZE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ TİC tarafından kaynaklanmayan kontrolü dışındaki herhangi bir nedenle herhangi bir ‘’Belgenin’’ taşıma esnasında kaybolmasından sorumlu olmamakla birlikte yukarıda bahsedilen şartların kapsam dışında tutulması VEYA SINIRLANDIRILMASI koşuluyla TÜRKİYE’de HUKUK işlemlerinin UYGULANMASINA İZİN VERİR.

VF VİZE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ TİC. LTD. ŞTİ tarafından bu yasal uyarının 2. BÖLÜMÜ’nde BELİRTİLEN ve başvuru sahibinden alınan SERVİSLERİN ücretini Rusya Fedesasyonu Konsolosluğu’nun vize başvurusunu reddetmesine veya onaylamasına bakılmaksızın iade etmez.

VF VİZE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ TİC. LTD. ŞTİ kendi takdirine bağlı olarak, değişiklik, iptal veya önceden herhangi bir bildirimde bulunmaksızın, herhangi bir zamanda burada belirtilen şart ve koşulların herhangi birini veya tümünü değiştirebilir veya geri çekebilir. EĞER BİR BAŞVURU SAHİBİ YAPILAN DEĞİŞİKLİKLERDEN MEMNUN DEĞİLSE, TEK BAŞINA ÖZEL HİZMET TALEP EDEREK VF VİZE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ TİC. LTD. ŞTİ’NİN SUNDUĞU HİZMETLERİ REDDEDEBİLİR.

VF VİZE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ TİC. LTD. ŞTİ TARAFINDAN SUNULAN hizmetlerle ilgili olarak ortaya çıkan herhangi bir talep ya da ihtilaflar’da Türk mahkemeleri yetkilidir.

Başvuru sahibi ve / veya temsilcisi burada sağlanan şartlar, koşullar ve tüm ayrıntıları, sınırlama veya koşul olmaksızın vize başvuru öncesinde belirtilenlerin okunduğunu, anlaşıldığını ve bağlayıcılığını kabul.ve teyit eder.

Gizlilik Bildirim

Bilgilerinizi işleme kim alıyor?

Vize başvurunuz için sizden alınan bütün bilgilerin sorumluluğu VF VİZE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ TİC. LTD. ŞTİ ‘ye aittir.

İşleme aldığımız bilgiler nelerdir?

Bu bildirim Rusya vizesi için websayfasından indirip çıktı aldığınız formlar, diğer belgeler ve pasaportunuz dahil verdiğiniz tüm bilgileri kapsar. Bu bilgiler adınızı, adresinizi ve iletişim bilgilerinizi, doğum yerinizi, pasaport bilgilerinizi, iş yeri bilgilerinizi ve seyahat bilgilerinizi kapsar.

VF VIZE DANISMANLIK HIZMETLERI TIC. LTD. STI, 6698 sayılı Kişisel Bilgilerin Korunması Yasası (KBKY) kapsamında bizimle paylaştığınız ve işlemci kapasitesi sınırlı, ilişkili olduğu ve işleme amacıyla ölçülü, işlemlerin devam etmesi amacıyla verilmiş şahsi bilgilerinizi kayıt, depolama, saklama, tekrar ortaya çıkarma yaparken koruyacağını, işlemler yapılırken geçen sure boyunca bilgilerin yasal olarak belirlenmiş kurumlarla paylaşırken dağıtımını yaparken, sistemlerine işlerken (KBKY) kurallarını takip edeceğini beyan eder.

Hangi amaçla bilgilerinizi kayıt altına alıyoruz?

Bilgilerinizi vize başvurunuzun amacına uygun olarak servis vermek ve vize başvuru işleminizi yapmak için ayrıca bu bilgileri Rusya Fedesasyonu Antalya ve İstanbul Başkonsolosluğu’na iletmek, amacıyla kullanıyoruz. Başvurunuz için paylaştığınız bilgiler VF VIZE DANISMANLIK HIZMETLERI TICARET LTD STI tarafından başvurunuzun Konsolosluk tarafından sonuçlanmasının ve pasaportunzuun size teslim edilmesinin ardından otomatik olarak silinmektedir.

Ancak kişisel veriler silinene kadar, VF VIZE DANISMANLIK HIZMETLERI TIC. LTD. STI olarak amaçlar ve kişisel veriler işlenmesi yasaları gereği; açık ve özgür iradeniz ve vize başvurunuz kapsamında, kimliğinizi belirlemek ve ardından vize uygulaması ile ilgili isim, soyisim, doğum tarihi, adres, cep telefonu numarası, e-posta adresiniz ve diğer verilerin güncel olarak kişisel verilerinizi kaydetmek, vize başvuru süreci hakkında sizi bilgilendirmek, ve akademik programlar, etkinlikler hakkında sizi bilgilendirmek için; işlem yapmak amacı doğrultusunda elektronik veya yazılı ortamlarda tüm kayıt ve belgeleri düzenlemek için; mevzuatın öngördüğü yükümlülükleri, ilgili düzenleyici kurumlar ve diğer yetkili makamlar taraından bulundurma, raporlama ve bilgilendirme bilgileri kaydetmek için saklı tutar.

Bilgileriniz ayrıca veri koruma politikalarına uygun olarak Rus Hükümeti tarafından ayrı ayrı muhafaza edilecektir.

Eğer kredi veya banka kartı ile bize herhangi bir ödeme yaparsanız sadece ödeme işlemleri amaçları için gerekli ölçüde ödeme işlemcisinde bilgileriniz ifşa edebilir. Onlar ödemenizi yapmak için kullanacaklardır.

Kişisel bilgileriniz yukarıda belirtilenler dışında başka şekillerde kullanılmaz ve yasal zorunluluklar ve yetkililer / kuruluşlar dışında paylaşılmaz veya üçüncü şahıslara aktarılmaz.

Yardım Hattı Servisleri hakkında Yasal Uyarı

Yardım Hattı hizmetleri verilen her türlü bilgilerin doğru ve güncel olmasını sağlamak içindir. Rusya Vizesi Bilgi Servisleriyle ilişkili olarak, VF VIZE DANISMANLIK HIZMETLERI TIC. LTD. STI verilen bilgilerin niteliği, eksiksizliği ve güncel sorumluluk sınırları kapsamında çağrı ücretlerini iade etmek için hiçbir sorumluluk kabul etmez ve garanti etmez. Şahsi bilgileriniz websayfamız, email ve çağrı kanalları aracılığıyla sözlü olarak, yazılı form oalrak veya elektronik ortamda alınabilir. VF VIZE DANISMANLIK HIZMETLERI TIC. LTD. STI sözleşme veya ihmal ihlali de dahil olmak üzere, bu yardım hattı aracılığıyla verilen herhangi bir tavsiye veya bilgi ile ilgili olabilecek diğer tüm içeriği hariç tutar.

Geribildirim, Şikayet ve Diğer Talepler

KBKY 11. Maddesi gereği Feedback.Rutr@vfshelpline.com adresine email göndererek aşağıdakileri yapabilirsiniz ;

 1. şahsi bilgilerinizin işleme alınıp alınmadığını öğrenmek
 2. işlemlerinizin sonuçlanıp sonuçlanmadığını sormak
 3. bu işlemlerin neden ve nasıl uygun olarak yapıldığını öğrenmek
 4. bilgilerinizin yurt içi ve yurt dışında hangi 3. Kişi/kurumlara gönderildiğini öğrenmek
 5. bilgilerinizin yanlış ve eksikliği durumunda düzeltilmesini talep etmek,
 6. KBKY 7. Maddesinde anlatıldığı gibi bilgilerinizin silinmesi/ imha edilmesini talep etmek,
 7. Yukarıdaki d ve e maddelerinde belirtilenlere gore bilgilerinizin gönderildiği 3. Kişi/kurumlarla iletişime geçmeyi talep etmek,
 8. Sadece otomatik sistemler tarafından analiz edilen bilgilerden kaynaklı hatalar sebebiyle sizin için olumsuz sonuçlanan tüm durumları reddetmek,
 9. Kişisel verilerin hukuka aykırı işlemleri sebebiyle kayıplarınız için tazminat talep etmek.

Talepleriniz başvurunuzun durumuna bağlı olarak en kısa sürede, 30 günü aşmayacak şekilde, hiçbir koşulda herhangi bir ücret talep edilmeden sonuçlanmalıdır. Ancak VF VIZE DANISMANLIK HIZMETLERI TIC. LTD. STI’ne yapmanız gereken bir ödeme olursa Kişisel Bilgilerin güvenliği Bürosu tarafından belirtilen ücretler geçerlidir.

Bunların dışında Rusya Vize Bilgi Servisi ile alakalı kişsel bilgilerinizle alakalı olmayan bir geri bildiriminiz, sorunuz, şikayetiniz veya para iadesi talebiniz varsa buraya email gönderiniz: Feedback.Rutr@vfshelpline.com

Dolandırıma amaçlı iş tekliflerine karşı uyarı

Dolandırıma amaçlı iş tekliflerine karşı uyarı

Dolandırıcılıkla İşe Alma/İş Teklifleri

Bazı kişilerin/kurumların kendilerini Vfs Global’in acentası veya temsilcisi gibi gösterdiğini ve bu bağlamda dolandırmak maksadıyla iş teklifi yapıp istihdam sağlamak teklifiyle kişilerin kişisel bilgilerini ve paralarını çalmaya kalkıştıklarını Vfs Global tespit etmiştir. Bu tür iş vaatleri, istihdam teklifleri ve para karşılığında vize alma gibi durumlar karşısında sağduyu ve dikkatli olmanızı önermekteyiz. Söz konusu teklifler tamamen sahte olup, geçersizdir. Vfs Global bir İnsan Kaynakları acentası ya da servisi değildir, iş teklifleri sunmamaktadır.Dolandırıcılar kişileri özellikle İnternet, email, telefon vb. yöntemlerle kandırmaktalar. Vfs Global bu tür dolandırıcılık durumları ile ilgili kişileri uyarmaktadır.

Vfs Global sadece devletler ile çalışmakta olup onların diplomatik görevlerinin vize başvuru sürecindeki aracılık ihtiyaçlarını karşılayan Vize başvuru merkezidir.

Para karşılığında ne Vfs global ne de temsilcileri Vfs Global içinde ya da dışında iş imkanları sunarak kişileri kendine çekmeye çalışmamaktadır.Bu amaçla Vfs Global adı altında para talep eden herhangi bir teklif alırsanız, bu tekliflerin dolandırma amaçlı olduğunu bilmelisiniz.

Dolandırıcılık belirtileri karşınsında uyarı

Aşağıda Vfs Globalin uygulamalarını ve etik anlayışını ihlal eden, işe alımda dolandırıclığın bazı örnekleri bulunmaktadır:

 • Gönderilen maillerin Vfs Global resmi mail adresi dışında ücretsiz ve herkesin ulaşabileceği mail adresleri ile atılması. Örneğin; Hotmail, Gmail, Outlook, Yahoo vb. Aynı zamanda sahte mail adresleri ile de gönderilebilmektedir.
 • Size özel ve gizli bilgilerin açığa çıkarılması istenmektedir.
 • Görüşme, telefon ya da anlık mesajlama programları ile yapılmak istenmektedir.
 • Sizden Para ya da herhangi bir ödeme yapmanız istenmektedir.
 • Sizden bir Vize başvuru formu ya da işe alım formu gibi bir form doldurmanız istenmektedir. (İzinsiz olarak dökümana Vfs Globalin resmi logosu yerleştirilmiş olabilir)
 • Aciliyette ısrar
 • Oturum izni ve Vize başvuru süreci gibi işlemler için para istenebilir.

Bu tür eylemler kurbanların bilgilerini çalmak ve dolandırmak amacındadır.Bu tür eylemleri yapanlar hukuki ve cezai sorumluluk altındadır. Vfs Global bu tür konuları ciddiyetle dikkate almakta ve yasadışı faaliyetler karşısında yetkin güvenlik birimlerine başvurma ve bu tür yasadışı aktivitelerin cezalandırlması hakkını saklı tutar, genellikle bu tür kişileri tespit etmek zordur.

Bu yüzden siz de eğer dolandırma maksadıyla yazılı ya da sözlü böyle bir iş teklifi ya da görüşme talebi alırsanız ya da bu konuda şüpheye düşerseniz lütfen bunları dikkate almayınız. Ayrıca bu durumu communications@vfsglobal.com adresine bildirerek Vfs Globalden doğrulayabilirsiniz.

Dolandırıcılıkla ilgili böyle bir durum ile karşılaşırsanız, bağlı bulunduğunuz yerdeki polis yetkilisine veya yetkili hukuk birimine ve aynı zamanda acco@vfsglobal.com adresimize de bildirebilirsiniz.

Vfs Global bu kişi veya kurumların yol açtığı faaliyetlerden kaynaklanan hasar, zarar, rahatsızlıktan veya kayıplardan hiçbir şartta sorumlu olmayacaktır