Ana Sayfa I  English I   Türkçe I   Deutsch
Avusturya için
Vize Başvurusu
Türkiye
Başvuru Sahiplerine Önemli Uyarı!
VFS Global Vize Başvuru Merkezimiz dışarısında, kapı önünde, ücret karşılığında hizmet sunan kişiler, yetkisiz acentalar ya da tercüme bürolarından hizmet almanızı kesinlikle önermemekteyiz.
Deneyimlerimiz bu kişilerin genellikle yanlış bilgi ve belge sunduğunu göstermiştir.
VFS Global Vize Başvuru Merkezlerinin ve Büyükelçiliklerin bu kişiler, acentalar ve tercüme bürolarıyla hiç bir bağlantısı olmadığı konusunda dikkatli olunmalıdır.
GİRİŞ
Önemli : Pazartesi ve Çarşamba günleri Ankara,İzmir, Bodrum ve Antalya, Gaziantep başvuru merkezlerimizden başvuru alınmayacaktır. İstanbul Harbiye ve Altunizade başvuru merkezlerimizden başvuru için randevu zorunludur.

Ankara Avusturya Büyükelçiliği ve İstanbul Avusturya Başkonsolosluğu Vize Başvuru Merkezlerinin 26 Ekim tarihindeki açılışını duyurmaktan mutluluk duymaktadır.

Schengen Vizesi başvuruları Ankara, Antalya, Bodrum, Gaziantep, Bursa, Istanbul Harbiye, Istanbul Altunizade ve İzmir’deki Avusturya Vize Başvuru Merkezlerine yapılacaktır. Bodrum, Antalya, Gaziantep ve İzmir’de yapılan başvurular, Ankara’da bulunan Avusturya Büyükelçiliği tarafından değerlendirilecektir. Istanbul Harbiye, Istanbul Altunizade ve Bursa’da yapılan Başvurular, İstanbul’da bulunan Avusturya Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilecektir. Pasaportunuzu doğrudan kapınıza teslim eden, kurye servisimizden faydalanabilirsiniz.

Başvuru Yapacaklar için
Vize başvuru yapmak isteyen kişilerin bu sitede yer alan bilgileri dikkatli bir şekilde okumaları rica olunur. Bu sitede yer alan bilgiler ve talimatlar, belgelerinizi olabildiğince doğru ve tam bir şekilde hazırlamanızda yardımcı olacaktır. Başvurunuzun eksik veya değerlendirilmeme şansını azaltacaktır.

Başvurunuzla ilgili bir karar alınmadan önce, Ankara'daki Avusturya Büyükelçiliği veya Avusturya Başkonsolosluğu ile Avusturya Vize Başvuru Merkezinde kişisel bir görüşme için bir Vize Yetkilisinin huzuruna çıkmanız gerekli olabilir. Vize Başvuru Merkezi, bunun için size bir randevu verilmesinde yardımcı olacaktır.

Vize Değerlendirme Süresi:
Antalya, Bodrum, Izmir ve Gaziantep’ten yapılan Vize Başvurularının Değerlendirme süresi tüm Vize kategorileri için minimum 15 gün (VFS’de başvuru tarihi hariç) olacaktır. Ancak bazı durumlarda, süreç daha da uzun olabilir.

Avusturya Büyükelçiliği ve Avusturya Başkonsolosluğu, başvuru tarihinizden sonraki 15 gün içinde vize başvurunuzun durumuyla ilgili herhangi bir soruyu cevaplamayacaktır.
VİZE BAŞVURU SÜRECİ
1. Adım: Sadece kısa süreli vize başvuruları VFS başvuru merkezinde kabul edilmektedir.
2. Adım: Başvurunuzdan önce, ‘ziyaret amacınızın' net olması gerekmektedir; vize başvurunuz boyunca size yardımcı olacağımızı ancak vize kategorinizin seçimi konusunda size tavsiyelerde bulunma ya da rehberlik yapma konusunda yetkili olmadığımızı unutmayınız. Görevimiz temel olarak idari olduğundan, tamamen Avusturya Büyükelçiliği/ Başkonsolosluğunun inisiyatifinde olduğunda vize alıp almayacağınız ya da başvuru süresinin ne kadar süreceği gibi konularda konuşma hakkına sahip değiliz.
3. Adım: Kısa Süreli ve Uzun Süreli vizeler hakkında detayları öğrenmek için "Vizeler hakkında her şey" bağlantısını tıklayınız.
4. Adım: Vize Başvuru Merkezini / Konsolosluk/Elçilik ziyaretinizden önce güvenlik düzenlemeleri duyurularını kesinlikle okuyunuz.
BAŞVURUNUZU TAKİP EDİN
VFS Avusturya Vize Başvuru Merkezinde bir Vize başvurusu yapmış iseniz, başvurunuzu burada takip edebilirsiniz.

Makbuz Numaranızı ya da Doğum Tarihinizi girerek başvurunuzu takip edebilirsiniz. Lütfen burayı tıklayın.

ara
     
 
   buraya tıklayın   
Search