Ana Sayfa I  English I   Türkçe I   Deutsch
Avusturya için
Vize Başvurusu
Türkiye
Başvuru Sahiplerine Önemli Uyarı!
VFS Global Vize Başvuru Merkezimiz dışarısında, kapı önünde, ücret karşılığında hizmet sunan kişiler, yetkisiz acentalar ya da tercüme bürolarından hizmet almanızı kesinlikle önermemekteyiz.
Deneyimlerimiz bu kişilerin genellikle yanlış bilgi ve belge sunduğunu göstermiştir.
VFS Global Vize Başvuru Merkezlerinin ve Büyükelçiliklerin bu kişiler, acentalar ve tercüme bürolarıyla hiç bir bağlantısı olmadığı konusunda dikkatli olunmalıdır.
Vizeniz Hakkında Herşey
Tüm vize kategorileri için gerekli evraklar
Vize başvurusunu yapan tüm başvuru sahipleri aşağıda belirtilen zorunlu şartları karşılaması gerekmektedir.
Avusturya'ya giriş tarihinden sonra en az üç aylık geçerlilik süresine sahip pasaport. Avusturya Başkonsolosluğu veya Büyükelçiliği pasaportlara ekli ek sayfaları kabul etmemektedir. Vizenin belirtileceği boş bir sayfanızın olmaması durumunda, başvurunuzu yapmadan önce yeni bir pasaport alınmalıdır.
İlgili Formlar & Fotoğraflar, Vize tipine uygun tam olarak doldurulmuş başvuru formu ve ek form, iki adet biyometric boyutlu fotoğraf ile birlikte talep edilmektedir [Not: Dijital fotoğraflar kabul edilmemektedir]

Diğer bilgiler:
Seyahatleri boyunca ebeveynleri veya yasal vasileri olmadan veya sadece bir ebeveynin eşlik ettiği 18 yaş altı çocuklar, görüşme zamanında Büyükelçilik/Konsoloslukta bulunmaları gerekmektedir (her iki ebeveyn veya yasal vasisi ile birlikte) ve ebeveynin pasaportunun birinci veya son sayfasının bir kopyası ile birlikte.

Ankara Avusturya Büyükelçiliğinin sorumlu olduğu iller: Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydin, Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır , Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, KKTC, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin ( İçel ), Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat.

İzmir Vize Başvuru Merkezimizin sorumlu olduğu iller: İzmir ve Çevresi.

Bodrum Vize Başvuru Merkezimizin sorumlu olduğu iller: Bodrum ve Çevresi.

Antalya Vize Başvuru Merkezimizin sorumlu olduğu iller: Antalya ve Çevresi.
Bursa Vize Başvuru Merkezimizin sorumlu olduğu iller: Bilecik, Bolu, Bursa, Edirne, İstanbul, Kirklareli, Tekirdag, Kocaeli, Balikesir, Canakkale, Sakarya, Zonguldak.

Gaziantep Vize Başvuru Merkezimizin sorumlu olduğu iller: Gaziantep, Adana ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi.

VİZE BAŞVURU SÜRECİ

Adım 1
Sadece kısa süreli vize başvuruları VFS başvuru merkezinde kabul edilmektedir.

Adım 2
Başvurunuzdan önce, ‘ziyaret amacınızın' net olması gerekmektedir; vize başvurunuz boyunca size yardımcı olacağımızı ancak vize kategorinizin seçimi konusunda size tavsiyelerde bulunma ya da rehberlik yapma konusunda yetkili olmadığımızı unutmayınız. Görevimiz temel olarak idari olduğundan, tamamen Avusturya Büyükelçiliği/ Başkonsolosluğunun inisiyatifinde olduğunda vize alıp almayacağınız ya da başvuru süresinin ne kadar süreceği gibi konularda konuşma hakkına sahip değiliz.

Adım 3
Kısa Süreli ve Uzun Süreli vizeler hakkında detayları öğrenmek için "Vizeler hakkında her şey" bağlantısını tıklayınız.

Adım 4
Vize Başvuru Merkezini / Konsolosluk/Elçilik ziyaretinizden önce güvenlik düzenlemeleri duyurularını kesinlikle okuyunuz.