Başvuru Sahiplerine Önemli Uyarı!
VFS Global Vize Başvuru Merkezimiz dışarısında, kapı önünde, ücret karşılığında hizmet sunan kişiler, yetkisiz acentalar ya da tercüme bürolarından hizmet almanızı kesinlikle önermemekteyiz.
Deneyimlerimiz bu kişilerin genellikle yanlış bilgi ve belge sunduğunu göstermiştir.
VFS Global Vize Başvuru Merkezlerinin ve Büyükelçiliklerin bu kişiler, acentalar ve tercüme bürolarıyla hiç bir bağlantısı olmadığı konusunda dikkatli olunmalıdır.
ÖNEMLİ HABERLER VE NOTLAR
09 Eylül 2014: 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren kısa dönem vize için yeni düzenleme - Vize Bilgi Sistemi (Vısa Information System – “VIS”)

KISA DÖNEM VİZE İÇİN YENİ DÜZENLEME – VİZE BİLGİ SİSTEMİ (VISA INFORMATION SYSTEM – “VIS”) – 25 September 2014 TARİHİNDEN İTİBAREN

Vize Bilgi Sistemi (Visa Information System – VIS)

Vize Bilgi Sistemi (VIS) Schengen Ülkeleri’nin vize bilgilerini ortak olarak kullanabilmelerini sağlayan bir BT (Bilgi Teknolojisi) sistemidir. VIS’in ana amacı vize verilme sürecini basitleştirmek, dış sınırlarda controller yapabilmek, ve vizeye başvuran kişiler dahil işlemlere dahil olan herkesin güvenliğini arttırmaktır.

Schengen Ülkeleri’nin Vize Bilgi Sistemi 11 Ekim 2011 tarihinden itibaren çalışır haldedir. Şu an her aşamada daha fazla üye ülkelenin vize bölümlerini VIS’e bağlayan aşamalı bir dönüşüm devam etmektedir. VIS bizim bölgemizde 25 September 2014 tarihinde faaliyete geçecektir.

VIS, Schengen Ülkeleri’nin konsolosluk ve dış sınır geçiş noktalarını, merkezi VIS veritabanına bağlamak suretiyle çalışır. VIS’in sisteme dahil edilmesi vize başvuru sürecinde çeşitli değişiklikler gerektirmiştir:

25 September 2014 tarihinden itibaren, ilk defa kısa dönem vizesine başvuran kişiler (en fazla 90 gün) şahsen başvuru yapmak zorundadır, çünkü gerekli biyometrik verilerin – on parmağın parmak izi taraması ve dijital fotoğraf- alınabilmesi şarttır.
VIS’te kaydedilen parmak izi taramaları başvurudan sonraki beş yıllık zaman dilimi içerisinde diğer vize başvuruları için tekrar kullanılabilir.
Seyahat eden kişiler Schengen bölgesine girdiklerinde, sınır görevlileri kişilerin kimliklerini VIS’I kullanarak tanımlayabileceklerdir.

Daha fazla bilgi için lütfen Avrupa Komisyonu’nun websitesini ziyaret ediniz.

27 MAYIS 2014: Belçika Vize Başvuru Merkezi, 02 Haziran 2014 tarihi itibariyle vize başvuru formu doldurma servisine başlayacaktır. Detaylı bilgi için Ek Servisler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
03 MART’TA ALTUNİZADE BELÇİKA VİZE BAŞVURU MERKEZİ’NİN AÇILACAĞINI DUYURMAKTAN MEMNUNİYET DUYARIZ.ALTUNİZADE OFİSİMİZDEN BAŞVURU YAPMAK İSTEYENLER AŞAĞIDAKİ ADRESTEN OFİSİMİZE ULAŞABİLİRLER.
ALTUNİZADE,FAHRETTİN KERİM GÖKAY CADDESİ NO:31 EURO İŞ MERKEZİ B BLOK ALTUNİZADE-İSTANBUL
SORULARINIZ İÇİN PAZARTESİ’DEN CUMA’YA 08:30-12:00VE 13:00-17:00 SAATLERİ ARASINDA ÇAĞRI MERKEZİMİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.02123735804
25-26-27 ARALIK TARİHLERİNDE ANKARA,İSTANBUL,ANTALYA,GAZİANTEP VE BODRUM VİZE BAŞVURU MERKEZLERİ NOEL TATİLİ SEBEBİYLE KAPALI OLUCAKTIR..
10 Temmuz’da Bodrum,Antalyave Gaziantep’de Belçika Vize Başvuru Merkezi’nin açılacağını duyurmaktan memnuniyet duyarız. Belçika vizesine başvurmak isteyenler aşağıdaki adreslerden ofislerimize ulaşabilirler:

ANTALYA, Yeşilbahçe Mah 1480 sokak Ülker Apt No:42/B Muratpaşa – Antalya

GAZIANTEP,Incilipınar Mah. C Nolu sokak Kaplama İş Merkezi altı Şehitkamil/GAZIANTEP

BODRUM, Yokuşbaşı Mah. Kıbrıs Şehitleri Cad. No: 30 Bodrum - MUĞLA (Bodrum Ticaret Odası)

Sorularınız için Pazartesi’den Cuma’ya 08:30 – 12:00 ve 13:00 - 17:00 saatleri arasında Çağrı Merkezimize ulaşabilirsiniz: 0 212 373 58 04

NOT:Bu sehirlerden sadece kisa sureli basvurular kabul edilecek olup ortalama islem suresi 20 gundur.

31 Ocak’ta Ankara ve İstanbul’da Belçika Vize Başvuru Merkezi’nin açılacağını duyurmaktan memnuniyet duyarız. Belçika vizesine başvurmak isteyenler aşağıdaki adreslerden ofislerimize ulaşabilirler:

ANKARA, Cinnah cd. NO:64/b Çankaya - Ankara

İSTANBUL, Cumhuriyet cd. NO:193 Harbiye - İstanbul

Sorularınız için Pazartesi’den Cuma’ya 08:30 – 12:00 ve 13:00 - 17:00 saatleri arasında Çağrı Merkezimize ulaşabilirsiniz: 0 212 373 58 04