Başvuru Sahiplerine Önemli Uyarı!
VFS Global Vize Başvuru Merkezimiz dışarısında, kapı önünde, ücret karşılığında hizmet sunan kişiler, yetkisiz acentalar ya da tercüme bürolarından hizmet almanızı kesinlikle önermemekteyiz.
Deneyimlerimiz bu kişilerin genellikle yanlış bilgi ve belge sunduğunu göstermiştir.
VFS Global Vize Başvuru Merkezlerinin ve Büyükelçiliklerin bu kişiler, acentalar ve tercüme bürolarıyla hiç bir bağlantısı olmadığı konusunda dikkatli olunmalıdır.Giriş
VFS Global, Ankara’daki Fransa Vize Başvuru Merkezi’nin 04 Haziran 2013 tarihindeki açılışını duyurmaktan mutluluk duymaktadır.

Ankara Fransa Büyükelçiliği kısa süreli vize talebi (Schengen Vizesi) ve uzun süreli öğrenci vizesi talebi dosya başvuruları VFS Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Uzun dönem öğrenci vizesi başvuruları haricindeki diğer tüm uzun dönem başvuruları için Çağrı Merkezimiz aracılığıyla Ankara Fransa Büyükelçiliği’ne randevu alınmalıdır.

Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları Ankara Fransa Büyükelçiliği tarafından gerçekleştirilir.VFS Vize Merkezi personelinin, Büyükelçiliğin alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Bu internet sitesi, vize talebi başvurusu ve Büyükelçilik işleminden sonra pasaportunuzun iadesi ile ilgili gerekli tüm bilgileri verir.

Schengen Vizesi Kuralları İle İlgili Önemli Açıklama için tıklayınız

Biometrik Verilerin Alınması İle İlgili Genel Açıklama

Daha önceden Schengen vizesi sahibi olan biometrik verileri (dijital parmak izi ve fotoğraf) alınmış başvuru sahipleri aşağıdaki koşulları yerine getirdiği taktirde tekrar bu verileri sunmaktan muaftır:

  VIS ibaresini taşıyan bir önceki vize fotokopisi,
  Biometrik verilerini 5 sene önceye kadar (özellikle 59 ay) vermiş olan başvuru sahipleri.

VIS ibareli pasaportu olanların (25 Eylül 2014 yılı sonrasında Schengen ülkeleri başvurularında parmakizi vermiş olup pasaportunda VIS ibaresi bulunanların) vize başvuru merkezine kendileri gelemeyecekleri durumlarda başvuru evraklarını aşağıdaki listede yer alan Fransa Yetkili Acentalar’ı yada 1.derece aile bireyleri (anne, baba, kardeşler, eş ve çocuklar) getirebilir ve kişi adına başvuruda bulunabilirler. Bunların haricinde bir kişinin başvuru evraklarını getirmesi kabul edilmemektedir.

Fransa Yetkili Acentalar’ının yada aile bireylerinin VIS’li başvuru evraklarını iletebilmesi için başvuru sahibinin yetkilendirme maktubu yazması ve dosyaya eklemesi gerekmektedir. Yetki mektubu olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

  ETS Turizm
  Hedef Turizm
  DTS Destek Turizm
  Alabanda Turizm
  Üçgen (3Gen) Turizm
  Setur
  TDO Turizm
  Oyak Turizm
  Tulipe Travel
  Leton Turizm
  Prowin Travel
  Vitriol Turizm
  Fırat Nakliyat

Fransa Elçiliği verilerin kaybolması durumunda başvuru sahiplerini tekrar biometrik verilerin alınması için çağırma hakkını saklı tutar.
 
Vize Başvuru Süreci

 

Unutmayın, VFS Vize Merkezi vize talebi başvurusu sırasında, fotokopi, fotoğraf ve ekspres kargo ile pasaport teslimatı gibi opsiyonel hizmetler de sunmaktadır.

Önemli Not:

Vize Başvuru Merkezimizde içeri girişi yasak olan eşyalarınızı muhafaza etme gibi bir hizmetimiz yoktur. Lütfen Güvenlik Düzenlemeleri bilgilerinin bulunduğu sayfamızı ziyaret ederek, vize başvurusu için merkezimize gelmeden önce nelere dikkat edilmesi gerektiğini kontrol edin.
 
Online Vize Talebi Takibi
VFS Vize Merkezine vize talebi başvurusu yapıldıktan sonra, internet üzerinden vize başvurunuzun prosedürünü takip edebilirsiniz. Gişede, dosyanızın özel numarasını belirten bir makbuz verilir. Bu numara ve doğum tarihininiz ile online hizmetimize erişebilirsiniz.

Eğer pasaportunuz 3 gün içerisinde Vize Başvuru Merkezine ulaşmamışsa, mutlaka çağrı merkezini arayın ve görüşmeniz olup olmadığını öğrenin.

Pasaport takibi için lütfen buraya tıklayın.

Kısa süreli vizeler için randevu almak icin lütfen internet sitemizi kullanınız veya çağrı merkezimizi arayınız.
Uzun süreli vize başvurularının direkt olarak Büyükelçiliğe yapılması gerekmektedir. Büyükelçilik için randevu almak için lütfen çağrı merkezimizi arayınız.