Başvuru Sahiplerine Önemli Uyarı!
VFS Global Vize Başvuru Merkezimiz dışarısında, kapı önünde, ücret karşılığında hizmet sunan kişiler, yetkisiz acentalar ya da tercüme bürolarından hizmet almanızı kesinlikle önermemekteyiz.
Deneyimlerimiz bu kişilerin genellikle yanlış bilgi ve belge sunduğunu göstermiştir.
VFS Global Vize Başvuru Merkezlerinin ve Büyükelçiliklerin bu kişiler, acentalar ve tercüme bürolarıyla hiç bir bağlantısı olmadığı konusunda dikkatli olunmalıdır.

GİRİŞ
ÖNEMLİ UYARI

SAHTE WEBSAYFALARI NDAN HABERDAR OLUN

Daha fazla bilgi için lütfen TIKLAYINIZ !

İstanbul Fransa Başkonsolosluğu için vize başvuruları VFS Global Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları İstanbul Fransa Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir.VFS Global Vize Başvuru Merkezi personelinin, Fransa Başkonsolosluğu’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Bu internet sitesi, vize başvurusu ve Başkonsolosluk işleminden sonra pasaportunuzun iadesi ile ilgili gerekli tüm bilgileri verir.


VİZE BAŞVURU SÜRECİ
 
Başvuru yapmak istediğiniz vize kategorisine dair bilgileri bulmak için bu sitede yer alan “Vizeleriniz hakkında herşey ”bağlantısına tıklayın

 
Başvurunuz için gereken evrakları, vize başvuru ücretleri bilgisini, ve başvuru formlarını sitemizde bulabilirsiniz.

 
internet sitemizden online olarak ya da çağrı merkezimizi arayarak randevunuzu alın. +90 0212 373 58 10-11.

 
Tamamlanmış dosyanız (shengen başvuru formu, vesikalık fotoğraf, pasaport, vize ve VFS service ücreti, istenilen belgeler) ile randevu günü ve saatinde VFS Vize Merkezi’ne gelerek başvurunuzu yapın.

Aynı zamanda Vize Başvuru Merkezi’nde bulunan VIP Hizmet, Seyahat Sigortası, Kurye Teslimat Hizmetleri, ve daha birçoğunu içeren opsiyonel ek servislerden faydalanabilirsiniz.

Bu ek servisler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz ‘’Ek Servisler’’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 
Online pasaport takip sistemini kullanarak veya çağrı merkezimizi arayarak pasaportunuzun teslimata hazır olup olmadığını öğrenin. Eğer pasaportunuz 3 gün içerisinde Vize Başvuru Merkezine ulaşmamışsa, mutlaka çağrı merkezini arayın ve görüşmeniz olup olmadığını öğrenin.

 
Unutmayın, VFS Vize Merkezi vize talebi başvurusu sırasında, fotokopi, ve opsiyonel ekspres kargo ile pasaport teslimat hizmeti de sunmaktadır.

ONLİNE VİZE TALEBİ TAKİBİ
VFS Vize Merkezine vize talebi başvurusu yapıldıktan sonra, internet üzerinden vize başvurunuzun prosedürünü takip edebilirsiniz. Gişede, dosyanızın özel numarasını belirten bir makbuz verilir. Bu numara ve doğum tarihininiz ile online hizmetimize erişebilirsiniz.

Pasaport takibi için lütfen buraya tıklayın..
     
 
   ARA   
Search