GİRİŞ
16 Temmuz 2012 tarihinden itibaren, Izmir Yunanistan Başkonsolosluğu ve Edirne Yunanistan Konsolosluğu kısa süreli vize talebi (Schengen Vizesi)dosya başvuruları VFS Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirilecektir.

17 Aralık 2012 tarihinden itibaren, Istanbul Yunanistan Başkonsolosluğu kısa süreli vize talebi(Schengen Vizesi) dosya başvuruları VFS Bursa Vize Merkezi aracılığıyla gerçekteleştirilecektir. Bursa Vize Başvuru Merkezimizin sorumlu olduğu iller için lütfen tıklayın.

VFS Vize Başvuru Merkezi personelinin Başkonsolosluğun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Izmir VFS Global Vize Başvuru Merkezinden başvuru yapacak olan başvuru sahipleri Çağrı Merkezimizden ya da internet sitemizden Online olarak randevu almak zorundadırlar.

Lütfen Dikkat: Seyahat Acentaları sadece Çağrı Merkezimizi arayarak randevu alabilirler.

Bursa, Edirne, Bodrum ve Antalya illerinde bulunan Vize Başvuru Merkezlerimize başvuru sahipleri “Bize Ulaşın” linkinde belirtilen başvuru saatlerinde randevu almadan başvurularını gerçekleştirebilirler. Çağrı Merkezi Numarası: 0212 373 58 26.

Ulusal Vize (Oturum Vizesi D) Aile Birleşimi, Erasmus gibi 90 günü aşan oturum vizesi başvuruları, bağlı bulunulanIzmir Yunanistan Başkonsolosluğuna ya da Edirne Yunanistan Konsolosluğuna doğrudan yapılmalıdır.

Izmir Yunanistan Başkonsolosluğu Resmi Web Sitesi:
http://www.mfa.gr/turkey/tr/consulate-general-in-izmir/

Edirne Yunanistan Konsolosluğu Resmi Web Sitesi:
http://www.mfa.gr/turkey/tr/consulate-in-edirne/

Istanbul Yunanistan Başkonsolosluğu Resmi Web Sitesi:
http://www.mfa.gr/turkey/tr/consulate-general-in-istanbul/
 
VIZE BASVURU SÜRECİ
Lütfen Dikkat:Başvuru sahibinin, başvurusunu 3. bir kişi gerçekleştirecek ise, başvuru sahibi tarafından kimlik fotokopisi üzerine 3. kişi için bir yetkilendirme yazısı yazılması gerekmektedir. Vize başvurusu seyahat tarihinden 15 gün öncesi itibari ile yapılabilir, daha öncesinde başvurular kabul edilmemektedir. Randevu veya Bilgi almak için Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz: 0212 373 58 26.

1. Adım: Dosyanızı oluşturun: Başvuru yapmak istediğiniz vize tipine uygun ücretler, formlar, belgeler gibi bilgileri bulmak için bu sitede yer alan “Vize hakkında herşey” bölümüne bakınız.
2. Adım: Dosyanızı teslim etmek için bir randevu tarihi seçin: İzmir Vize Başvuru Merkezi için Çağrı Merkezimizi arayarak ya da internet sitemizden Online randevu alabilirsiniz: 0212 373 58 26. Diğer illerdeki merkezlerimize randevu almadan, başvuru saatleri içerisinde başvuru yapabilirsiniz. Başvuru saatlerine “Bize Ulaşın”linkinden ulaşabilirsiniz.
3. Adım: Dosyanızı teslim edin: Tamamlanmış dosyanız (shengen başvuru formu, 2 adetbiometrik fotoğraf, pasaport, vize ve VFS servis ücreti, istenilen belgeler) ile randevu günü ve saatinde VFS Vize Merkezi’ne geliniz. VFS Vize Başvuru Merkezlerimizin adresleri için buraya tıklayınız lütfen.
4. Adım: Vize ücretini ödeyin: VFS Vize Merkezi çalışanı, ödenecek toplam ücreti ve hizmet bedellerini bildirir. Size bir ödeme makbuzu verilir.

Unutmayın, VFS Vize Merkezi vize talebi başvurusu sırasında, fotokopi, ve opsiyonel ekspres kargo ile pasaport teslimat hizmeti de sunmaktadır.
 
BASVURUNUZU TAKIP EDIN
VFS Vize Merkezine vize talebi başvurusu yapıldıktan sonra, internet üzerinden vize başvurunuzu takip edebilirsiniz. Gişede, dosyanızın referans numarasını belirten bir fiş verilir. Bu numara ve doğum tarihininiz ile online takip hizmetimize erişebilirsiniz..

ReferansNumaranızı ve Doğum Tarihinizi girerek başvurunuzu takip etmek içinlütfen burayı tıklayın.
ARA
     
 
   Click Here   
Search