Başvuru Sahiplerine Önemli Uyarı!
VFS Global Vize Başvuru Merkezimiz dışarısında, kapı önünde, ücret karşılığında hizmet sunan kişiler, yetkisiz acentalar ya da tercüme bürolarından hizmet almanızı kesinlikle önermemekteyiz.
Deneyimlerimiz bu kişilerin genellikle yanlış bilgi ve belge sunduğunu göstermiştir.
VFS Global Vize Başvuru Merkezlerinin ve Büyükelçiliklerin bu kişiler, acentalar ve tercüme bürolarıyla hiç bir bağlantısı olmadığı konusunda dikkatli olunmalıdır.
GİRİŞ
VFS Global Ankara ve Gaziantep Vize Başvuru Merkezlerinin 02 Haziran 2014 tarihindeki açılışını duyurmaktan mutluluk duymaktadır.

VFS Global Marmaris Vize Başvuru Merkezinin 05 Mayıs 2014 tarihindeki açılışını duyurmaktan mutluluk duymaktadır.

16 Temmuz 2012 tarihinden itibaren, Izmir Yunanistan Başkonsolosluğu ve Edirne Yunanistan Konsolosluğu kısa süreli vize talebi (Schengen Vizesi)dosya başvuruları VFS Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirilecektir.

17 Aralık 2012 tarihinden itibaren, Istanbul Yunanistan Başkonsolosluğu kısa süreli vize talebi(Schengen Vizesi) dosya başvuruları VFS Bursa Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirilecektir. Bursa Vize Başvuru Merkezimizin sorumlu olduğu iller için lütfen tıklayın.

VFS Vize Başvuru Merkezi personelinin Yunanistan Büyükelçiliğinin ve Başkonsolosluğun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

10 Kasım itibaren Ankara Vize Başvuru Merkezinden başvuru yapacak olan başvuru sahipleri Çağrı Merkezimizden ya da internet sitemizden Online olarak randevu almadan başvuru yapabilirler. Çağrı Merkezi Numarası: 0212 373 58 26.

Ulusal Vize (Oturum Vizesi D) Aile Birleşimi, Erasmus gibi 90 günü aşan oturum vizesi başvuruları, bağlı bulunulan Ankara Yunanistan Büyükelçiliği’ne ,Izmir Yunanistan Başkonsolosluğuna ya da Edirne Yunanistan Konsolosluğuna doğrudan yapılmalıdır.

Kısa dönem vize başvuruları için hafta içi hergün elçiliğin belirli sayıdaki kotasından randevu alarak direk Ankara Büyükelçiliğin, Izmir Başkonsolosluğu, İstanbul Başkonsolosluğu ve Edirne Konsolosluğundan da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurular elçiliğin, başkonsolosluğun ve konsolosluğun sitesinde mevcut telefon numarasından randevu alınarak gerçekleştirilebilir.

AB ve İsviçre vatandaşı eşleri başvurularını elçilikten gerçekleştirebilirler.

Ankara Yunanistan Büyükelçiliği Resmi Web Sitesi:
http://www.mfa.gr/turkey/tr/the-embassy/

Izmir Yunanistan Başkonsolosluğu Resmi Web Sitesi:
http://www.mfa.gr/turkey/tr/consulate-general-in-izmir/

Edirne Yunanistan Konsolosluğu Resmi Web Sitesi:
http://www.mfa.gr/turkey/tr/consulate-in-edirne/

Istanbul Yunanistan Başkonsolosluğu Resmi Web Sitesi:
http://www.mfa.gr/turkey/tr/consulate-general-in-istanbul/
 
VIZE BASVURU SÜRECİ
Lütfen Dikkat:
Vize başvurusu seyahat tarihinden en erken 90 gün öncesi itibari ile yapılabilir.Seyahat tarihinize en az 15 gün kala başvurunuzu tamamlamanız önerilmektedir. ,
daha öncesinde başvurular kabul edilmemektedir. Randevu veya Bilgi almak için Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz: 0212 373 58 26.

1. Adım: Dosyanızı oluşturun: Başvuru yapmak istediğiniz vize tipine uygun ücretler, formlar, belgeler gibi bilgileri bulmak için bu sitede yer alan “Vize hakkında herşey” bölümüne bakınız.
2. Adım: Dosyanızı teslim etmek için bir randevu tarihi seçin: -Vize Başvuru Merkezleri için Çağrı Merkezimizi arayarak ya da internet sitemizden Online randevu alabilirsiniz: 0212 373 58 26.
3. Adım: Dosyanızı teslim edin: Tamamlanmış dosyanız (shengen başvuru formu, 2 adetbiometrik fotoğraf, pasaport, vize ve VFS servis ücreti, istenilen belgeler) ile randevu günü ve saatinde VFS Vize Merkezi’ne geliniz. VFS Vize Başvuru Merkezlerimizin adresleri için buraya tıklayınız lütfen.
4. Adım: Vize ücretini ödeyin: VFS Vize Merkezi çalışanı, ödenecek toplam ücreti ve hizmet bedellerini bildirir. Size bir ödeme makbuzu verilir.

Unutmayın, VFS Vize Merkezi vize talebi başvurusu sırasında, fotokopi, bilgisayardan çıktı alma hizmeti
ve opsiyonel ekspres kargo ile pasaport teslimat hizmeti de sunmaktadır.
 
BASVURUNUZU TAKIP EDIN
VFS Vize Merkezine vize talebi başvurusu yapıldıktan sonra, internet üzerinden vize başvurunuzu takip edebilirsiniz. Gişede, dosyanızın referans numarasını belirten bir fiş verilir. Bu numara ve doğum tarihininiz ile online takip hizmetimize erişebilirsiniz..

ReferansNumaranızı ve Doğum Tarihinizi girerek başvurunuzu takip etmek içinlütfen burayı tıklayın.
ARA
     
 
   Click Here   
Search