Başvuru Sahiplerine Önemli Uyarı!
VFS Global Vize Başvuru Merkezimiz dışarısında, kapı önünde, ücret karşılığında hizmet sunan kişiler, yetkisiz acentalar ya da tercüme bürolarından hizmet almanızı kesinlikle önermemekteyiz.
Deneyimlerimiz bu kişilerin genellikle yanlış bilgi ve belge sunduğunu göstermiştir.
VFS Global Vize Başvuru Merkezlerinin ve Büyükelçiliklerin bu kişiler, acentalar ve tercüme bürolarıyla hiç bir bağlantısı olmadığı konusunda dikkatli olunmalıdır.

GENEL BILGI
Ankara'daki İrlanda Büyükelçiliği, Ankara, İstanbul,İzmir ve GaziantepVize Başvuru Merkezlerinin açılışını duyurmaktan memnuniyet duyar.

Vize başvuruları, İstanbul, Ankaraİzmir ve Gaziantep'teki İrlanda Vize Başvuru Merkezlerine sunulacaktır. Ankara, İstanbul İzmir ve Gaziantep'te sunulan başvurular, Ankara'da bulunan İrlanda Büyükelçiliği tarafından değerlendirilecektir. Bu site, bilmeniz gereken diğer faydalı bilgilerle birlikte, başvurunuzun yapılması ve alınması süreciyle ilgili bilgiler sağlar.

Başvuru Sahibi Adayları için
Vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin bu sitede yer alan bilgileri dikkatli bir şekilde okumaları rica olunur. Bu sitede yer alan bilgiler ve talimatlar, belgelerinizi olabildiğince doğru ve tam bir şekilde hazırlamanızda yardımcı olacaktır. Bu, başvurunuzun eksik ya da işleme alınmama olasılığını azaltacaktır.

Başvurunuza ilişkin bir karar verilmeden önce Ankara, Türkiye’deki İrlanda Büyükelçiliği’ne bağlı İrlanda Vize Başvuru Merkezinde şahsi bir mülakat için Vize Görevlisi ile görüşmeniz gerektiğini göz önünde bulundurunuz. Vize Başvuru Merkezi, bunun için size bir randevu verilmesinde yardımcı olacaktır.

 
Vize Başvuru Süreci
1. Adım Online başvuru formunu doldurunuz. Online vize başvuru formunu açmak için linke tıklayınız: www.visas.inis.gov.ie
2. Adım Başvuru sahibi tarafından imzalanması gereken beyan / özeti yazdırınız.
3. Adım İmzalanan özet / beyan ve destekleyici belgeler en yakın VFS ofisine teslim edilir. Türkiye'deki VFS ofislerinin adresini görüntülemek için, lütfen ‘’Bize Ulaşın’’ sayfasını ziyaret ediniz.
4. Adım Vize başvurusu değerlendirme sürecini hızlandırmak için Ankara İrlanda Büyükelçiliğinin talimatlarına göre, tüm başvuru sahiplerinin pasaport(larının) tüm işlenmiş sayfalarının kopyalarını sunmaları istenmektedir. Bu önceki/iptal edilmiş pasaportlar için de geçerlidir. Ayrıca toplama sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz tüm belgelerin kopyalarını da sunmanız gerekmektedir. Kopyasız olarak Büyükelçiliğe gönderilen belgeler iade edilmeyecektir.
5. Adım Başvuru esnasında size verilen fiş üzerindeki referans numarasıyla internet sitemizden veya çağrı merkezimizden başvurunuzun durumunu takip edin. (Opsiyonel hizmet olarak size sms ve e-mail de gönderebiliyoruz)
6. Adım Takibini yaptığınız pasaportunuzun Vize Başvuru Merkezimize ulaştığını gördüğünüzde, “Bize Ulaşın” kısmında göreceğiniz pasaport teslimat saatlerimiz içerisinde ofislerimize gelerek pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.
 
BAŞVURU TAKİBİ
Belgelerin Vize Başvuru Merkezine teslim edilmesinden sonra, benzersiz VAC Referans Numaranız ve Doğum Tarihinizi belirterek başvurunuzun durumunu online olarak da kontrol edebilirsiniz. VAC referans numarasını, başvuru merkezinde başvuru teslimi sırasında Başvuru Yetkilisi tarafından verilen Fatura-Makbuzda bulabilirsiniz.

Başvurunuzu online olarak izlemek, buraya tıklayınız.
ARA
     
 
   Click Here   
search