Başvurunuzu Yapın

Adım 1

Başvurunuzdan önce, ‘ziyaret amacınızın' net olması gerekmektedir; vize başvurunuz boyunca size yardımcı olacağımızı ancak vize kategorinizin seçimi konusunda size tavsiyelerde bulunma ya da rehberlik yapma konusunda yetkili olmadığımızı unutmayınız. Görevimiz temel olarak idari olduğundan ve tamamen Lüksemburg Büyükelçiliğinin inisiyatifinde olduğundan, vize alıp almayacağınız ya da başvuru süresinin ne kadar süreceği gibi konularda konuşma hakkına sahip değiliz. Bu internet sitesindeki “Vizeniz hakkında her şey” linkine gidiniz ve başvurmak istediğiniz vize kategorisiyle ilişkili detaylara bakınız, burada geçerli ücretler, gerekli belgeler, Vize başvuru formu, fotoğraf özellikleri ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

Adım 2

Lüksemburg vizesi ve oturum izni vizesi başvuruları İstanbul Vize başvuru merkezimizden kabul edilmektedir. Vize başvuru ofisimize gelmeden önce güvenlik talimatlarını dikkatlice incelemenizi öneririz.

Başvuru sahipleri aynı zamanda Vize Başvuru Merkezi’nde bulunan VIP Hizmet, Seyahat Sigortası, Kurye Teslimat Hizmetleri, ve daha birçoğunu içeren opsiyonel ek servislerden faydalanabilirler.

Bu ek servisler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz ‘’Ek Servisler’’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Adım 3

Başvurunuzu yapın: Tamamı doldurulmuş vize başvuru formunuz ile vize başvurusu için gereken dökümanları yanınızda bulundurup başvurunuzu vize başvuru merkezimiden yapabilirsiniz.

Adım 4

Geçerli Ücreti Ödeyin: Vize Başvuru Merkezi Yetkilisi Türk Lirası ve nakit olarak toplam ödenecek tutarı (Vize ücreti + Servis Ücreti) bildirecektir ve başvuru sahibi ek hizmetleri tercih etmesi halinde (Kurye teslimatı / Fotoğraf veya Fotokopi için)Türk Lirası ve nakit olarak yapılacak olup, Merkezde yapılan tüm ödemeler için makbuz verilecektir.

Önceki Sonraki