Kısa Süreli Vize

Lüksemburg’a iş amaçlı, turistik veya özel ziyaret vizesine başvuracak kişiler kısa dönem vizesi evraklarını sunmaları gerekir. Lüksemburg vizesi Shengen vizesi olup Lüksemburg’da ve Shengen ülkelerinde 6 ay içerisinde 90 gün kalış süresi vardır.

Eğer Lüksemburg Büyük Dukalığı’nda uzun bir süre (90 günden fazla) kalmak istiyorsanız uzun dönem vizeye başvuru yapmanız gerekmektedir.

Schengen vizesi temin etmiş biri Lüksemburg’a giderse, Vizedeki başlangıç-bitiş tarihine ve kalış süresine muhakakak dikkat edilmelidir.

Schengen vize başvurusu seyahate çıkacağınız asıl ülkenin konsolosluğuna ya da elçiliğine yapılmalıdır. Bu yüzden, başvuru öncesinde seyahat planınızı gözden geçiriniz. Birden fazla ülkeyi ziyaret etmeyi planlıyorsanız, en uzun kalacağınız ülkenin konsolosluğuna/elçiliğine başvuruda bulunmalısınız. Eğer her ülke için kalacağınız gün/gece sayısı aynıysa, ilk giriş yapacağınız ülkeden başvuru yapmalısınız.

*Schengen vizesi: Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya,Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovenya, Slovakya, İspanya, İsveç ve İsviçre’de geçerlidir.

Vize başvurunuz Lüksemburg Ankara Büyükelçiliğinde değerlendirelecek. Başvurunuzu nerede yapmanız gerektiğini anlamanız için altta sayılı olan şehirlere bakınız:

İstanbul, Bursa, Kocaeli, Balıkesir, Sakarya, Tekirdağ, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Bilecik, Yalova, İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Afyon, Kütahya, Uşak, Antalya illerinden yapılacak başvurular İstanbul’daki Lüksemburg Vize Başvuru Merkezinde yapılır, randevu almaya gerek yoktur.

Belirtilen şehirlerin dışında ikamet eden kişiler Lüksemburg Büyükelçiliğini arayarak (Pazartesi'den Cuma'ya 09.00- 12.00) ve randevu alarak bizzat başvurularını gerçekleştirebilirler.

Başvuru Sahipleri, bu kategoriye girdiklerini gösteren belgeleri ibraz etmelidir.

Ayrıntılı bilgi için vize kategorilerine tıklayınız.