Başvuru Sahiplerine Önemli Uyarı!
VFS Global Vize Başvuru Merkezimiz dışarısında, kapı önünde, ücret karşılığında hizmet sunan kişiler, yetkisiz acentalar ya da tercüme bürolarından hizmet almanızı kesinlikle önermemekteyiz.
Deneyimlerimiz bu kişilerin genellikle yanlış bilgi ve belge sunduğunu göstermiştir.
VFS Global Vize Başvuru Merkezlerinin ve Büyükelçiliklerin bu kişiler, acentalar ve tercüme bürolarıyla hiç bir bağlantısı olmadığı konusunda dikkatli olunmalıdır.
Genel Bilgi
Türkiye Hollanda Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu, Ankara ve İstanbul’da Vize Başvuru Merkezlerinin açıldığını duyurmaktan memnuniyet duyar. Site, Hollanda’ya ziyaretler için Hollanda Vizesine başvurmak isteyen Türk vatandaşları, Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşlar ve Türkiye’deki Hollanda Büyükelçiliği / Başkonsolosluğunun yetkili olduğu yabancı ülkelerdeki vatandaşlar için geçerli prosedürler hakkında bilgi sağlamaktadır. Bu site, bilmeniz gereken diğer faydalı bilgilerle birlikte, başvurunuzun yapılması ve alınması süreciyle ilgili bilgiler sağlar.

Vize başvuruları, belirtilen prosedüre göre Ankara ve İstanbul’da Hollanda Vize Başvuru Merkezine yapılacaktır. Vize Başvuru Merkezleri tarafından alınacak tüm başvurular, değerlendirme ve karar için Türkiye’deki Hollanda Büyükelçiliğine veya Hollanda Başkonsolosluğuna gönderilecektir. Vize Başvuru Merkezi çalışanlarının, Türkiye’deki Hollanda Büyükelçilik veya Başkonsolosluğu tarafından verilen vize kararlarında herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Başvuru Yapacaklar için

Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin bu sitede yer alan bilgileri dikkatli bir şekilde okumaları rica olunur. Bu sitede yer alan bilgiler ve talimatlar, belgelerinizi doğru ve tam bir şekilde hazırlamanızda yardımcı olacaktır. Bu bilgiler, başvurunuzun eksik olması ya da daha uzun bir sürede işlenmesi risklerini azaltacaktır.

Ankara Hollanda Büyükelçiliği’ndeki veya İstanbul Hollanda Başkonsolosluğu’ndaki yetkili kişiler, karar vermeden önce, sizden görüşme talebinde bulunabilir. Görüşme talebi gelmesi halinde, vize başvuru merkezi aracılığıyla randevu alabilirsiniz.
 
VİZE BAŞVURU SÜRECİ
Adım 1 : Başvurunuzdan önce, ‘ziyaret amacınızın' net olması gerekmektedir; vize başvurunuz boyunca size yardımcı olacağımızı ancak vize kategorinizin seçimi konusunda size tavsiyelerde bulunma ya da rehberlik yapma konusunda yetkili olmadığımızı unutmayınız. Görevimiz temel olarak idari olduğundan ve tamamen Hollanda Büyükelçiliğinin / Hollanda Başkonsolosluğunun inisiyatifinde olduğundan, vize alıp almayacağınız ya da başvuru süresinin ne kadar süreceği gibi konularda konuşma hakkına sahip değiliz. Bu internet sitesindeki “Vizeniz hakkında her şey” linkine gidiniz ve başvurmak istediğiniz vize kategorisiyle ilişkili detaylara bakınız, burada geçerli ücretler, gerekli belgeler, Vize başvuru formu, fotoğraf özellikleri ve daha fazlasını bulabilirsiniz.
Adım 2 : Vize Başvuru Merkezini ziyaret etmek için bir randevu ayarlayın: Vize Başvuru Merkezini ziyaret etmek için bir randevu almanız gerekmektedir (Randevunuzun buradan alınız). Çağrı Merkezini arayarak bir randevu alınız. Bir randevu almak için bu internet sitesinde bilgiler sağlanmıştır.
Adım 3 : Başvurunuzu yapın: Vize Başvuru Merkezini ziyaretinizden önce güvenlik düzenlemeleri duyurularını kesinlikle okuyunuz. Verilen randevu tarihine göre Vize Başvuru Merkezini ziyaret edin ve gerekli destekleyici dokümanlarla birlikte doldurulmuş Vize Başvuru Formlarınızı teslim edin.
Adım 4 : Geçerli Ücreti Ödeyin: Vize Başvuru Merkezi Yetkilisi Vize ücreti ve Servis Ücreti Türk Lirası ve nakit olarak ve başvuru sahibi ek hizmetleri (Kurye teslimatı / Fotoğraf veya Fotokopi için) tercih etmesi halinde toplam ödenecek tutarı bildirecektir. Ücretleri nakit ve Türk Lirası olarak ödenir. Merkezde yapılan tüm ödemeler için makbuz verilecektir.
 
BAŞVURU TAKİBİ
Başvurunuz esnasında pasaportunuzu teslim alabileceğiniz tahmini tarih hakkında bilgilendirileceksiniz. Unutmamalısınız ki, farklı vize kategorileri için farklı işlem süreleri vardır. İşlem süresi ibraz ettiğiniz dökümanlara, Büyükelçilik’in ve/veya Konsolosluk’un iş yüküne göre değişebilir. Tahmini teslimat süresi sizin durumunuza göre de değişiklik gösterebilir. Başvurunuzun olumlu veya olumsuz sonuçlanması tamamiyle Hollanda Başkonsolosluğu veya Hollanda Büyükelçiliği’nin yetkisindedir. Lütfen vizenizi almadan önce iptal edilemez seyahat anlaşmaları yapmayınız. Belgelerin Vize Başvuru Merkezine teslim edilmesinden sonra, Pasaport Numaranızı ve Doğum Tarihinizi belirterek başvurunuzun durumunu online olarak da kontrol edebilirsiniz.

Başvurunuzu online olarak izlemek için buraya tıklayınız.
 

Gerekli Bilgiler
Sikça Sorulan Sorular