Başvuru Sahiplerine Önemli Uyarı!
VFS Global Vize Başvuru Merkezimiz dışarısında, kapı önünde, ücret karşılığında hizmet sunan kişiler, yetkisiz acentalar ya da tercüme bürolarından hizmet almanızı kesinlikle önermemekteyiz.
Deneyimlerimiz bu kişilerin genellikle yanlış bilgi ve belge sunduğunu göstermiştir.
VFS Global Vize Başvuru Merkezlerinin ve Büyükelçiliklerin bu kişiler, acentalar ve tercüme bürolarıyla hiç bir bağlantısı olmadığı konusunda dikkatli olunmalıdır.
Giriş

ÖNEMLİ UYARI!

SAHTE WEBSAYFALARINDAN HABERDAR OLUN!

Daha fazla bilgi için lütfen TIKLAYINIZ!

Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu VFS tarafından işletilen Vize Başvuru Merkezini duyurmaktan memnuniyet duyar. Bu hizmet, Schengen vizesine ve Polonya’ya uzun süreli vize başvurusu yapmak isteyen Türk vatandaşları veTürkiye’de yasal olarak ikamet eden diğer ülke vatandaşları için mevcuttur. Bu site, bilmeniz gereken diğer faydalı bilgilerle birlikte, başvurunuzun yapılması ve alınması süreciyle ilgili bilgileri içermektedir.

Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğinin ve Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğunun resmi internet sitesi için “yararlı ve önemli linkler” bölümüne tıklayınız.

Vize başvuru değerlendirme süresi: Vize kararı, başvuru tarihinden sonraki yaklaşık 15 gün içinde verilir. Vize Başvuru Merkezleri tarafından alınacak tüm başvurular, değerlendirme ve karar için Türkiye’deki Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’ne ve Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’na: Ankara, Harbiye ve Altunizade ofislerden 1 iş günü içinde; Antalya, Gaziantep, İzmir ve Trabzon ofislerden ise en geç 3 gün içinde ulaştırılacaktır. Vize Kanunu’nun 23. maddesi doğrultusunda vize kararı, müracatın Büyükelçiliği’ne / Başkonsolosluğu’na ulaştırıldığından itibaren 15 takvim günü içinde verilmektedir. Vize Başvuru Merkezi çalışanlarının, Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu tarafından verilen vize kararlarında herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.
 
VİZE BAŞVURU SÜRECİ
1. Adım: Başvurunuzu ve destekleyici evrakları hazırlayınız: Internet sitemizdeki “Vizeniz hakkında her şey” linkine tıklayınız ve başvurmak istediğiniz vize kategorisiyle ilişkili detaylara bakınız, burada ödemeniz gereken ücretler, gerekli belgeler, vize başvuru formu ve daha fazlasını bulabilirsiniz.
2. Adım: Vize Başvuru Merkezini ziyaret etmek için randevu almanız gerekmektedir. : Randevunuzu internet sitemizden veya çağrı merkezimizi arayarak alabilirsiniz.Online randevu almak için buraya tıklayınız.Başvuru sahipleri VIP Servisi’ ni kullanarak, işlemlerini beklemeden tamamlayabilirler..Diğer ek servisler hakkında bilgi almak isterseniz ‘’Ek Servisler’’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
3. Adım : Verilen randevu tarihinde Vize Başvuru Merkezimizi ziyaret ederek,istenen evraklarla birlikte doldurmuş olduğunuz Vize Başvuru Formunuzu teslim ediniz.
4. Adım : Başvuru yetkilisi toplam ödenecek tutarı size bildirerek, ödeme yapmanız gereken vezneye sizi yönlendirecektir. Vezneye yapılan tüm ödemeler için ayrı ayrı dekont/makbuz verilecektir.
 
Lütfen dikkat:

Vize Başvuru Merkezindeki başvuru sırasında, başvuru sahibi pasaport teslim seçeneği olarak kurye hizmetimizden faydalanmayı tercih edebilir.

BİOMETRİK VESİKALIK FOTOGRAF HİZMETİ VFS OFİSLERİNDE VERİLMEKTEDİR.

ARA
     
 
   buraya tıklayın   
Search