HOME  I  English  I  Türkçe  I  Lehçe     
Polonya için
Vize Başvurusu
Türkiye
Başvuru Sahiplerine Önemli Uyarı!
VFS Global Vize Başvuru Merkezimiz dışarısında, kapı önünde, ücret karşılığında hizmet sunan kişiler, yetkisiz acentalar ya da tercüme bürolarından hizmet almanızı kesinlikle önermemekteyiz.
Deneyimlerimiz bu kişilerin genellikle yanlış bilgi ve belge sunduğunu göstermiştir.
VFS Global Vize Başvuru Merkezlerinin ve Büyükelçiliklerin bu kişiler, acentalar ve tercüme bürolarıyla hiç bir bağlantısı olmadığı konusunda dikkatli olunmalıdır.
Gerekli Evraklar
90 günü aşan akademik değişim programları (ERASMUS, COMENIUS, AISEC,BEST, GRUNTVIG, YOUTH IN ACTION) katılımcıları için gereken uzun dönemli vize başvurusu sırasında sunulması gereken ek belgeler:

Evrak listesi için buraya tıklayınız.

Lütfen Dikkat!
Bu kategoride başvuru yapmak isteyen kişiler, seyahat sağlık sigortası yaptırırken mutlaka eğitim (öğrenci,erasmus yada yurt dışı eğitim) sigortası şeklinde yaptırmalıdır. Kısa dönem başvurularında kullanılan normal sigortalar kabul edilmeyecektir.
Vize Başvuru Prosedürü

1. Adım:
Başvurunuzu ve destekleyici evrakları hazırlayınız: Internet sitemizdeki “Vizeniz hakkında her şey” linkine tıklayınız ve başvurmak istediğiniz vize kategorisiyle ilişkili detaylara bakınız, burada ödemeniz gereken ücretler, gerekli belgeler, vize başvuru formu ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

2. Adım:
Vize Başvuru Merkezini ziyaret etmek için randevu almanız gerekmektedir. : Randevunuzu internet sitemizden veya çağrı merkezimizi arayarak alabilirsiniz.Online randevu almak için buraya tıklayınız.Başvuru sahipleri VIP Servisi’ ni kullanarak, işlemlerini beklemeden tamamlayabilirler..Diğer ek servisler hakkında bilgi almak isterseniz ‘’Ek Servisler’’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

3. Adım:
Verilen randevu tarihinde Vize Başvuru Merkezimizi ziyaret ederek,istenen evraklarla birlikte doldurmuş olduğunuz Vize Başvuru Formunuzu teslim ediniz.

4. Adım:
Başvuru yetkilisi toplam ödenecek tutarı size bildirerek, ödeme yapmanız gereken vezneye sizi yönlendirecektir. Vezneye yapılan tüm ödemeler için ayrı ayrı dekont/makbuz verilecektir.