Başvuru Sahiplerine Önemli Uyarı!
VFS Global Vize Başvuru Merkezimiz dışarısında, kapı önünde, ücret karşılığında hizmet sunan kişiler, yetkisiz acentalar ya da tercüme bürolarından hizmet almanızı kesinlikle önermemekteyiz.
Deneyimlerimiz bu kişilerin genellikle yanlış bilgi ve belge sunduğunu göstermiştir.
VFS Global Vize Başvuru Merkezlerinin ve Büyükelçiliklerin bu kişiler, acentalar ve tercüme bürolarıyla hiç bir bağlantısı olmadığı konusunda dikkatli olunmalıdır.
Vize Ücretleri
"D"-türü Uzun Süreli İkamet Polonya Vizesi

Vize geçerlilik süresi dahilinde Polonya'ya bir veya sayısız giriş
yapmak suretiyle ve vize geçerlilik süresi itibariyle 12 ay içinde
kullanılmak üzere toplamda en fazla 365 gün kalış hakkı verir

Vize Ücreti 71 USD (Lütfen tutarı tam ve nakit olarak yanınızda bulundurunuz)
VFS SERVİS HİZMET BEDELİ 20 Euro

Duyuru:

Bütün Vize Başvuru Merkezlerimizde 500 Euro banknotları kabul edilmemektedir.
Vize ücreti başvuru sırasında nakit olarak ödenmelidir. Vizenın reddedilmesi durumunda , vize ücreti iade edilmeyecektir.
Vizenin türüyle ilgili nihai kararı konsolosluk verecektir.
Türk Hizmet pasaportu sahipleri ( yeşil veya gri olarak adlandırılanlar) 90 günü geçmeyecek şekilde ve çalışmak için olmamak kaydıyla, Polonya topraklarına vizesiz girebilirler.


Vize Başvuru Prosedürü

1. Adım:
Başvurunuzu ve destekleyici evrakları hazırlayınız: Internet sitemizdeki “Vizeniz hakkında her şey” linkine tıklayınız ve başvurmak istediğiniz vize kategorisiyle ilişkili detaylara bakınız, burada ödemeniz gereken ücretler, gerekli belgeler, vize başvuru formu ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

2. Adım:
Vize Başvuru Merkezini ziyaret etmek için randevu almanız gerekmektedir. : Randevunuzu internet sitemizden veya çağrı merkezimizi arayarak alabilirsiniz.Online randevu almak için buraya tıklayınız.Başvuru sahipleri VIP Servisi’ ni kullanarak, işlemlerini beklemeden tamamlayabilirler..Diğer ek servisler hakkında bilgi almak isterseniz ‘’Ek Servisler’’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

3. Adım:
Verilen randevu tarihinde Vize Başvuru Merkezimizi ziyaret ederek,istenen evraklarla birlikte doldurmuş olduğunuz Vize Başvuru Formunuzu teslim ediniz.

4. Adım:
Başvuru yetkilisi toplam ödenecek tutarı size bildirerek, ödeme yapmanız gereken vezneye sizi yönlendirecektir. Vezneye yapılan tüm ödemeler için ayrı ayrı dekont/makbuz verilecektir.