Top Button

Obecné informace

Ve snaze uspokojit rostoucí poptávku po ruských vízech a zároveň zachovat vysokou úrověň poskytovaných služeb Velvyslanectví Ruské federace se rozhodlo, že při zpracování žádostí o udělení víza v České republice využije služeb ruských vízových center, jejichž činnost zajišťuje společnost V-F Services (UK) Ltd.

Ruská vízová centra zahájila svou činnost v Praze, Karlových Varech, Brně. Tento nový postup nejen umožňuje vyhnout se frontám a čekacím listinám, ale se také soustředit na vyřízení žádostí o vízum v co nejkratším termínu.

Tyto služby jsou přístupné pro všechny občany žijící na území České republiky, kteří chtějí zažádat o udělení ruského víza. Žádosti o udělení víze se podávají na vízových centrech v Praze, Karlových Varech a Brně bez předběžně dohodnutého termínu návštěvy. Všechny žádosti budou předány na Velvyslanectví Ruské federace nebo Generální konzulát Ruské federace.

Žadatelé jsou oprávněni se obrácet na ruská vízová centra nebo na Velvyslanectví / Konzulát po předběžné dohodě termínu návštěvy prostřednistvím těchto webových stránek.

Pro případné žadatelé

Laskavě prosíme žadatelé, jež hodlají podat žádost o vízum, aby pozorně přečetli informace umístěné na těchto webových stránkách. Pravidla uvedená na těchto stránkách Vám pomohou připravit Vaše podklady co možná nejpřesněji, což zmenší pravděpodobnost toho, že Vaše žádost nebude řádně vyplněna nebo nebude přijata k zpracování.

Dovolujeme si Vás upozornit na skutečnost, že před rozhodnutím ve vízovém řízení můžete být předvoláni na Velvyslanectví / Konzulát k osobnímu pohovoru s pracovníkem vízového oddělení.