Ana sayfa I  English I  Español I  Türkçe

İspanya Vize
Başvurusu

TÜRKİYE
Başvuru Sahiplerine Önemli Uyarı!
VFS Global Vize Başvuru Merkezimiz dışarısında, kapı önünde, ücret karşılığında hizmet sunan kişiler, yetkisiz acentalar ya da tercüme bürolarından hizmet almanızı kesinlikle önermemekteyiz.
Deneyimlerimiz bu kişilerin genellikle yanlış bilgi ve belge sunduğunu göstermiştir.
VFS Global Vize Başvuru Merkezlerinin ve Büyükelçiliklerin bu kişiler, acentalar ve tercüme bürolarıyla hiç bir bağlantısı olmadığı konusunda dikkatli olunmalıdır.

GİRİŞ
VFS Global olarak yeni hizmetimizi duyurmaktan mutluluk duyarız. “Visa @ Your Doorstep-Kapıda Vize Hizmeti”. Bu yeni hizmetimiz bulunduğunuz adreste vize başvursu yapabilme imkanı sağlar. Sizin Vize Başvuru Ofisimize gelmenize ve değerli zamanınızı harcamanıza imkan vermez. Ayrıca vize başvurunuzu kurye yolu ile belgelerinizi almak için uygun ve güvenilir bir yol sağlar. Detaylı bilgi için lütfen burayı tıklayınız.

Vize başvuruları, İstanbul için randevu alınarak; Cumhuriyet Caddesi Kök Apt. No:193 Şişli/ İstanbul’da bulunan vize başvuru merkezinden,Ankara için deda randevu alınarak Kavaklıdere Mahallesi, Atatürk Bulvarı No:154 Çankaya/ Ankara adresinde bulunan vize başvuru merkezinden yapılabilmektedir. Gaziantep’ten ise öncesinde çağrı merkezinden randevu alarak İncirlipınar Mah. 7 No’lu Sok. Kaplama İşMrk Altı No:2 Şehitkamil/Gaziantep adresinden vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvuru Yapacaklar için
Vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin bu sitede yer alan bilgileri dikkatli bir şekilde okumaları rica olunur. Bu sitede yer alan bilgiler ve talimatlar, belgelerinizi olabildiğince doğru ve tam bir şekilde hazırlamanızda yardımcı olacaktır. Bu bilgiler, başvurunuzun eksik olması ya da daha uzun bir sürede işlenmesi risklerini azaltacaktır.

Bilginize: Ankara ve Gaziantep için başvuruların kişisel olarak yapılması gerekmektedir. , elçilik ya da konsolosluk vize yetkilisi, başvurunuzla ilgili bir karar alınmadan önce, İspanya Başkonsolosluğu / İspanya Büyük Elçiliği’nde bir görüşmenin yapılmasını gerekli görebilir. Vize Başvuru Merkezi, bunun için size bir randevu verilmesinde yardımcı olacaktır.

Türkiye’de oturum izni olmayan Irak, Gürcistan ve Azerbaycan vatandaşlarının başvurularını direkt olarak Ankara’daki İspanya Büyük Elçiliği’ne yapması gerekmektedir.

Başvuru sahipleri başvurularını İstanbul ve Ankara’daki konsolosluk ve elçiliklerden yapmaya devam edebilirler.
 
VİZE BAŞVURU SÜRECİ
1. Adım : Kısa dönemli İspanya Schengen Vizesi için başvurular Vize Başvuru Merkezi’nden kabul edilir.
2. Adım : Başvurunuzdan önce, ‘ziyaret amacınızın' net olması gerekmektedir; vize başvurunuz boyunca size yardımcı olacağımızı ancak vize kategorinizin seçimi konusunda size tavsiyelerde bulunma ya da rehberlik yapma konusunda yetkili olmadığımızı unutmayınız. Görevimizin temel olarak idari olmasından ve tamamen konsolosluk veya büyükelçiliğin inisiyatifinde olduğundan dolayı vize alıp almayacağınız ya da başvuru süresinin ne kadar süreceği gibi konularda konuşma hakkına sahip değiliz.
3. Adım : Farklı vizeler hakkında detayları öğrenmek için "Vizeleriniz hakkında her şey" bağlantısını tıklayınız.
4. Adım : Vize Başvuru Merkezini ziyaretinizden önce güvenlik düzenlemeleri duyurularını kesinlikle okuyunuz.
 
BAŞVURUNUZU İNTERNETTEN TAKİP EDİN
Vize Başvuru Merkezinde bir Vize başvurusu yapmışsanız, başvurunuzu buradan, Makbuz Numaranızı ve Doğum Tarihinizi girerek takip edebilirsiniz.

Lütfen burayı tıklayın.
ARA
     
 
   buraya tıklayın   
Search
     

Yararlı Bilgiler
SSS