ANA SAYFA I  ENGLISH I   TURKISH
Isveç için
Vize Başvurusu
Ankara
Türkiye
Başvuru Sahiplerine Önemli Uyarı!
VFS Global Vize Başvuru Merkezimiz dışarısında, kapı önünde, ücret karşılığında hizmet sunan kişiler, yetkisiz acentalar ya da tercüme bürolarından hizmet almanızı kesinlikle önermemekteyiz.
Deneyimlerimiz bu kişilerin genellikle yanlış bilgi ve belge sunduğunu göstermiştir.
VFS Global Vize Başvuru Merkezlerinin ve Büyükelçiliklerin bu kişiler, acentalar ve tercüme bürolarıyla hiç bir bağlantısı olmadığı konusunda dikkatli olunmalıdır.
GİRİŞ
Site, İsveç'e seyahat etmek için Schengen Vizesine başvurmak isteyen Türk vatandaşları için bilgi sağlamaktadır. Başvurularınızı Ankara Vize Başvuru Merkzine ek olarak İzmir ve Antalya Vize Başvuru Merkezlerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Vize başvuruları, belirtilen prosedüre göre Ankara , İzmir ve Antalya İsveç Vize Başvuru Merkezine yapılacaktır. Tüm başvurular Ankara’da bulunan İsveç Büyükelçiliği tarafından değerlendirilecektir.

Başvuru Yapacaklar için

Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin bu sitede yer alan bilgileri dikkatli bir şekilde okumaları rica olunur. Bu sitede yer alan bilgiler ve talimatlar, belgelerinizi doğru ve tam bir şekilde hazırlamanızda yardımcı olacaktır. Bu bilgiler, başvurunuzun eksik olması ya da daha uzun bir sürede işlenmesi risklerini azaltacaktır.

Bazı başvuru sahipleri, başvurularına dair bir karar alınmadan önce, kişisel görüşme için hazır bulunacağı, Ankara İsveç Büyükelçiliği’nde bir randevuya davet edilecektir. Vize Başvuru Merkezi, Ankara İsveç Büyükelçiliği tarafından gerekli görülen böyle bir randevuyla ilgili olarak size yardımcı olacaktır.

Not:
Ankara İsveç Büyükelçiliğinden SCHENGEN vizesi almak için, gideceğiniz yerin İsveç olması veya SCHENGEN ülkelerinde kalacağınız toplam sürenin çoğunu İsveç’te geçirecek olmanız gerekmektedir.
 
VİZE BAŞVURU SÜRECİ
Lütfen dikkat:

Elçilik gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahiplerini görüşme için çağırma hakkına sahiptir.


Adım 1 : Başvurunuzdan önce, ‘ziyaret amacınızın' net olması gerekmektedir; öncelikle “ziyaret amacınıza” karar vermelisiniz.
Adım 2 : Vizeniz için gerekli evrakları öğrenmek için “sol menüden” vize türüne göre gereken evrakları hazırlayıp başvuru merkezimize gelerek başvurunuzu yapınız.
Adım 3 : Merkezimiz başvurunuzu alacak ve büyükelçiliğe evraklarınızı iletecektir. Bazı durumlarda elçilikte şahsen bulunmanız için gerekli olan randevu VFS tarafından verilecektir.
Adım 4 : Başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuz merkezimize Isveç Büyükelçiliği’nce iletilecek ve tercih ettiğiniz yollarla tarafınıza teslim edilecektir..
 
BAŞVURUNUZU INTERNETTEN TAKİP EDİN
Vize Başvuru Merkezinde bir Vize başvurusu yapmış iseniz, başvurunuzu burada takip edebilirsiniz.

Makbuz Numaranızı ya da Doğum Tarihinizi girerek başvurunuzu takip edebilirsiniz. Lütfen buraya tıklayınız.


ARA
     
 
   buraya tıklayın   
Search