ANA SAYFA I   TURKISH I  ENGLISH
Isvec için
Vize Başvurusu
Istanbul
Türkiye
Başvuru Sahiplerine Önemli Uyarı!
VFS Global Vize Başvuru Merkezimiz dışarısında, kapı önünde, ücret karşılığında hizmet sunan kişiler, yetkisiz acentalar ya da tercüme bürolarından hizmet almanızı kesinlikle önermemekteyiz.
Deneyimlerimiz bu kişilerin genellikle yanlış bilgi ve belge sunduğunu göstermiştir.
VFS Global Vize Başvuru Merkezlerinin ve Büyükelçiliklerin bu kişiler, acentalar ve tercüme bürolarıyla hiç bir bağlantısı olmadığı konusunda dikkatli olunmalıdır.


GİRİŞ
İstanbul İsveç Başkonsolosluğu, Vize Başvuru Merkezinin açılışını duyurmaktan mutluluk duymaktadır. Site, İsveç’i 90 günden fazla olmayan ziyaretler için Schengen Vizesine başvurmak isteyen Türk vatandaşları için geçerli prosedürler hakkında bilgi sağlamaktadır. Ancak İkamet İzinleri ve 90 günü aşan vizeler için doğrudan İstanbul İsveç Başkonsolosluğuna başvurulmalıdır.

Vize başvuruları, belirtilen prosedüre göre İstanbul İsveç Vize Başvuru Merkezine yapılacaktır. Tüm başvurular İstanbul’da bulunan Başkonsolosluk tarafından değerlendirilecektir.

Başvuru Yapacaklar için

Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin bu sitede yer alan bilgileri dikkatli bir şekilde okumaları rica olunur. Bu sitede yer alan bilgiler ve talimatlar, belgelerinizi doğru ve tam bir şekilde hazırlamanızda yardımcı olacaktır. Bu bilgiler, başvurunuzun eksik olması ya da daha uzun bir sürede işlenmesi risklerini azaltacaktır.

Not:

İstanbul İsveç Başkonsolosluğundan SCHENGEN vizesi almak için, seyahatinizin ilk gidilecek yeri İSVEÇ’te bulunmalı ya da en uzun kısmını İsveç’te geçirmelisiniz. Birden fazla Schengen ülkesini ziyaret etmek istiyor ve bu ülkelerde kalma süreleriniz eşit ise ilk giriş noktası İsveç’te bulunmalıdır.

VİZE BAŞVURU SÜRECİ
1. Adım:
Başvurunuzdan önce, ‘ziyaret amacınızın' net olması gerekmektedir; vize başvurunuz boyunca size yardımcı olacağımızı ancak vize kategorinizin seçimi konusunda size tavsiyelerde bulunma ya da rehberlik yapma konusunda yetkili olmadığımızı unutmayınız. Görevimiz temel olarak idari olduğundan, tamamen İsveç Başkonsolosluğunun inisiyatifinde olduğunda vize alıp almayacağınız ya da başvuru süresinin ne kadar süreceği gibi konularda konuşma hakkına sahip değiliz.
2. Adım:
Farklı vizeler hakkında detayları öğrenmek için "Vizeleriniz hakkında her şey" bağlantısını tıklayınız.
3. Adım:
İstanbul Vize Başvuru Merkezini ziyaretinizden önce güvenlik düzenlemeleri duyurularını kesinlikle okuyunuz.
4. Adım:
İsveç vizesi başvuruları, Vize Başvuru Merkezinde kabul edilmektedir.
 
BAŞVURUNUZU TAKİP EDİN
Vize Başvuru Merkezinde bir Vize başvurusu yapmış iseniz, başvurunuzu burada takip edebilirsiniz.

Makbuz Numaranızı ya da Doğum Tarihinizi girerek başvurunuzu takip edebilirsiniz. Lütfen burayı tıklayın.
ARA
     
 
   buraya tıklayın   
Search
     

Faydalı Linkler
   
Gerekli evrak listesi için lütfen tıklayınız
Turist Vize
   
Ticari
   
Aile / Arkadaş Ziyareti
   
Kültürel&Sportif
   
Eğitim
   
Şoför