Top Button

سفارت یونان در ایران، اعلام می نماید که شرکت VFS را بعنوان ارائه دهنده خدمات خود برای تسهیل درخواست های ویزا انتخاب کرده است. کلیه درخواست ها از طریق VFS تحویل و توسط سفارت یونان در ایران مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

Important information icon
 • لطفاً مطلع باشید که درتاریخ 10 اکتبر 2021 مرکز درخواست ویزای VFS یونان هیچ گونه درخواست قانونی(لگالایز) یا گواهینامه(سرتیفیکیت) را نمی پذیرد

  1. محدودیت های سفر برای سفرهای غیر ضروری که از ایران ناشی می شوند ، فراتر از 30 ژوئن سال 2020 و تا زمانی که این کشور در لیست سفید اتحادیه اروپا قرار نگیرد تمدید می شود. استثنائات شامل سفرهای اساسی است که به شرح زیر تعریف می شوند:

   1. شهروندان و عضو خانواده های شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شنگن.
   2. ساکنان و دارندگان اجازه اقامت کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شینگن.
   3. اعضای هیئت های دولت
   4. اعضای وظیفه مقامات دیپلماتیک یا کنسولی ، سازمانهای بین المللی و اروپایی ، سازمانهای بشردوستانه.
   5. افرادی که به دلایل جدی شخصی یا حرفه ای سفر می کنند:

    آ. دلیل شخصی: داشتن اسنادی مبنی بر اثبات اینکه چیزی جدی و غیرقابل پیش بینی (به عنوان مثال مسئله سلامتی یا مرگ) برای یک عضو خانواده نزدیک حاصل شده است

    ب دلیل حرفه ای: داشتن توصیه نامه های یک شرکت خارجی و یونانی و فقط برای مواردی که به اندازه کافی توجیه شده باشد (مانند قرارداد ، هدف تجاری جدی)

    از طریق دانشجویان (پس از گذراندن آزمون Covid-19)

   6. کارمندان در بخش های کشاورزی و حمل و نقل (دریانوردان ، خدمه هواپیما ، رانندگان کامیون - پس از گذراندن آزمون Covid-19)
   7. کارکنان پزشکی و پرستاری ، محققان و متخصصان بهداشت ، تحت این شرط که بلافاصله در سیستم ملی بهداشت وارد شوند.
   8. افرادی که از افراد سالخورده و معلول مراقبت می کنند (پس از انجام آزمایش Covid-19) ایکس. مسافران را ترانزیت کنید.
  2. اجازه اقامت که بین اول دسامبر 2019 تا 30 ژوئن 2020 منقضی شده و قابل تمدید است ، همچنین گواهینامه های برنامه های کاربردی ("اوراق آبی") که تا 30 ژوئن سال 2020 منقضی شده و در معرض تمدید قرار دارند. می توان تا 31 دسامبر 2020 تمدید کرد. اجازه اقامت فعلی و "اوراق بهادار آبی" برای دوره بین تاریخ انقضا و تاریخ درخواست یک اجازه اقامت جدید به طور خودکار تمدید می شود (تا 31 دسامبر 2020) . منقضی شده (در تاریخ های ذکر شده در بالا) اجازه اقامت و دارندگان "کاغذ آبی" می توانند برای تجدید مجوز اقامت خود با ویزای نوع جدید C وارد یونان شوند.
  3. ویزاهای ملی (نوع D) که بین 11 مارس ، 2020 تا 31 آگوست سال 2020 منقضی شده اند به طور خودکار تا 30 سپتامبر سال 2020 تمدید می شوند. . این ویزا پس از یک سفر به یونان دیگر اعتبار ندارد. منقضی شده (در تاریخ های ذکر شده در بالا) دارندگان ویزا نوع D می توانند به منظور تجدید مجوز اقامت خود با گواهی ، وارد یونان شوند تا توسط بخش کنسولی صادر شود.

   نکته مهم در مورد محدودیت های سفر مربوط به COVID-19

    کلیه مسافران وظیفه دارند قبل از عزیمت محدودیت های مسافرتی را که وجود دارد بررسی کنند. دارندگان ویزاهای شینگن به طور خودکار مجاز به ورود به منطقه شنگن نیستند اما باید محدودیت های مسافرتی را که در آن وجود دارد رعایت کنند. کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شینگن محدودیت های مسافرتی را معرفی کرده اند ، از جمله در برخی مرزها بین این کشورها. برای اطلاعات بیشتر ، لطفاً به https://reopen.europa.eu/& https://travel.gov.gr/#/ مراجعه کنید.

    کلیه مسافران موظف هستند حداقل 48 ساعت قبل از سوار شدن فرم ثبت نام مسافر را پر کنند. در صورت عدم تکمیل فرم ، جریمه اداری 500 یورو وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر ، لطفاً به https://travel.gov.gr/#/ مراجعه کنید.

    ممکن است مسافران پس از ورود به خارج از کشور برای COVID-19 آزمایش شوند. بسته به نتیجه ، قرنطینه ممکن است 1 تا 14 روز تحمیل شود. اگر قرنطینه تحمیل نشود ، جریمه اداری 5000 یورو وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر ، لطفاً به آدرس https://www.aia.gr/traveler/travellers-info/faq-for-covid19 و https://eody.gov.gr/fa/ مراجعه کنید.

 • بازگشت پیک گذرنامه برای مشتریان ویزای یونان در تهران اجباری است

  دوازدهم ژوئیه 2020 ، با توجه به هشدار COVID-19 و با توجه به سلامتی و ایمنی مشتریان و کارمندان ، خدمات پیک برای بازگشت گذرنامه به مشتریان ویزای یونان در تهران اجباری شده است.

  مشتریان دیگر برای گرفتن گذرنامه خود دیگر نیازی به مراجعه به مرکز درخواست ویزا ندارند. پس از آماده شدن برای جمع آوری ، گذرنامه با مکان انتخابی آنها (با خدمات پیک ما ، Aramex & TNT) قابل پیگیری خواهد بود. هزینه پیک 10 یورو برای هر درخواست (در داخل تهران) و 14 یورو برای هر درخواست (خارج از تهران) اعمال می شود.

  خدمات پیک برای مدت محدودی برای محدود کردن شیوع ویروس COVID-19 و كاهش رد پای در مركز درخواست ویزا اجباری شده است.

  هنگامی که سرویس پیک مجدداً اختیاری شود ، ما در این صفحه به روزرسانی خواهیم کرد.

 • لطفاً توجه داشته باشید: از تاریخ 2 فوریه 2020 هزینه ویزای شینگن برای هر شخص (ویزای کوتاه مدت) از 60 به 80 یورو افزایش می یابد. برای کودکان بین 6 تا 12 سال ، هزینه ویزا به 40 یوروافزایش می یابد.
 • مراقب پیشنهادات شغلی جعلی باشید. برای جزئیات بیشتر - اینجا را کلیک کنید

دانلود

فرم های ویزا
هزینه های ویزا در یک نگاه

اینجا کلیک کنید

درخواست وقت ملاقات

Schedule an appointment icon

درخواست وقت ملاقات برای بازدید از مرکز ویزا

اینجا کلیک کنید

پیگیری وضعیت درخواست ویزا

Track your application icon

اطلاع از وضعیت درخواست، درصورتیکه قبلا درخواست خود را در مرکز ویزا ثبت کرده اید

اینجا کلیک کنید

مراکز درخواست ویزای یونان

Location icon

نزدیکترین مرکز درخواست ویزا: لطفا شهرمحل سکونت خود را در زیر انتخاب کنید

اخبار و به روز رسانی ها

گواهینامه های تمدید مجوزهای اقامت منقضی شده...

Published on 12 November 2020

محدودیت های سفر برای سفرهای غیر ضروری که از...

Published on 14 July 2020

ادامه مطلب
 • courier service
 • photo copy
 • sms services
 • photo booth facility
 • خدمات ارسال پستی گذرنامه
 • خدمات عکاسی
 • خدمات فتوکپی
 • سرویس پیام کوتاه