Top Button

Ek Hizmetler

Vize Başvuru Merkezi tarafından sağlanan ek hizmetler, servis ücretinin dışında ücretlendirilmektedir.

Fiyat listesini görüntülemek için lütfen tıklayınız

VIP Servis

Vize başvuru ofislerimiz Istanbul – Harbiye, Istanbul – Altunizade ve Ankara, ek hizmet ücreti karşılığında vize başvurularınızı gerçekleştirebileceğiniz rahat ve ayrıcalıklı bir hizmet sunmaktadır.

VIP hizmeti, ek hizmet ücreti karşılığında başvuru sahiplerinin herhangi bir bekleme kuyruğuna dahil olmadan vize başvurularını rahat bir ortamda gerçekleştirebilmesini sağlayan özel bir hizmettir.

VIP hizmeti şu hizmetleri sunmaktadır:

Özel VIP Salonu

Vize ücreti, servis ücreti ve diğer ek hizmetler fiyata dahil edilmeyecektir.

VIP hizmeti ile vize başvuru randevusu almak için lütfen aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşınız:

  • Telefon numarası: +90 212 373 58 28;

e-mail: info.ittr@vfshelpline.com

Sadece başvuru sahipleri, reşit olmayan başvuru sahiplerinin ebeveynleri veya yasal yetkilendirilmiş kişiler VIP hizmet salonunda bulunabilmektedirler.

Önemli Uyarı: Bu hizmeti kullanmanız konsolosluk/elçilik işlem süresini etkilemez, vize garantisi sağlamaz, uzun süreli vize garantisi vermez. Her bir başvuru sahibi gibi başvurunuz konsolosluk/elçilikte normal işlemlere alınacaktır.

Ücretler hakkında bilgi için lütfen aşağıdaki linki kullanınız:

Click here

Kurye Hizmeti

Türkiye nispeten geniş bir ülke ve bir yerden diğer yere seyahat etmek çok zaman alabilir, pahalı ve şüphesiz ki yorucu olabilir. Başvuru sonuçlarınızı hızla iletebilmek için, Başvuru Merkezi, pasaport/belgeleriniz bir kurye servisiyle gönderilebileceği UPS Türkiye ile anlaşma yapmıştır. Mükemmel bir performansa sahip UPS, gönderilerinizi, Türkiye’nin neredeyse her yerinde kapınıza kadar teslim edebilmektedir – başvuru sahiplerinin para ve zamanından tasarruf yapmasını sağlar!

Kurye hizmeti ve ücreti hakkında detaylı bilgi için lütfen Vize Başvuru Merkezinde Başvuru Yetkilinize danışınız.

Başvuru sahibinin pasaport teslimi sırasında kurye görevlisine kimlik göstermesi gerekmektedir.

Talebin ve teslimatın yalnızca iş günleri içerisinde gerçekleşebileceğini lütfen unutmayınız.

Kurye'den gönderinizi teslim alırken, başvuru sahibi ya da temsilcisinin kimliğini gösteren bir belgeyi ibraz etmeniz gerekmektedir.

Fotokopi Hizmeti

Fotokopi hizmeti ücretsizdir.

Başvuru sahipleri vize başvuru merkezlerimizde sunduğumuz fotokopi hizmetinden yararlanabilirler.

Detaylı bilgi için lütfen merkezlerimizdeki çalışanlarımıza danışınız.

Fotoğraf Hizmeti

İçine para atılarak, ekranda gördüğünüz en iyi fotoğrafınızı seçebileceğiniz Foto Kabin makinamız Vize Başvuru Merkezlerinde bulunmaktadır. Kabin kullanımı oldukça basit olup fotoğrafınız 45 saniyede teslim edilmektedir. Sabit olarak 25 TL (KDV dahil)  ile çalışan makineden 8 adet biyometrik fotoğraf alabilirsiniz. Sadece Ankara ofisimizde fotoğraf hizmeti verilmektedir.

Seyahat Sağlık Sigortası Servisi

Vize başvuru merkezimizdeyken seyahat sağlık sigortasına ihtiyacınız olabilir. Poliçeler ve ücretlerle ilgili detaylı bilgi almak için lütfen merkezlerimizdeki sigorta şirketi temsilcisi ile iletişime geçiniz. Bu servisimiz şu an  Ankara, Antalya ve İzmir şubelerimizde mevcuttur.

Form Doldurma Hizmeti

Başvuru sahipleri Vize Başvuru Merkezinde ek ücret karşılığında başvuru formu doldurma hizmetinden faydalanabilirler. Bu hizmetin mevcut maliyeti, Vize Ücretleri tablosunda belirtilmiştir – şüphesiz ki bu bir opsiyonel hizmettir.

Formunuzu Başvuru Merkezi’nde doldurtmak isterseniz Form Doldurma Hizmeti’ni kullanabilirsiniz. Bu hizmet form başına 36 TL‘dir.

Önemli uyarı: Bu hizmeti kullanmanız işlemlerin daha hızlı sonuçlanacağını veya vize garantisi anlamına gelmez. Başvurunuz normal sürece uygun olarak Konsolosluk/Elçilik tarafından işleme alınacaktır ve Göçmenlik Kuralları’na uygun olarak yapılmış olmalıdır.

Çıktı Alma Servisi

Başvuru sahipleri Vize Başvuru Merkezinde elektronik ortamda bulundurdukları belgelerin çıktısını alabilirler. Başvuru sahipleri printout gişelerinin mail adreslerine elektronik ortamdaki dökümanlarını e-mail olarak atıp çıktılarını alabilirler.

Başvuru sahipleri çıktı almak için fotokopi gişesinden yardım alabilirler.

Mail adresi:

helpdesk.ankara@vfsglobal.com

Başvuru Sonrası Kurye Talebi

Başvurunuzu yaptıktan sonra da pasaportunuzu adresinizden teslim almak için kurye hizmeti (UPS) talep edebilirsiniz. Bu hizmetten yararlanabilmek için istek formunu buraya tıklayarak doldurabilirsiniz.

Bu hizmet işlem ücretinin bilinmesi ve pasaportun nerede olduğunu daha iyi takip edilmesi için sadece başvuru sahibi tarafından alınabilir, aracı kullanılarak alınamaz. Not: Kuryeye teslimat sadece hafta içi çalışma günlerinde yapılabilmektedir.

İnternet Kiosk

Bu servisimizi, internet erişimi için kullanabilir, başvurunuzu tamamlamanız için gerekli evrakların çıktısını alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için başvurunuz sırasında danışma/vize başvuru personelimizden bilgi alabilirsiniz