Top Button

News and Updates

 • News icon

  10 May 2019

  Giriş vizesi konusunda yürürlükte olan İtalyan yönetmeliklerine (Art 5C 1DPR 394/1999) göre; ulusal vize başvuruları daimi ikamet edilen yerden yapılmalıdır. Bu çerçevede, Türkiye’de turizm amaçlı ve kısa süreli (short-term) oturma iznine sahip şahısların uzun süreli ulusal vize başvurularının kabul edilmeyeceği vize başvurusu yapacaklara önemle duyurulur.

 • News icon

  12 April 2019

  Önemli Güncelleme; Ankara'daki Vize Başvuru Merkezimiz, 16 Nisan 2019 tarihinden itibaren yeni bir lokasyonda hizmet vermeye devam edecektir. 16 Nisan 2019 Salı günü itibariyle başvuru yapacak kişilerin başvurularını “ İşçi Blokları Mh. Muhsin Yazıcıoğlu Cd. No:57/A Çankaya/Ankara 06530 – Regnum Sky Tower” adresinden yapmaları gerekmektedir.

 • News icon

  1 Ağustos 2018

  1 Ocak 2017 tarihinden itibaren, aşağıda listesi verilmiş ülkelerde 4 haftanın üzerinde kalmış olan herkes, vize başvurusu için istenen belgelerin haricinde, yapmış olduğu söz konusu yolculuğun 6 ay öncesi ve yolculuğunu kapsayan 4 hafta arasında çocuk felci (Poliomyelit) aşısı yaptırdığını gösteren uluslarası aşı kartını da ibraz etmekle yükümlüdür.Afganistan

  • Somali
  • Pakistan
  • Nijerya
  • Suriye
  • Demokratik Kongo Cumhuriyeti
  • Kenya
 • News icon

  25 May 2018

  1 Haziran 2018 tarihinden itibaren İtalya Ankara Büyükelçiliği’nin ve İtalya İzmir Konsolosluğu’nun görev bölgeleri aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir:

  Ankara İtalya Vize Başvuru Merkezi’nde Ankara İtalya Büyükelçiliği'nin sorumluluk bölgesinde sadece aşağıda yer alan illerden başvurular kabul edilecektir:

  Ankara, Eskişehir, Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir.

  Önemli: Daha öncesinde İtalya Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı olan Bartın, Düzce, Karabük, Kastamonu, Yozgat ve Zonguldak bölgeleri 1 Haziran 2018 tarihi itibariyle İstanbul İtalya Başkonsolosluğu’na bağlanmıştır.

  Gaziantep İtalya Vize Başvuru Merkezi’nden Ankara İtalya Büyükelçiliği’nin sorumluluk bölgesinde sadece aşağıda yer alan illerden başvurular kabul edilecektir:

  Adıyaman, Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Mardin, Muş, Osmaniye, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli, Van.

  İtalya İzmir Konsolosluğu Görev Bölgeleri:

  İzmir, Adana, Afyon, Aksaray, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Denizli, Isparta, Karaman, Kayseri, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Nevşehir, Niğde, Uşak.

 • News icon

  14 May 2018

  Ankara İtalya Büyükelçiliği, Ramazan Bayramı tatili (15 - 17 Haziran) vesilesiyle seyahat gerçekleştirmek isteyen tüm kişilerin söz konusu tarih aralıklarında kullanmak üzere talep edecekleri Schengen Vizesi başvurularını en gec üç hafta öncesine kadar sunmaları hususunu önemle rica eder.

  Yukarıda belirtilen tarihten sonra yapılacak olan başvuruların, bu dönemde yapılan müracaat sayısının yüksek olması ve Büyükelçiliğin her başvuruyu incelemek için Schengen yönetmeliğinin öngörmüş olduğu 15 günün tamamına ihtiyaç duyabileceği dikkate alınarak, öngorülen gidiş tarihlerine kadar sonuçlanmasının garanti edilemeyeceği dikkatinize sunulur. • News icon

  18 October 2017

  Kanıtlanabilir acil durumlarda, başvuru sahiplerimiz randevusuz olarak başvuru saatleri içerisinde VFS Global ofislerimize gelebilirler ve başvurularını yapabilirler. • News icon

  18 September 2017

  Önemli Not:

  23 ve 24 Eylül 2017 tarihlerinde tüm Çevrimiçi Uygulamalarda, Randevu Alma ve Başvuru Takibi bölümlerinde planlı bakım çalışmaları yapılacağı için bu sistemler çalışmayacaktır.

  Anlayışınız için teşekkür ederiz.

 • News icon

  25 July 2017

  01.08.2017 tarihinden itibaren Izmir Italya Vize Başvuru Merkezinde VIP Hizmeti başlayacaktır.

 • News icon

  03 June 2017

  30/06/2017 tarihinden itibaren Vize ve VFS hizmet ücretleri yenilenecektir.

  Vize ücretleri

  Sayın Başvuru Sahipleri, lütfen unutmayın ki, vize ücreti miktarı, başvuru sahibinin vatandaşlığına ve başvuru sahibinin yaşına göre değişir. Vize başvurunuz için geçerli olan farklı kurallar olabilir, belgelerinizi kontrol ettikten sonra ödemenizin kesin tutarı başvuru anında size bildirilecektir. 30 Haziran 2017 tarihinden itibaren yeni tarife şu şekilde olacaktır:

  Vize Kategorisi Vize Ücreti EURO cinsinden vize ücreti
  Schengen Vizesi 237 TL 60 EUR
  D Vizesi 457TL 116 EUR
  Schengen Vizesi (Indirimli Ülkeler) 138 TL 35 EUR
  Ulusal Eğitim Vizesi 197 TL 50 EUR

   

  *Arnavutluk, Bosna Hersek, Makedonya, Sırbistan, Gürcistan, Ukrayna, Karadağ, Azerbaycan, Kosova, Moldovya. (Biometric pasaport sahibi Ukrayna vatandaşlarının Schengen vizesi almasına gerek yoktur.)

  Lütfen Dikkat:

  • VFS hizmet ücreti 71 TL (%18 KDV dahildir) vize ücretinden ayrı olup başvuru sırasında alınmaktadır.
  • Diğer Opsiyonlu Hizmetlerimiz:
  Servis tipi Vize Ücreti EURO cinsinden vize ücreti
  Fotoğraf Hizmeti (%18 KDV dahildir) 25 TL 7 EUR
  Kurye (%18 KDV dahildir) 40 TL 10 EUR
  VIP Servis (%18 KDV dahildir) 197 TL 50 EUR
  Form Doldurma Hizmeti (%18 KDV dahildir) 27 TL 7 EUR
  Mobil Biyometrik Servis(%18 KDV dahildir) 236 TL 60 EUR

   

  Vize ücreti ve diğer tüm hizmetlerimiz başvuru esnasında nakit ödenmesi gerekmektedir - sadece TL (Türk Lirası) kabul edilmektedir.

 • News icon

  03 June 2017

  İzmir İtalya Konsolosluğu, RAMAZAN BAYRAMI (24 HAZIRAN – 1 TEMMUZ) tatili vesilesiyle seyahat gerçekleştirmek isteyen tüm kişilerin söz konusu tarih aralıklarında kullanmak üzere talep edecekleri Schengen Vizesi başvurularını en gec 9 haziran tarihine kadar sunmaları hususunu önemle rica eder.

  Yukarıda belirtilen tarihten sonra yapılacak olan başvuruların, bu dönemde yapılan müracaat sayısının yüksek olması ve Konsolosluğun her başvuruyu incelemek için Schengen yönetmeliğinin öngörmüş olduğu 15 günün tamamına ihtiyaç duyabileceği dikkate alınarak, öngorülen gidiş tarihlerine kadar sonuçlanmasının garanti edilemeyeceği dikkatinize sunulur.

 • News icon

  14 February 2017

  13/02/2017 Pazartesi tarihinden itibaren Şubat ayı süresince İtalya başvuruları Akdeniz Mah. Akdeniz Cad. No:1/C Reyent İş Hanı Pasaport Konak Izmir adresinde alınacaktır.  Yeni ofisimizin adresi için kısa zamanda sizi bilgilendireceğiz