Top button

NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM

1. Adım:

Başvurunuzdan önce, ‘ziyaret amacınızın' net olması gerekmektedir; vize başvurunuz boyunca size yardımcı olacağımızı ancak vize kategorinizin seçimi konusunda size tavsiyelerde bulunma ya da rehberlik yapma konusunda yetkili olmadığımızı unutmayınız. Görevimiz temel olarak idari olduğundan ve tamamen Letonya Büyükelçiliğinin inisiyatifinde olduğundan, vize alıp almayacağınız ya da başvuru süresinin ne kadar süreceği gibi konularda konuşma hakkına sahip değiliz. Bu internet sitesinde, başvurmak istediğiniz vize kategorisiyle ilişkili detaylara bakınız, burada geçerli ücretler, istenen gerekli belgeler, vize başvuru formu, fotoğraf özellikleri ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

2. Adım:

Vize Başvuru Merkezini ziyaret etmek için bir randevu ayarlayın: Vize Başvuru Merkezini ziyaret etmek için bir randevu almanız gerekmektedir Çağrı Merkezini (0 212 3735817 ) arayarak bir randevu alınız. Dilerseniz randevu almadan da Vize Başvuru Merkezini ziyaret edip, Letonya için vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu durumda sıraya girmeniz ve “ilk önce ilk servis” bazında servis almanız gerekecektir.

Başvuru sahipleri aynı zamanda Vize Başvuru Merkezi’nde bulunan VIP Hizmet, Seyahat Sigortası, Kurye Teslimat Hizmetleri, ve daha birçoğunu içeren opsiyonel ek servislerden faydalanabilirler.

Bu ek servisler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz ‘’Ek Servisler’’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Doğrudan Letonya Büyükelçiliğinde başvuru yapabilmek için 0212 373 58 17 numaralı çağrı merkezimizden randevu almanız gerekmektedir.

3. Adım:

Başvurunuzu yapın: Vize Başvuru Merkezini ziyaretinizden önce güvenlik düzenlemeleri duyurularını kesinlikle okuyunuz. Verilen randevu tarihine göre Vize Başvuru Merkezini ziyaret edin ve gerekli destekleyici dokümanlarla birlikte doldurulmuş Vize Başvuru Formlarınızı teslim edin.

4. Adım:

Geçerli Ücreti Ödeyin: Vize Başvuru Merkezi Yetkilisi Euro ve nakit olarak toplam ödenecek tutarı (Vize ücreti + Servis Ücreti) bildirecektir .Eğer kurye hizmetinden yararlanmak isterseniz Euro olarak ödeme yapmanız gerekmektedir. Kurye hizmeti için TL kabul edilememektedir.Başvuru sahibi ek hizmetleri tercih etmesi halinde Fotoğraf veya Fotokopi için) Türk Lirası ve nakit olarak yapılacak olup, Merkezde yapılan tüm ödemeler için makbuz verilecektir.

Başvuru merkezimizde yapılan tüm ödemeler nakit olarak kabul edilmektedir.

Vize Başvuru Merkezimizi ziyaret etmeden önce lütfen Tatiller ve Kapalı günler bölümünde ve Güvenlik Düzenlemeleri bölümünde yazan bilgileri okuyunuz.

Geri İleri