top button

СЕЗОННІ РОБОТИ

Загальна інформація

Якщо Ви плануєте довше проживати (більше 90 днів на строк до 12 місяців) в Литві, вам необхідно подати заявку на отримання довгострокової національної візи D.

Візові центри приймають документи для таких категорій заявників:

- СПІВРОБІТНИКИ ПІДТВЕРДЖЕНОЇ КОМПАНІЇ З МЕТОЮ СЕЗОННИХ РОБІТ

Заявки інших категорій заявників на візу D приймаються в Посольстві Литовської Республіки в Києві, вул. Бусливська, 21, 01901 Київ, УКРАЇНА

У візових центрах (VAC) в Україні багаторазові візові (D) можуть видаватися тим іноземцям:

 1. хто приїжджає до Литовської Республіки на роботу та має дозвіл на працевлаштування, видане іноземцю Литовською біржею праці під Міністерством соціального забезпечення та праці Литовської Республіки;
 2. хто приїжджає до Литовської Республіки на роботу та має професію, яка включена до списку найбільш затребуваних професій за економічною діяльністю, затвердженої Директором Литовської біржі праці;
 3. який прибуває до Літовської Республіки на сезонну роботу та має ліцензію на сезонну роботу, яка триває довше 90 днів, видана іноземцю Литовською біржею працевлаштування Міністерства соціального забезпечення та праці Литовської Республіки;
 4. хто має розширений дозвіл на сезонну роботу, якщо загальний період працевлаштування перевищує 90 днів, або іноземець, який подав заяву на отримання нового або продовженого дозволу на сезонну роботу;
 5. який зазначений у параграфах 1, 2, 3 та 4, і є громадянином країни, включеної до переліку Постанови Ради (ЄС) № 539/2001 від 15 березня 2001 року з переліком третіх країн, громадяни яких повинні знаходитися в наявність віз при перетині зовнішніх кордонів та тих громадян, громадяни яких звільняються від цієї вимоги (Опубліковане 2004 р. Спеціальне видання, глава 19, том 4, стор. 65), з останніми змінами, внесеними згідно з Регламентом (ЄС) № 2017 / 850 Європейського Парламенту та Ради від 17 травня 2017 р. (О 2017 E 133, стор 1), Додаток II, або країна, до якої національна візова виняткова вимога Литовської Республіки застосовується в односторонньому порядку або відповідно до міжнародної угоди та тим, хто приїжджає до юридичної особи, включеної до списку затверджених суб'єктів;

Список схвалених суб'єктів: тут.

Подача документів здійснюється особисто і тільки за попереднім записом. Без запису документи не будуть прийняті.

Візовий збір

Згідно зі статтею 1 Угоди між Урядом Литовської Республіки та Кабінетом Міністрів України про тарифи консульського збору, консульський збір за розгляд заяви про надання національної довгострокової візи з громадян України не стягується.

Відповідно до Постанови Уряду Литовської Республіки від 14 вересня 2011 р. № 1077 "Про рішення не стягувати плату за оформлення заявок на отримання віз для громадян Республіки Білорусь", консульський збір з громадян Республіки Білорусь не стягується.

Сервісні збори та Сервіси

Вид збору вартість (включаючи 20% ПДВ) Примітки
Сервісний збір 490 грн Сплачується за кожну подану заяву в національній валюті (в гривнях)
Кур’єрська доставка 150 грн Послуга на вибір заявника (включаючи ПДВ)
Кур’єрська доставка для родини від трьох осіб 135 грн Послуга на вибір заявника (включаючи ПДВ)
Кур’єрська доставка до офісу Ін-тайм 125 грн Послуга на вибір заявника (включаючи ПДВ)
Фотографія 50 грн Послуга на вибір заявника (включаючи ПДВ)
Заповнення візової анкети 75 грн Послуга на вибір заявника (включаючи ПДВ)
Роздруківка документу 10 грн Послуга на вибір заявника (включаючи ПДВ)
СМС повідомлення 30 грн Послуга на вибір заявника (включаючи ПДВ)
Фотокопія документу 2,50 грн Послуга на вибір заявника (включаючи ПДВ)
Медичний страховий поліс Згідно тарифу Послуга на вибір заявника (включаючи ПДВ)

Усі збори не підлягають поверненню не залежно від прийнятого рішення.

Необхідні документи

Документи на національні візи «D» подають особисто.

Документи на національні візи «D» мають відповідати вимогам зазначеним в наказі Міністра внутрішніх справ Литовської Республіки та Міністра закордонних справ Литовської Республіки від 28 грудня 2017 року № 1V-899/V-330 «Про затвердження опису порядку видачі візи».

Cпівробітники підтвердженої компанії список з використанням сезонанських робочів мають надати:

(запрошуюча сторона входить до СПИСКУ ЗАТВЕРДЖЕНИХ КОМПАНІЙ)

 1. Заповнену встановленого зразку заяву про видачу національної візи «D», заповнену за допомогою електронних засобів заповнення та подання заяв -  https://visa.vrm.lt/epm/pages/applications/applicationEdit.xhtml.
 2. Дійсний проїзний документ, виданий протягом останніх десяти років, термін дії якого має бути довший за термін дії запитуваної візи не менш ніж на 3 місяці та копію його сторінок з візами та відмітками.
 3. Внутрішній паспорт громадянина України та копію його сторінок з відмітками. Громадяни інших держав мають надати документи, що підтверджують їх правовий статус в Україні.
 4. Одну кольорову фотографію, розміром 35x45 мм, що відповідає встановленим Регламентом Ради (ЄС) № 1683/95, від 29.05.1995 року, що визначає одноманітний формат для віз,
  стандартам (ОВ спеціальне видання 1995 року, 19 розділ, 1 том, ст. 13) з останніми змінами, згідно Регламенту Європарламенту та Ради (ЄС) № 2017/1370 від 04.07.2017 року (OL 2017 L 198, p. 24).
 5. Документ який підтверджує наявність медичного страхування, що відповідає вимогам щодо страхування здоров’я іноземця встановленим у статті 61 та 7 частини 17 статті Закону Литовської Республіки «Про правовий статус іноземців»4.
 6. Посередницький лист (прохання про видачу іноземцю багаторазової національної візи) запрошуючої установи, підприємства чи організації Литовської Республіки, до якої прямує іноземець, подане згідно чинного порядку (зразок заяви можна знайти тут):

Посередницький лист подається електроннним чином через інформаційну систему електронних послуг (https://epis.vrm.lt/epis/). В інформаційній системі електронних послуг посередницькому листу надається номер, який іноземець повідомляє Посольству Литовської Республіки в Україні.

Поки не створені технічні засоби для подачі посередницького листа через інформаційну систему електронних послуг, посередницький лист подається у паперовій формі разом з заявою про видачу багаторазової національної візи. У такому випадку, підпис керівника компанії (уповноваженої особи) має бути засвідчено нотаріально та має бути надано актуальний витяг з Реєстру юридичних осіб з дійсним ключем доступу електронних сертифікованих витягів (ESI).

Посередницький лист має бути складено не раніше одного місяця до дня подачі заяви про видачу багаторазової національної візи і включати весь період перебування іноземця в Литовській Республіці по багаторазовій національній візі.

ДАНІ, ЯКІ МАЮТЬ БУТИ ЗАЗНАЧЕНІ В ПОСЕРЕДНИЦЬКОМУ ЛИСТІ:

 • Назва, правова форма, юридична адреса, код, код платника податку на додану вартість (якщо установа, підприємство чи організація є платником податку на додану вартість), фактична адреса та контактні дані приймаючої юридичної особи.
 • Назва установи до якої подається посередницький лист (тобто Посольство Литовської Республіки в Україні).
 • Дата, номер та місце складання посередницького листа.
 • Ім’я та прізвище, громадянство, дата народження, місце народження та адреса місця проживання за кордоном іноземця.
 • Мета прибуття іноземця до Литовської Республіки.
 • Передбачені дати прибуття іноземця до Литовської Республіки та виїзду з Литовської Республіки або передбачений період перебування іноземця в Литовській Республіці.
 • Адреса житла, в якому буде проживати іноземець.
 • Зобов’язання приймаючої особи (установа, компанія чи організація):
  1. надати належне житло іноземцю на час його перебування в Литовській Республіці по візі;
  2. в разі необхідності покрити витрати іноземця на проживання та житло на час перебування в Литовській Республіці по візі, а також витрати на повернення чи депортацію іноземця до держави походження, чи до іншої держави до якої він має право прямувати;
  3. працевлаштувати іноземця згідно сфери діяльності, в якій прийнята особа має право здійснювати діяльність, або створити іноземцю умови для здійснення діяльності щодо якої він звернеться про видачу національної багаторазової візи;
  4. забезпечити, щоб іноземець на період перебування в Литовській Республіці по національній візі був застрахований страхуванням здоров’я, яке відповідає вимогам визначеним 61 статтею та 7 частиною 17 статті Закону Литовської Республіки «Про правовий статус іноземців».
 • Копію дозволу на працевлаштування з метою сезонних робіт, видане іноземному працівнику Литовською біржою праці, затвердженого відповідно до законодавчих актів, або довідку з Літовської біржі праці про те, що заявка на отримання нового дозволу або продовження дозволу на роботу для сезонної роботи була отримана.

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ:

 • Паперова форма посередницького листа / прохання про видачу національної візи «D», яке складається більш ніж з однієї сторінки, має бути підписано та скріплено печаткою (за наявності; якщо печатка не використовується, тоді це необхідно зазначити в проханні про видачу візи) на кожній сторінці.
 • Посольству надаються оригінали та копії або нотаріально завірені копії.
 • Назви професій осіб в усіх документах мають бути зазначені точно та у відповідності до затвердженого Директором Литовської біржі праці списку професій, згідно видів економічної діяльності, працівників  яких не вистачає в Литовській Республіці.
 • Повний пакет документів надає сам заявник. Посольство розглядає заяви заявників. Додаткова інформація надається самим заявникам. Інформація про розгляд документів не надається третім особам.
 • Як правило, рішення щодо видачі національної візи приймається протягом 7 календарних днів від для подачі до візової служби заяви та всіх інших належним чином оформлених документів. В окремих випадках розгляд заяви може бути подовжено до 30 або 60 календарних днів.

Детальна інформація про національні візи «D» – http://www.migracija.lt/index.php?-701204631 ; http://www.migracija.lt/index.php?-1603486352

1 Страхування здоров’я іноземця, якщо згідно вимог даного Закону його зобов’язаний мати іноземець, який прибуває до Литовської Республіки чи має намір в ній проживати, має гарантувати витрати на обов’язкову медичну допомогу, як це визначено Законом системи охорони здоров’я Литовської Республіки, та оплату витрат, що можуть виникнути у зв’язку з поверненням іноземця до іноземної держави через причини пов’язані зі станом здоров’я (витрати на транспортування, включно із супроводом спеціаліста (спеціалістів) по догляду за здоров’ям особи), та діяти весь час перебування або проживання в Литовській Республіці. Страхування здоров’я іноземця має бути дійсним в усіх державах Шенгену та сума страхвування має бути не менше, ніж 30 000 євро.

Вимоги до фотографій

Фотографія, що подається разом із анкетою повинна відповідати наступним вимогам: • Повинна бути актуальною (не старша за 6 місяців)
 • Повинна бути кольоровою та надрукованою на звичайному папері для фотографій
 • Повинна бути розміром 3,5 х 4,5 см
 • Обличчя повинно займати 70-80% площі фотографії
 • Обличчя на фотографії від підборіддя до маківки повинно займати 31-36 мм
 • Фон має бути світлим та одноколірним
 • Фото повинно бути зроблене без сонцезахисних окулярів
 • Фото повинно бути зроблене без головного убору або інших предметів, що прикривають голову, окрім головних уборів, що мають обов`язковий релігійний характер
 • Окуляри не повинні мати затемнені лінзи, не можуть бути присутні будь-які світлові ефекти
 • Рамка окулярів не повинна прикривати очі
 • Рот на фотографії повинен бути повністю закритий

 Фотокартки в верхньому одязі та фотокартки, що не відповідають вимогам, прийматися не будуть

Термін розгляду

Процес та час обробки залежить виключно від Посольства Литовської Республіки в Україні. Рішення про видачу національної візи зазвичай приймається протягом 7 календарних днів з дати подання заяви, якщо всі інші належним чином підготовлені документи були подані до Посольства Литовської Республіки. У окремих випадках розгляд заяви може бути продовжено до 30 або 60 календарних днів.

Візові формуляри

Візова анкета має бути заповнена повністю (тільки Англійською або Литовською мовою) та підписані особисто заявником.

Візова анкета може бути заповнена онлайн та роздрукована.

Будь ласка, роздрукуйте та заповніть Згоду на обробку персональних даних. Згоду на обробку персональних даних також можна отримати у Візових Центрах. Для завантаження Згоди на обробку персональних даних, будь ласка, натисніть тут. Будь ласка, зауважте, що Згода на обробку персональних даних має бути підписана особисто заявником.

Інструкції щодо завантаження:

Дані формуляри представлені у форматі PDF.

Вам знадобиться програма Adobe Acrobat Reader для перегляду і завантаження цих форм.

Будь ласка, натисніть тут щоб завантажити Adobe Acrobat Reader.