Button top

logo

Hollanda Vize Başvurusu

Netherlands

Türkiye

Türkiye'de bulunan Hollanda VFS Vize Başvuru Merkezi, Hollanda Krallığı konsolosluk hizmetlerinin resmi harici hizmet ortağıdır. Hollanda için kısa süreli Schengen vizesi veya Krallığa bağlı Karayipler için vize başvurunuzu VFS üzerinden yapabilirsiniz.

Step 2 Before you decide to apply for a visa please make sure you familiarize yourself with the information on the visa subclass you are applying for. Quick links to information on visa categories and other helpful information including Visa Fee, VFS Service Charge and Processing Time can be found on the Visa Wizard page on this website.

Step 3 Applicants should fill the Download Forms corresponding to the visa subclass under which they wish to lodge their application. Applicants can get the Download Forms by visiting the nearest Netherlands Visa Application Centre or by downloading the forms from Applications and Forms.

Important information icon
 • 17 Mart 2021

  Kısa Süreli (3 aya kadar) İş amaçlı seyahat vize başvurularının kabulüne yeniden başlanmıştır. Bu vize türüne başvuru yapmak isteyen bireylerin Konsolosluk ve Elçilik birimlerinden gerekli ön onayı almaları zorunludur. İstanbul’dan başvuru yapacak kişilerin konsolosluğun IST-ORANGE@minbuza.nl, Ankara ve İzmir’den başvuru yapacak kişilerin Elçiliğin Ank-Ca@minbuza.nl e-posta adreslerine taleplerini iletmeleri gerekmektedir.

 • 16 Aralık 2020

  Basılı negatif COVID-19 test sonucunu ve imzalı beyanı gösterme gerekliliği

  15 Aralık 2020'den bu yana, bazı yolcuların Hollanda'ya varış zamanından itibaren 72 saatten daha eski olmayan bir negatif COVID-19 testi sonucu ve imzalı bir negatif COVID testi göstermesi gerekmektedir.Lütfen bu genel bilgileri ve bu yeni kurala ilişkin muafiyetlerin listesini dikkatlice inceleyin.

 • 22 Ekim 2020

  Avrupa Birliği, Schengen ülkesi ve Birleşik Krallık vatandaşları ve aile fertleri ile AB tarafından oluşturulan listedeki üçüncü ülke vatandaşları şu anda Hollanda'ya seyahat edebilmektedir. Lütfen bu listenin Covid-19 ile ilgili gelişmelere göre değişebileceğini unutmayın.

  Halen AB seyahat yasağı altında olan ülkeler için sınırlı sayıda muafiyet vardır (Hollanda'ya seyahat etmenin mümkün olduğu yerlerde).

  Ülke listelerini görüntülemek, muafiyetler hakkında daha fazla bilgi edinmek ve vize başvurusu yapıp yapamayacağınızı görmek için Dışişleri Bakanlığı web sitesindeki ilgili sayfayı ziyaret edin .

  Lütfen unutmayın: Başvurunuz ancak tüm Schengen vizesi gerekliliklerini yerine getiriyorsa ve açık ve net bir şekilde muafiyet kriterlerini karşılıyorsa karar aşamasına girecektir.

 • Uzun mesafeli ilişkilerde geçici vize kategorisi ortağı

  Hollanda tarafından yeni bir geçici kısa süreli vize kategorisi "uzun mesafeli ilişki" oluşturulmuştur.

 • *Lütfen Dikkat;

  15 Eylül 2020 tarihinden itibaren VFS servis ücreti (21 Euro) Nakit ve Euro para cinsinden alınacaktır. Ofislerimize gelmeden önce lütfen gerekli ayarlamalarınızı yapınız.*

 • 7 Eylül 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, COVID-19 uyarısı ve müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği göz önünde bulundurularak, Hollanda vizesi müşterilerine pasaportların gönderimi için kurye hizmeti zorunlu hale getirilmiştir.
 • Dikkat: Seyahat Sağlık Sigortası sahibi olmak, Schengen vizesine başvurmak için bir gerekliliktir. Seyahat Sağlık Sigortası, vize sahibinin kaldığı süre boyunca tıbbi nedenlerle ve / veya acil tedavi nedeniyle ülkesine geri gönderilmeyle ilgili olarak ortaya çıkabilecek her türlü masrafı karşılamalıdır. Pandemik durumların bir sonucu olarak yapılan harcamalar (Covid-19 dahil) teminat dışı bırakılamaz. Pandemi durumlarının dahil edilmesi, Seyahat Sağlık Sigortanızda açıkça belirtilmelidir. Seyahat Sağlık Sigortanız pandemik durumların kapsamını kapsamazsa, başvurunuz reddedilebilir.
 • 02 Eylül 2020

  Bir sonraki duyuruya kadar Schengen Üye Devletleri, diğer Schengen üye ülkeleri için vize temsilini askıya aldı. Bu, bir sonraki duyuruya kadar Hollanda VAC'nin yalnızca Hollanda için vize başvurularını kabul ettiği anlamına gelir.

 • ÖNEMLİ - Schengen vize başvuruları için kurallardaki değişiklikler ve vize ücretlerinin artırılması hakkında. Daha fazla bilgi için tıklayınız.
 • 26 Eylül 2018 itibariyle Hollanda başvurularında online başvuru formu kullanılmaya başlanacaktır. Online başvuru formuna , https://consular.mfaservices.nl linkinden seyahat türünüze göre seçerek ‘’Start your application’’ butonundan ulaşabilirsiniz.
 • Hileli tekliflerden kaçının. Daha fazla bilgi için – buraya tıklayınız

Online Başvuru FormuBuraya tıklayınız
VİZE ÜCRETLERİ
Buraya tıklayınız

Randevu alma

calender

Vize başvurusu yapmak için randevu alın

Buraya tıklayınız

BAŞVURU TAKİBİ

laptop

Vize başvurunuzu yaptıysanız, başvurunuzu takip edin

Buraya tıklayınız

HOLLANDA VİZE BAŞVURU MERKEZLERİ

locate_icon

Size en yakın başvuru merkezini öğrenin

ÖNEMLİ HABERLER VE DUYURULAR

Sayın Başvuru sahipleri Covid-19 salgını...

Published 05 September 2020

Sayın Başvuru sahipleri Covid-19 salgını nedeniyle vize başvuru merkezlerimizde...

Published 06 April 2020

Daha fazla bilgi