top button

Типи віз

Зверніть увагу: Нідерланди не визнають усі проїзні документи. Якщо ви подаєте заявку на отримання візи з таким не визнаним проїзним документом, вашу заяву на візу можна визнати неприйнятною. Більш детальна інформація розміщена на веб-сайті Європейського Союзу. Перейдіть на веб-сайт, потім у розділ Інформація з правого боку та натисніть «Дорожні документи, видані третіми країнами та територіальними утвореннями (частина I)».

Віза може бути видана як для однієї подорожі (в'їзду), так і для багаторазових подорожей. Не можна видавати візу для групи осіб.

Посольство Королівства Нідерландів може видавати такі види віз, залежно від цілей перебування:

ТИП ВІЗИ А (Віза для аеропортного транзиту)

Громадянам певних держав необхідно мати візу для аеропортного транзиту, якщо вони планують подорожувати транзитом через аеропорт Шенгенської зони до третьої країни. Для того, щоб пройти через зону міжнародного транзиту, їм необхідно мати візу. Віза для аеропортного транзиту не дозволяє залишати територію аеропорту та входити на територію Шенгенської зони.

ТИП ВІЗИ C

Дана віза видається зі строком перебування до 90 днів у період 6 місяців (180 днів).

З 18 жовтня 2013р. застосовується новий метод підрахунку днів по короткостроковому перебуванню на території Шенгенської зони. Ознайомитись з детальною інформацією та підрахувати кількість днів можливого перебування на сайті ЄС http://ec.europa.eu/dgs/home-affairs/what-we-do/policies/borders-and-visas/border-crossing/index_en.htm за посиланням short-stay calculator.

Якщо віза не може бути видана для всієї Шенгенської території, можливо видати візу тільки для Нідерландів, або Бенілюксу. Подібна ситуація може виникнути, якщо аплікант не має права на отримання стандартної короткострокової візи, але існують певні обставини гуманітарного характеру, національні інтереси або міжнародна відповідальність, які припускають видачу територіально обмеженої візи для відвідування Нідерландів або Бенілюксу.

ТИП ВІЗИ D

MVV ( або D-віза) необхідна особам, які планують перебувати на території Нідерландів більше ніж 90 днів, наприклад, з метою роботи, навчання, спільного проживання і т.д. В даному випадку заява розглядається IND (Службою імміграції та натуралізації). Розгляд заяви триває близько трьох місяців. Під час розгляду справи не дозволяється подорожувати до країн Шенгенської зони. Після отримання позитивної відповіді від IND, візу необхідно отримати протягом 6 місяців.

Віза D дозволяє особі використовувати її для багаторазових поїздок до Шенгенської зони потягом 90 днів. Звертаємо Вашу увагу на те, що особі дозволяється подорожувати територією Шенгенської зони тільки протягом дії візи D. Якщо процедура оформлення посвідки на проживання буде тривати довше, Вам необхідно отримати візу для повторного в'їзду ("terugkeervisum"), перед тим як залишати кордон Нідерландів. Проте ця віза не завжди може бути видана на термін, протягом якого триває процес видачі посвідки на проживання.