Top Button

نوع ویزای مورد درخواست خود را بدانید

پیش از ارائه درخواست، "هدف از سفر" خود را مشخص کنید. برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

  • اتباع خارجی که مایل به سفر به نروژ هستند باید دارای ویزای معتبر باشند، مگر اینکه در فهرست کشورهایی باشند که نیاز به ویزا ندارند. اتباع سایر کشورها به منظور عبور از مرز خارجی و برای اقامت در منطقه شنگن (به مدت 90 روز در هر 180 روز از زمان ورود به کشور)، نیاز به گرفتن ویزا دارند.
  • ویزای شنگن باید از سفارت / کنسولگری کشوری دریافت شود که مقصد اصلی سفر متقاضی است. بنابراین، قبل از ارائه درخواست به سفارت نروژ برنامه سفر خود را بررسی کنید. در صورت سفر به چندین کشور شنگن، لطفا درخواست خود را به سفارت / کنسولگری که در آن حداکثر تعداد روز اقامت دارید ارائه دهید. اگر مدت اقامت در چندین کشور شنگن یکسان است، لطفا درخواست خود را در سفارت و کنسولگری که اولین مقصد ورود است ارائه دهید.
  • چک لیست ویزای شنگن برای شهروندان ایرانی
  • روادید شنگن به شما اجازه سفر به کشورهای زیر را می دهد:
اتریش بلژیک جمهوری چک دانمارک
استونی فنلاند فرانسه آلمان
یونان مجارستان ایسلند ایتالیا
لتونی لیتوانی لیختن اشتاین مالتا
هلند نروژ لهستان پرتغال
اسلواکی اسلوانی اسپانیا سوئد
سوئیس لوگزامبرگ - -

انواع ویزا:

لطفا توجه داشته باشید: کارکنان وی اف اس به شما در زمینه ارائه فرم و اطلاعات راهنمایی و کمک می کنند ولی آنها مجاز نیستند شما را خصوص نوع ویزای درخواستی راهنمایی کنند. شرکت وی اف اس کارگذار سفارت و کنسولگری ها ست و ارائه دهنده خدمات اداری و اجرایی است. ارزیابی نهایی درخواست ویزای شما و مدت زمان پردازش به طور کامل در اختیار سفارت نروژ در ایران می باشد.

چگونه درخواست دهید

قدم اول

لطفا پیش از ورود به مرکز درخواست ویزا اطمینان حاصل کنید که موارد امنیتی ذکر شده در سایت را مطالعه کنید.

قدم دوم

پیش از ارائه درخواست، "هدف از سفر" خود را مشخص کنید. کارکنان وی اف اس به شما در زمان ارائه درخواست روادید راهنمایی و کمک می کنند. اگرچه کارکنان مجاز نیستند شما را خصوص نوع ویزای مورد نیاز راهنمایی کنند. شرکت وی اف اس در خصوص اعطای ویزا و مدت زمان بررسی هیچ گونه دخالتی ندارد و تصمیم نهایی در این خصوص تنها در اختیار سفارت نروژ می باشد. لطفا برای اطلاعات بیشتر در خصوص جزئیات ویزای مورد نظر به صفحه "نوع ویزای مورد درخواست خود را بدانید"مراجعه کنید.

قدم سوم

لطفا پیش از مراجعه به مرکز ویزا، اطمینان حاصل کنید که بخش اطلاعات مهم در خصوص درخواست ویزا و یا اجازه اقامت را مطالعه کرده باشید و فرم خود را به صورت کامل تکمیل نمایید.

قدم چهارم

تمامی مدارک مورد نیاز را بر طبق چک لیست پیوست کنید. از تکمیل فرم خود اطمینان حاصل کنید. درخواست های ناقص مورد بررسی قرار نخواهند گرفت.

قدم پنجم

درخواست ویزای خود را در مرکز ثبت درخواست ویزا در تهران ارائه دهید.

بعدی