Top Button

З метою отримання середньої та вищої освіти

Загальна інформація

Клієнти, що їдуть до Польщі, щоб навчатися у школі, університеті, академії, інститут і т.д. мають право подати заяву на отримання цієї візи категорії.

Візовий збір

Після подачі документів у ППВА, будь ласка, оплатіть необхідний візовий* та сервісний збори.

Тип Візи Громадяни України, Громадяни Інших  країн
Національна Віза 0  Євро 80 Євро

*Клієнти, які подають документи до ППВА, які знаходяться у таких містах, як Київ, Одеса, Дніпро, Житомир, Хмельницький, Рівне, Вінниця, Чернівці – мають здійснювати оплату візового збору в день подачі документів у відділеннях Кредо банку поза ППВА. Картка з адресою та мапою найближчого від ППВА відділення Кредо банку, а також деталі по оплаті будуть надані Вам безпосередньо в ППВА.

У виняткових ситуаціях та після надання відповідних доказів клієнтом, Генеральне Консульство Польщі може прийняти рішення про прискорений розгляд візової заявки. У такому випадку оплата становить 30 Євро (стосується лише громадян України), або 110 Євро (стосується громадян інших країн). Даною можливістю можуть скористатися лише ті клієнти, які зареєстровані поза областю, в якій знаходиться дипломатична установа, до якої подаються документи на візу, але згідно територіальної приналежності (напр., до Консульського відділу Посольства РП у м. Києві документи на візу з прискореним розглядом візової заявки можуть подати клієнти, які прописані в Кіровоградській, Черкаській, Чернігівській областях, окрім тих, хто прописаний у Київської області).

Сервісний та додаткові збори:

 • Вид збору Вартість Примітка
  Сервісний збір за особу* 14 € / 460 грн. Включно з 20% ПДВ. Оплачується у національній валюті (гривнях)
  Комплекс логістичних послуг (включаючи ПДВ) 400 грн. Додаткова послуга
  Заповнення візової анкети (включаючи ПДВ) 110 грн. Додаткова послуга
  Кур’єрська доставка (включаючи ПДВ):

  - стандартна доставка

  (на вказану адресу);

  - отримання документів в офісі кур’єрської компанії.
  220 грн.

  200 грн.
  Додаткова послуга
  Фотопослуга (включаючи ПДВ) 65 грн. Додаткова послуга
  Послуга медичного страхування Оплата згідно з тарифами страхової компанії Додаткова послуга
  Фотокопіювання (включаючи ПДВ) 5 грн. за копію Додаткова послуга
  СМС (включаючи ПДВ) 60 грн. Додаткова послуга

  *Зауважте:

  Плата за послугу стягується для кожного клієнта. Зверніть увагу, що всі додаткові послуги, згадані вище, не є обов'язковими і не впливають на результат процесу отримання візи.

  Всі плати за послуги, перераховані вище, не повертаються і можуть бути оплачені готівкою або (дебетовою карткою і кредитною карткою). Візовий збір може бути сплачений тільки готівкою в євро в касі ППВА і / або в касі відповідного банку. У разі, якщо ви не маєте євро ви можете обміняти місцеву валюту (ГРН) в касі всередині ППВА або в Банку. Для вашої зручності, будь ласка, переконайтеся, що у вас є відповідна сума, щоб оплатити всі збори.

  Примітка: валютний курс і внески за обробку документів можуть бути змінені і на власний розсуд Національного банку України.

  Незалежно від рішення візи консульський збір не повертається через те, що візовий збір оплачується за обробку заявки, незалежно від прийнятого рішення.

  Плата за обробку може бути змінена без попереднього повідомлення.

  Необхідні документи

  Основні документи, потрібні для отримання візи:

  1. Візова анкета з вклеєною фотографією, заповнена латинськими літерами (польською, англійською або українською в транслітерації) та підписана особисто клієнтом. Візова анкета для неповнолітньої дитини подається і підписується одним із батьків або офіційних опікунів. Окрему анкету слід подавати також і у випадку дітей, вписаних до паспорту одного з батьків або офіційних опікунів, де буде вклеєна окрема віза.
  2. Одна кольорова фотографія.
  3. Підписаний клієнтом закордонний паспорт, що відповідає наступним вимогам:

   • дійсний принаймні 3 місяці після дати останнього запланованого виїзду з території країн ЄС;
   • містить принаймні дві вільні сторінки (для віз) і виданий не раніше, ніж 10 років тому. У випадку подачі документів на візу для неповнолітньої дитини, вписаної в паспорт одного з батьків/офіційних опікунів, паспорт повинен містити 2 додаткові вільні сторінки для її/його візи;
   • у випадку наявності інших закордонних паспортів, їх потрібно долучити до візової анкети (оригінали та копії). Якщо попередні паспорти були здані або анульовані, необхідно надати внутрішній паспорт з відповідною відміткою або довідку з ОВІРу про його вилучення.
   • продовжені паспорти до розгляду не приймаються.
   • необхідно також надати копію першої сторінки паспорту, копії всіх Шенгенських віз за останні три роки, копію останньої національної візи, а також копії усіх штампів про в’їзди/виїзди здійснені по цим візам.

    Додатково необхідно надати заяву про відсутність/наявність інших паспортів. Щоб завантажити заяву, будь ласка, натисніть тут.

  4. Внутрішній паспорт або ID картка разом з витягом з державного державного демографічного реєстру (оригінал та ксерокопія).

   Відповідно до статей 16 і 18 постанови Верховної Ради України про паспорти (Про затвердження положень про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон: https://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/2503-12 ) протягом 1 місяця від моменту зміни прізвища, особа повинна подати заяву про обмін паспорта.

   Важливо: прізвище, ім’я та по-батькові у внутрішньому та закордонному паспортах, а також в інших супроводжуючих документах клієнтів повинні бути ідентичні.

  5. Оригінал та копія страхового медичного полісу, що відповідає наступним вимогам, а також додаток до полісу (друга частина страхового договору «Загальні умови страхування»):

   • страховий захист мінімум 30 000 євро, дійсний у всіх країнах ЄС (страхування, яке покриває всі витрати, які можуть виникнути під час перебування на цій території, через необхідність відшкодування медичних витрат, витрат через необхідність термінової медичної допомоги, термінового лікування чи смерті).
   • франшиза не більше 150 € (0 або 50 €).
   • страховий поліс повинен бути виключно надрукований машинописом;
   • усі дані клієнта в страховому полісі повинні бути правильними (ПІБ, повна домашня адреса проживання, номер та серія дійсного закордонного паспорту та дата народження);
   • страховий поліс повинен покривати всі дні запланованого перебування в Польщі незалежно від кількості в’їздів
   • у страховому полісі обов’язково повинна бути зазначена інформація про те, що «Страховий захист надається згідно з «Рішенням Ради ЄС 2004/17/EG відносно медичного страхування подорожуючих за кордон»
   • страховий поліс необхідно надати з оригіналом та копією квитанції про оплату (із зазначенням наступної інформації: ПІБ клієнта або номер страхового полісу). Піклуючись про захист прав та інтересів громадян України, звертаємо Вашу увагу, що згідно із Законом №265/95-ВР від 06.07.1995 р. у формулювання від 28.12.2014 р., документ, що підтверджує факт здійснення оплати за страхування (чек) повинен бути сформований у вигляді: квитанції банку про оплату; чеку з терміналу самообслуговування; фіскального чеку;

    Сума здійсненої оплати повинна збігатися із сумою, що вказана у страховому полісі. Квитанції, що були виписані вручну, не будуть вважатися доказом оплати за поліс медичного страхування.

   • страхувальником може бути лише повнолітня особа. У випадку подачі документів для неповнолітньої особи страхувальником може бути один з батьків/офіційних опікунів;

   Інформація, що стосується медичного страхування подорожуючих – натисніть тут.

  6. Кожен, хто не є громадянином України, має також надати документ, що підтверджує легальність проживання на території України: посвідку на постійне проживання та довідку з банку, що підтвердить наявність фінансових засобів .
  7. Для осіб до 18 років:

   • оригінал та копію свідоцтва про народження;
   • у запрошенні/бронюванні готелю повинні бути вказані дані всіх подорожуючих осіб;
   • копії внутрішніх паспортів батьків;
   • нотаріально завірений дозвіл від батьків/офіційних опікунів (надається навіть у випадку спільної подорожі) на виїзд дитини за кордон, що містить наступну інформацію: країни виїзду (Польща та інші країни Шенгенської угоди), чітко зазначений термін дії нотаріально завіреного дозволу на виїзд за кордон (число/місяць/рік). У випадку, якщо дитина їде у супроводі третьої особи, нотаріально завірений дозвіл повинен містити дані цієї особи. Також додатково необхідно надати її/його діючу візу та копію першої сторінки закордонного паспорта;
   • якщо для відкриття візи для неповнолітньої особи подається закордонний паспорт одного з батьків/офіційних опікунів до якого вона вписана, дозвіл від нього/неї подавати не потрібно. Будь ласка, зауважте, що в такому випадку документи може подавати виключно той з батьків, до закордонного паспорту якого вона вписана;
   • якщо є тільки один опікун, необхідно надати рішення суду про одноосібне опікунство, свідоцтво про смерть або інший підтверджуючий документ.
  8. Документи, що підтверджують головну мету перебування (потрібно надавати оригінал та копію кожного документу):

   Віза з метою навчання першого ступеня (бакалавр), навчання другого ступеня (спеціаліст) або навчання в магістратурі, або аспірантурі, або проходження підготовчого курсу для зарахування на навчання

   Клієнт, який звертається за національною візою з приміткою «студент», щоб підтвердити мету подорожі, складає наступні документи:

   • Довідка з навчального закладу (оригінал та копія), що підтверджує зарахування клієнта на навчання або продовження навчання. (бакалаврат, магістратура, докторантура або підготовчі курси для навчання в університеті). Даний документ обов'язково повинен містити інформацію про актуальний рік навчання та семестр.
   • Підтвердження здійснення оплати (видане навчальним закладом), якщо клієнт зарахований, або продовжує платне навчання. Якщо навчання безкоштовне повинно бути документальне підтвердження даного факту в довідці з університету.
   • Документ, що підтверджує наявність достатніх фінансових коштів на покриття витрат на проживання та повернення до країни походження*.Документ, що підтверджує, де буде мешкати студент, а також вартість такого проживання (таким документом, для прикладу, може бути договір оренди житла або довідка з гуртожитку, де має бути вказана вартість оплати за проживання за весь період або помісячна оплата).

   *Документом, що підтверджує наявність фінансових ресурсів може бути:

   • дорожній чек;
   • свідоцтво про суму ліміту на кредитній картці, видану банком, що видав кредитну картку (допускається будь-який банк, який знаходиться в Україні або Польщі, або іншій країні);
   • свідоцтво про наявність грошових коштів у ПОЛЬСЬКОМУ банку або кооперативному ощадно-кредитному товаристві, що знаходяться на території Республіки Польща. Не може бути ні Кредо банк, ні Ідея банк, ні будь-який інший банк, який знаходиться в Україні. Такий банк повинен бути розташований саме у Польщі;
   • документ, що підтверджує надання національної чи іноземної стипендії;
   • довідка про працевлаштування та розмір заробітної плати.

   Неповнолітні та повнолітні на фінансовому утриманні батьків

   Якщо клієнт є неповнолітнім або повнолітнім, перебуваючи на фінансовому утриманні батьків , потрібно надати нотаріально посвідчений спонсорський лист від батьків або законних опікунів, а також документи, які підтверджують наявність фінансових коштів у батьків/фінансових опікунів (документи описано виже). В нотаріально завіреному листі про спонсорство має бути зазначено, що батьки/офіційні опікуни зобов'язуються покрити всі витрати на проїзд та проживання особи, яка звертається за візою, та заяву про те, що особа є на утриманні батьків.

   "Спонсорські листи" для студентів можуть бути виданими:

   • батьками клієнта (спонсорський лист повинен бути посвідчений нотаріусом),

    або

   • особою третьою ( тільки після отримання згоди консула, спонсорський лист повинен бути посвідчений нотаріусом)

   Повнолітні студенти, які перебувають на фінансовому утриманні батьків, повинні подати відповідну заяву від батьків про фінансове утримання повнолітньої дити (даний документ має бути посвідчений нотаріусом).

   Батьки (третя особа) повинні до спонсорського листа долучити один з нижче наведених документів:

   • дорожній чек;
   • свідоцтво про суму ліміту на кредитній картці, видану банком, що видав кредитну картку (допускається будь-який банк, який знаходиться в Україні або Польщі, або іншій країні);
   • свідоцтво про наявність грошових коштів у ПОЛЬСЬКОМУ банку або кооперативному ощадно-кредитному товаристві, що знаходяться на території Республіки Польща. Не може бути ні Кредо банк, ні Ідея банк, ні будь-який інший банк, який знаходиться в Україні. Такий банк повинен бути розташований саме у Польщі;
   • документ, що підтверджує надання національної чи іноземної стипендії;
   • довідка про працевлаштування та розмір заробітної плати.

   Мінімальний розмір необхідних фінансових ресурсів на рахунку

   Іноземець, який подає заяву на отримання національної візи для навчання, повинен надати документ, що підтверджує, що він має достатні фінансові ресурси для покриття:

   • вартості повернення в країну походження у розмірі:

    * 200 злотих, якщо він прибув з сусідньої країни з Республіки Польща (наприклад: Україна, Білорусь, Росія);

    *2500 PLN, якщо він прибув з іншої країни, ніж зазначені вище;

   • витрати на проживання

    На кожен місяць запланованого перебування, має бути мінімально:

    *701 злотий для однієї особи;

    *528 злотих для кожної особи в сім’ї (якщо клієнт буде проживати з сімєю; наприклад, чоловік з дружиною).

   Клієнт (наприклад: Україна, Білорусь, Росія) на 365-денну візу повинен мати щонайменше 8,612 злотих (701*12+ 200) фінансових ресурсів плюс кошти, необхідні для покриття витрат на проживання. Кошти на покриття проживання вираховуються з документу, який підтверджує місце проживання (наприклад, з договору про оренду житла або з довідки з гуртожитку) – місячна оплата за проживання * на кількість місяців перебування в Польщі. Наприклад, якщо щомісячна оплата за гуртожиток складає 300 злотих, тоді витрати на проживання за рік будуть складати: 300 злотих * 12 місяців = 3 600 злотих на проживання на рік.

   Для сім’ї громадян (Наприклад: Україна, Білорусь, Росія) на кожну особу на 365 днів щонайменше 6,536 злотих (528*12+ 200) + кошти на проживання.

   Візу з приміткою «студент» можуть отримати тільки студенти стаціонарної форми навчання, або особи, котрі виїжджають до Польщі з метою проходження підготовчого курсу для зарахування на навчання. Консул є уповноваженим для оцінки клієнта, чи його рівень володіння мовою, якою проходитиме навчання, є достатнім для навчання у навчальному закладі.

   Особа, яка подає заяву на отримання національної візи, як студент, повинна пред'явити вище перераховані документи та документи, на підставі яких Консул зможе визначити вартість проживання (наприклад, договір оренди квартири, рішення про надання гуртожитку тощо). Якщо такі документи не подаються разом із документами на візу, клієнту надається право для їх доповнення у терміні протягом 14 днів від дня подачі. (відповідний документ про донесення повинен бути підписаний).

   Анкета на видачу вищезазначеної візи може розглядатися до 60 днів.

   Віза з метою проведення наукових досліджень, чи наукових розробок

   Клієнт, який звертається за національною візою з приміткою «науковець», щоб підтвердити мету подорожі, складає наступні документи:

   • Договір про прийняття клієнта з метою проведення наукових досліджень та наукових розробок, підписаний з науковою установою, яка знаходиться на території Республіки Польща, у вигляді трудового договору («umowa o pracę»), договорів підряду (umowa o dzieło», «umowa zlecenia»),  або іншої форми цивільно-правового договору.

   Такий договір включає в себе:

   • Назву та мету наукових досліджень, наукових розробок та предмет досліджень.
   • Зобов’язання науковця до участі у проведенні наукових досліджень та наукових розробок. 
   • Зобов’язання наукової установи надати належні умови для реалізації наукових досліджень та наукових розробок.
   • Дата початку та кінця реалізації або приблизний термін виконання наукових досліджень та наукових розробок.
   • Заробітна плата для науковця та інші умови праці.

   • Інформація щодо реалізації запланованих наукових досліджень та наукових розробок на території інших країн Європейського Союзу. 

   • Документ, що підтверджує наявність фінансових засобів для покриття коштів перебування та зворотної подорожі до країни походження чи проживання, або коштів транзиту до третьої країни, яка дала дозвіл на в’їзд, або представить документи, що підтвердять наявність таких коштів.
   • Письмова заява організатора наукової установи стосовно його обов’язку покрити кошти з державного бюджету, пов’язані з прийняттям рішення щодо зобов’язання клієнтом повернутися, у зв’язку з його нелегальним перебуванням на території Республіки Польща протягом 6 місяців від моменту закінчення договору.

   Якщо до анкети не було долучено всіх документів, необхідних для підтвердження даних, що містяться у анкеті, та умов, що підтверджують подання анкети на отримання такої візи, клієнту надається право для їх доповнення у терміні протягом 14 днів від дня подачі анкети.  

   Анкета на видачу вищезазначеної візи може розглядатися до 60 днів.

   Віза з метою стажування

    Клієнт, який звертається за національною візою з приміткою «стажер», щоб підтвердити мету подорожі, складає наступні документи:

   • Документ, що підтверджує отримання вищої освіти не пізніше 2 років безпосередньо перед терміном подачі анкети або документ, що підтверджує отримання освіти за межами Європейського Союзу.
   • Документ, що підтверджує забезпечення житлом на території Республіки Польща.
   • Документ, що підтверджує наявність фінансових засобів для покриття коштів перебування та зворотної подорожі до країни походження чи проживання, або коштів транзиту до третьої країни, яка дала дозвіл на в’їзд, а також наявність коштів на період стажування.
   • Письмова заява організатора стажування стосовно його обов’язку покрити кошти, пов’язані з прийняттям і виконанням рішення щодо зобов’язання клієнта повернутися.
   • Письмовий договір з організатором стажування, на підставі якого буде проходити стажування.       

   Такий договір включає в себе:

   • Опис програми стажування, що містить інформацію щодо навчальної мети чи навчальних планів, теоретичного та практичного навчання, посади, мови, якою буде відбуватися стажування, рівня знання мови, необхідного для проходження стажування, переліку та виду виконуваних завдань, практичних навичок і професійного досвіду, що передбачено здобути в ході проходження стажування.
   • Тривалість стажування.
   • Умови проходження та контролю за стажуванням, у тому числі, місце проходження стажування, а також визначення опікуна стажера.

   • Години проходження стажування.
   • Права та обов’язки сторін, що стосуються (покриття коштів проходження стажування, необхідних медичних оглядів, страхування від нещасних випадків, вихідні дні, а також умови розірвання договору).
   • Спосіб підтвердження набутих знань, практичних навичок та професійного досвіду,
   • Інформація, що клієнт закінчив курс польської чи іншої мови, якою проводиться стажування, або проходить такий курс на рівень володіння мовою, достатньому для проходження стажування.

   Стажування повинно бути відповідним до напрямку та рівня отриманої освіти, або такої, що в даний час здобувається.

   Якщо до анкети не було долучено всіх документів, необхідних для підтвердження даних, що містяться у анкеті, та умов, що підтверджують подання анкети на отримання такої візи, клієнту надається право для їх доповнення у терміні протягом 14 днів від дня подачі анкети.  

   Анкета на видачу вищезазначеної візи може розглядатися до 60 днів.

   Віза з метою участі у програмі європейського волонтерства

   Клієнт, який звертається за національною візою з приміткою «волонтер», щоб підтвердити мету подорожі, складає наступні документи:

   • Документ, що підтверджує забезпечення житлом на території Республіки Польща.
   • Документ, що підтверджує наявність фінансових засобів для покриття коштів перебування та зворотної подорожі до країни походження чи проживання, або коштів транзиту до третьої країни, яка дала дозвіл на в’їзд.
   • Договір, підписаний з організаційною установою, для якої клієнт повинен виконувати послуги як волонтер.

   Такий договір включає в себе:

   • Опис перебігу волонтерства.
   • Тривалість волонтерства.
   • Умови проходження та контролю волонтерства.
   • Години виконання обов’язків.
   • Засоби на покриття коштів утримання та проживання клієнта та мінімальна сума отримуваних кишенькових грошей клієнта.
   • Практика, яка необхідна для виконання зобов’язань клієнта.

   Якщо до анкети не було долучено всіх документів, необхідних для підтвердження даних, що містяться у анкеті, та умов, що підтверджують подання анкети на отримання такої візи, клієнту надається право для їх доповнення у терміні протягом 14 днів від дня подачі анкети.  

   Анкета на видачу вищезазначеної візи може розглядатися до 60 днів.

   Після отримання національної візи і проживання у Польщі громадяни України можуть самостійно запрошувати близьких родичів (членів подружжя, дітей, батьків, онуків, дідусів чи бабусь) у відвідини (віза Шенген). У разі отримання запрошуючою стороною дозволу на перебування в Польщі, її найближчі родичі можуть подати заяву на отримання національної візи з метою відвідин на цій підставі.

   Обов'язковим є надання банківської квитанції про передоплату які доводять.що плата за послуги під час подачі заявки була здійснена. Будь ласка, зверніть увагу, в разі не пред’явлення даної квитанції документи не будуть прийняті.

   Як правило, документи, згадані вище, є достатніми для видачі візи, однак, при розгляді консулом документів в обґрунтованих випадках клієнт може бути викликати на співбесіду і запросити додаткові документи (стаття 21, пункт 8 Візового кодексу ЄС).

   Подача підроблених документів та надання явно помилкових відомостей може призвести до відмови у видачі візи і заборона на в'їзд в Шенгенську угоду.

   Необхідні документи для отримання візи повинні бути представлені не раніше ніж за три місяці до запланованого виїзду.

   Ви не можете мати одночасно дві дійсні шенгенські візи.

  Вимоги до фотографій

  Фотографія, що подається разом із заявою повинна відповідати наступним вимогам:

  Photo
  • Повинна бути актуальною (зробленою максимум 6 місяців тому), чіткою та контрастною
  • Повинна бути кольоровою та надрукованою на папері високої якості на білому фоні
  • Повинна бути розміром 3,5 х 4,5 см
  • Обличчя повинно становити 70-80% фотографії
  • Обличчя на фотографії повинно бути видно повністю і займати 30-36 мм від підборіддя до маківки
  • Обличчя на фотографії повинно бути добре освітленим
  • Фото повинно бути зроблене без сонцезахисних окулярів
  • Фото повинно бути зроблене без головного убору або інших предметів, що прикривають голову, окрім головних уборів, що мають обов`язковий релігійний характер
  • Окуляри не повинні мати затемнені лінзи, не можуть бути присутні будь-які світлові ефекти
  • Рамка окулярів не повинна прикривати очі
  • Рот на фотографії повинен бути повністю закритий

  Термін розгляду документів

  Час обробки для отримання візи становитьвід 6 робочих днів, не включаючи день подачі у ППВА. В окремих випадках час оформлення віз може бути продовжений до 30 або 60 календарних днів.

  Всі заявки, зібрані ППВА спрямовуються до Генеральних консульств Польщі в Україні для оцінки і прийняття рішень.

  VFS Global не має впливу на результат візових рішень, прийнятих Генеральними консульствами Польщі в Україні.

  Візові формуляри

  Заощаджуйте свій час, довіривши заповнення Вашої візової анкети професійним працівникам у Пункті прийому візових анкет.Менеджер ППВА, який буде приймати у Вас документи, професійно, якісно та швидко заповнить формуляр візової анкети замість Вас.

  Заповнена анкета повинна бути надрукована та підписана особисто клієнтом. Анкети заповнені вручну до розгляду прийматись не будуть.

  Щоб заповнити анкету онлайн – натисніть тут

  Зразки заповнених візових анкет:

  • Зразок заповненої візової анкети польською мовою – натисніть тут
  • Зразок заповненої візової анкети українською мовою – натисніть тут
  • Зразок заповненої візової анкети англійською мовою – натисніть тут

  Щоб заповнити анкету онлайн – натисніть тут