Top Button

З метою лікування

Загальна інформація

Клієнту потрібно надати свідчення того, що він/вона належить до цієї категорії, а також інші необхідні документи, які вимагає Посольство/Консульство Республіки Польща. Список документів можна знайти на сторінці «Необхідні документи».

Візовий збір

Після подачі документів у віконці в ППВА, необхідно сплатити наступні збори:

Тип візи Громадяни України, Російської Федерації, Азербайджану, Албанії, Арменії, Білорусії, Боснії та Герцоговини, Грузії, Македонії, Молдови, Сербії, Чорногорії Громадяни інших країн
Шенгенська віза 35 Євро 80 Євро (для осіб віком від 12 років)
40 Євро (для осіб віком від 6 до 12 років)

* громадяни Грузії, які мають біометричні паспорти, можуть подорожувати до країн-учасниць Шенгенської угоди без візи.

** громадяни Молдови, які мають біометричні паспорти, можуть подорожувати до країн-учасниць Шенгенської угоди без візи.

У виняткових ситуаціях та після надання відповідних доказів клієнтом, Генеральне Консульство Польщі може прийняти рішення про прискорений розгляд візової заявки. У такому випадку оплата становить 70 Євро (дана можливість є лише для громадян України та Росії). Даною можливістю можуть скористатися лише ті клієнти, які зареєстровані поза областю, в якій знаходиться дипломатична установа, до якої подаються документи на візу, але згідно територіальної приналежності (напр., до Консульського відділу Посольства РП у м. Києві документи на візу з прискореним розглядом візової заявки можуть подати клієнти, які прописані в Кіровоградській, Черкаській, Чернігівській областях, окрім тих, хто прописаний у Київської області).

Щоб знайти більш детальну інформацію про звільнення від сплати Консульського збору натисніть тут

Сервісний та додаткові збори:

Вид збору Вартість Примітка
Сервісний збір за особу* 14 € / 470 грн. Включно з 20% ПДВ. Оплачується у національній валюті (гривнях)
Заповнення візової анкети (включаючи ПДВ) 100 грн. Додаткова послуга
Кур’єрська доставка (включаючи ПДВ):

- стандартна доставка

(на вказану адресу);


- отримання документів в офісі кур’єрської компанії.
200грн.

180 грн.
Додаткова послуга
Фотопослуга (включаючи ПДВ) 60 грн. Додаткова послуга
Послуга медичного страхування Оплата згідно з тарифами страхової компанії Додаткова послуга
Фотокопіювання (включаючи ПДВ) 4 грн.  за копію Додаткова послуга
СМС (включаючи ПДВ) 50 грн. Додаткова послуга


 

*Зауважте:

Плата за послугу стягується для кожного клієнта. Зверніть увагу, що всі додаткові послуги, згадані вище, не є обов'язковими і не впливають на результат процесу отримання візи.

Всі плати за послуги, перераховані вище, не повертаються і можуть бути оплачені готівкою або (дебетовою карткою і кредитною карткою). Візовий збір може бути сплачений тільки готівкою в євро в касі ППВА і / або в касі відповідного банку. У разі, якщо ви не маєте євро, ви можете обміняти місцеву валюту (ГРН) в касі всередині ППВА або в Банку. Для вашої зручності, будь ласка, переконайтеся, що у вас є відповідна сума, щоб оплатити всі збори.

Примітка: валютний курс і внески за обробку документів можуть бути змінені і на власний розсуд Національного банку України.

Незалежно від рішення візи консульський збір не повертається через те, що візовий збір оплачується за обробку заявки, незалежно від прийнятого рішення.

Плата за обробку може бути змінена без попереднього повідомлення.

Необхідні документи

Основні документи, потрібні для отримання короткострокової візи:

 1. Візова анкета з вклеєною фотографією, заповнена латинськими літерами (польською, англійською або українською в транслітерації) та підписана особисто клієнтом. Візова анкета для неповнолітньої дитини подається і підписується одним із батьків або офіційних опікунів. Окрему анкету слід подавати також і у випадку дітей, вписаних до паспорту одного з батьків або офіційних опікунів, де буде вклеєна окрема віза.
 2. Одна кольорова фотографія.
 3. Підписаний клієнтом закордонний паспорт, що відповідає наступним вимогам:

  • дійсний принаймні 3 місяці після дати останнього запланованого виїзду з території країн ЄС;
  • містить принаймні дві вільні сторінки (для віз) і виданий не раніше, ніж 10 років тому. У випадку подачі документів на візу для неповнолітньої дитини, вписаної в паспорт одного з батьків/офіційних опікунів, паспорт повинен містити 2 додаткові вільні сторінки для її/його візи;
  • у випадку наявності інших закордонних паспортів, їх потрібно долучити до візової анкети (оригінали та копії). Якщо попередні паспорти були здані або анульовані, необхідно надати внутрішній паспорт з відповідною відміткою або довідку з ОВІРу про його вилучення.
  • продовжені паспорти до розгляду не приймаються.
  • необхідно також надати копію першої сторінки паспорту, копії всіх Шенгенських віз за останні три роки, копію останньої національної візи, а також копії усіх штампів про в’їзди/виїзди здійснені по цим візам.

   Також необхідно надати копію першої сторінки паспорту, копії всіх Шенгенських віз за останні три роки, копію останньої національної візи, а також копії усіх штампів про в’їзди/виїзди здійснені по цим візам. Додатково необхідно надати заяву про відсутність/наявність інших паспортів. Щоб завантажити заяву, будь ласка, натисніть тут.

 4. Внутрішній паспорт або ID картка разом з витягом з державного державного демографічного реєстру (оригінал та ксерокопія).

  Відповідно до статей 16 і 18 постанови Верховної Ради України про паспорти (Про затвердження положень про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон: https://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/2503-12 ) протягом 1 місяця від моменту зміни прізвища, особа повинна подати заяву про обмін паспорта.

  Важливо: прізвище, ім’я та по-батькові у внутрішньому та закордонному паспортах, а також в інших супроводжуючих документах клієнтів повинні бути ідентичні.

 5. Оригінал та копія страхового медичного полісу, що відповідає наступним вимогам:

  • страховий захист мінімум 30 000 євро, дійсний у всіх країнах ЄС (страхування, яке покриває всі витрати, які можуть виникнути під час перебування на цій території, через необхідність відшкодування медичних витрат, витрат через необхідність термінової медичної допомоги, термінового лікування чи смерті).
  • Франшиза не більше 150 € (0 або 50 €). страховий поліс повинен бути виключно надрукований машинописом;
  • усі дані клієнта в страховому полісі повинні бути правильними (ПІБ, повна домашня адреса проживання, номер та серія дійсного закордонного паспорту та дата народження);
  • при одноразовій поїздці медичний поліс має покривати всі дні запланованого перебування, а період страхування повинен бути на 15 днів більший від дати дії візи. У випадку багаторазових поїздок медичний поліс може покривати лише період першої поїздки;
  • страховий поліс необхідно надати з оригіналом та копією квитанції про оплату (із зазначенням наступної інформації: ПІБ клієнта або номер страхового полісу). Піклуючись про захист прав та інтересів громадян України, звертаємо Вашу увагу, що згідно із Законом №265/95-ВР від 06.07.1995 р. у формулювання від 28.12.2014 р., документ, що підтверджує факт здійснення оплати за страхування (чек) повинен бути сформований у вигляді: квитанції банку про оплату; чеку з терміналу самообслуговування; фіскального чеку;

   Сума здійсненої оплати повинна збігатися із сумою, що вказана у страховому полісі. Квитанції, що були виписані вручну, не будуть вважатися доказом оплати за поліс медичного страхування.

  • страхувальником може бути лише повнолітня особа. У випадку подачі документів для неповнолітньої особи страхувальником може бути один з батьків/офіційних опікунів;

Натисніть тут для отримання списку страхових компаній, який схвалений ЄС.

 1. Підтвердження наявності достатніх фінансових засобів на покриття витрат, пов'язаних з подорожжю до зони Шенген  (згідно з Розпорядженням Міністра внутрішніх справ Республіки Польща від 23.02.2015 р. натисніть тут)

  Всі особи, які клопочуться про отримання візи, повинні документально підтвердити, що мають достатні фінансові засоби на покриття витрат на плановану подорож та на повернення до країни походження. Джерелами вищезгаданих фінансових засобів можуть бути:

  6.1. Власні кошти:
  - витяг з банківського рахунку, який підтверджує наявність достатніх фінансових засобів з переліком банківських операцій за останні три місяці, або
  - дорожні чеки видані на прізвище особи, яка клопочеться про візу, відповідно підписані - оригінал і копія.

  6.2. Спонсорство: оригінал гарантії спонсора, а також довідка з банку про залишок на рахунку + виписки про рух коштів за останні три місяці спонсора. Спонсором може виступати найближчий родич (батьки, дорослі діти, члени подружжя)

  У випадку подачі документів на підставі запрошення зареєстрованого у Воєводському управлінні, не потрібно надавати доказ наявності достатніх фінансових засобів.

 2. Документи, що підтверджують вид діяльності, наявність фінансових коштів/зв'язків з Україною:

  Для найманих працівників: довідка з місця роботи, що містить наступну інформацію: дані клієнта, дата роботи, посада, заробітна плата за останні шість місяців, а також ім'я, прізвище та посаду особи, яка видала цій організації і контактні дані (повна адреса і стаціонарний телефон компанії).

  • Для клієнтів, які працюють на підприємство, що працює без печатки, інформацію про те ж саме повинно бути вказано в сертифікаті зайнятості і повинні бути надані копії реєстраційних документів компанії.
  • Для приватних підприємців: оригінал і копія виписки з державного реєстру, або ліцензії або свідоцтва про реєстрацію, або останньої податкової декларації
  • Для безробітних: виписка з банку з інформацією про рух грошових коштів за останні 3 місяці або дорожні чеки з особистими даними клієнта та квитанцію - оригінал і копія, завірена клієнтом або посадовою особою підписали заяву, що відображає фінансовий стан клієнта.
  • Для пенсіонерів: оригінал і копію пенсійного посвідчення дійсним коректури документа для отримання пенсії за останні 6 місяців.
  • Для студентів і школярів: виписка з університету / школи, що підтверджує період дозволеного виїзду або письмову згоду, що університет / школа не мають нічого проти, що студент буде виїжджати.
  • В особливих випадках можуть знадобитися такі документи: 1) документ, що підтверджує право власності (земля, будинок, автомобіль або будь-який інший власності) або 2) останньої податкової декларації (для клієнтів, які подорожують в перший раз).
 3. Документ, що підтверджує проживання під час поїздки:

  • оригінал або факс підтвердження бронювання від готелю (з вказаними реквізитами готелю, даними осіб що проживатимуть);
  • роздруковане підтвердження бронювання + виписка з банківського рахунку про оплату даного бронювання (завірена печаткою банку) + «скріншот» електронної пошти, на яку надійшло підтвердження;
  • гарантія приймаючої особи або приймаючого суб'єкту (юридична або фізична особа що запрошує): тільки при умові особистого звернення і подачі гарантії до Консульства. Запрошення визначене в 3 Розділі Закону від 12 грудня 2013 р. про іноземців).
 4. Для осіб до 18 років:

  • оригінал та копію свідоцтва про народження;
  • у запрошенні/бронюванні готелю повинні бути вказані дані всіх подорожуючих осіб;
  • копії внутрішніх паспортів батьків;
  • нотаріально завірений дозвіл від батьків/офіційних опікунів (надається навіть у випадку спільної подорожі) на виїзд дитини за кордон, що містить наступну інформацію: країни виїзду (Польща та інші країни Шенгенської угоди), чітко зазначений термін дії нотаріально завіреного дозволу на виїзд за кордон (число/місяць/рік). У випадку, якщо дитина їде у супроводі третьої особи, нотаріально завірений дозвіл повинен містити дані цієї особи. Також додатково необхідно надати її/його діючу візу та копію першої сторінки закордонного паспорта;
  • якщо для відкриття візи для неповнолітньої особи подається закордонний паспорт одного з батьків/офіційних опікунів до якого вона вписана, дозвіл від нього/неї подавати не потрібно. Будь ласка, зауважте, що в такому випадку документи може подавати виключно той з батьків, до закордонного паспорту якого вона вписана;
  • якщо є тільки один опікун, необхідно надати рішення суду про одноосібне опікунство, свідоцтво про смерть або інший підтверджуючий документ.
 5. Кожен, хто не є громадянином України, має також надати:

  • Документ, що підтверджує легальність проживання на території України (віза/посвідка на проживання/реєстрація), дійсний ще 3 місяці після останнього запланованого повернення в Україну.
 6. Документи, що підтверджують головну мету перебування

  11.1. Оригінал і копія офіційного документу з медичного закладу у Польщі, який підтверджує необхідність медичного нагляду в ньому, необхідність супроводу особи, з вказанням реквізитів відправника – польський номер телефону та дата надсилання факсу. Запрошення повинно містити інформацію щодо необхідності лікування і покриття витрат.

  11.2. Доказ наявності достатніх фінансових коштів для оплати медичного лікування.

  Надання банківської квитанції про передоплату, що доводить плату за послуги під час подачі заявки є обов'язковим. Будь ласка, зверніть увагу, в разі не пред’явлення даної квитанції заявка не буде прийнята.

Важливо:

Під час оплати візового збору необхідно надати копію 1-6 (за наявності будь-якої інформації на них) сторінок українського паспорту або копію першої сторінки закордонного паспорту у касі банку. Оплата може бути здійснена готівкою в євро або гривні у касах банку, які знаходяться в приміщенні Пункту Прийому Візових Анкет до Польщі. Під час оплати додатково необхідно сплатити комісію за послуги банку.

Будь ласка, зверніть Вашу увагу на те, що усі кошти, сплачені за візовий та сервісний збори, не повертаються.

Як правило, документи, згадані вище, є достатніми для видачі візи, однак, при розгляді консулом документів може в обґрунтованих випадках викликати клієнта на співбесіду і запросити додаткові документи (стаття 21, пункт 8 Візового Кодексу ЄС).

Документи, необхідні для отримання візи повинні бути представлені не раніше ніж за три місяці до запланованого виїзду.

Подача підроблених документів та надання явно помилкових відомостей може призвести до відмови у видачі візи і заборона на в'їзду в країни Шенгенської угоди.

Ви не можете мати одночасно дві дійсні шенгенські візи.

Вимоги до фотографій

Фотографія, що подається разом із заявою повинна відповідати наступним вимогам:

Photo
 • Повинна бути актуальною (зробленою максимум 6 місяців тому), чіткою та контрастною
 • Повинна бути кольоровою та надрукованою на папері високої якості на білому фоні
 • Повинна бути розміром 3,5 х 4,5 см
 • Обличчя повинно становити 70-80% фотографії
 • Обличчя на фотографії повинно бути видно повністю і займати 30-36 мм від підборіддя до маківки
 • Обличчя на фотографії повинно бути добре освітленим
 • Фото повинно бути зроблене без сонцезахисних окулярів
 • Фото повинно бути зроблене без головного убору або інших предметів, що прикривають голову, окрім головних уборів, що мають обов`язковий релігійний характер
 • Окуляри не повинні мати затемнені лінзи, не можуть бути присутні будь-які світлові ефекти
 • Рамка окулярів не повинна прикривати очі
 • Рот на фотографії повинен бути повністю закритий

Термін розгляду документів

Термін розгляду візової заявки Консульською установою становить від 6 робочих днів, не включаючи день подачі у ППВА. В окремих випадках час розгляду документів Консульською установою може бути збільшений до 45 календарних днів.

Всі заявки, зібрані ППВА спрямовуються до Генеральних консульств Польщі в Україні для оцінки і прийняття рішень.

VFS Global не має впливу на результат візових рішень, прийнятих Генеральними консульствами Польщі в Україні.

Візові формуляри

Анкети, подані нижче, повинні бути повністю заповнені латинськими літерами (тільки англійською, польською чи українською (транслітерацією) і підписані особисто клієнтом.

Будь ласка, зауважте, що анкета на отримання Шенгенської візи має містити два підписи у зазначених пунктах. Анкети з одним підписом прийматися не будуть.

Нову візову анкету можна завантажити і роздрукувати за поданим нижче посиланням. Анкети можна також отримати у Пункті Прийому Візових Анкет (безкоштовно).

 • Візова анкета англійською мовою натисніть тут
 • Візова анкета польською мовою - натисніть тут
 • Візова анкета українською мовою – натисніть тут

Зразки заповнених візових анкет:

 • Зразок заповненої візової анкети англійською мовою – натисніть тут
 • Зразок заповненої візової анкети польською мовою – натисніть тут
 • Зразок заповненої візової анкети українською мовою – натисніть тут

Разом з Візовою Анкетою, просимо Вас роздрукувати та заповнити Згоду на обробку персональних даних, яку необхідно після подати разом з анкетою. Зауважте, що що Ви можете отримати Візову Анкету і Згоду на обробку персональних даних безкоштовно в приміщенні ППВА.

Завантажити Згоду на обробку персональних даних (повинна бути підписана Клієнтом)