Top Button

Національна віза (Тип D / Довгострокова)

ТИП ВІЗИ

Якщо Ви плануєте перебувати на території Республіки Польща більше ніж 90 днів, Вам необхідно подавати документи на довгострокову візу. Подати заявку на таку візу Ви можете до Пункту Прийому Візових Анкет або до Посольства/Консульства Польщі в Україні.

Клієнтам необхідно надати відповідні документи, які підтверджуватимуть те, що вони належать до цієї категорії. Всі клієнти повинні подавати документи особисто. Виключення становлять документи, які подають батьки за неповнолітніх дітей віком до 18 років.

Підставою до прийняття документів на отримання національної візи є офіційна реєстрація у відповідному консульському окрузі. Щоб дізнатися більше натисніть тут.

Відповідно до Правил ЄС № 265/2010 Європейського Парламенту та Ради про внесення змін до Конвенції про застосування Шенгенської угоди та Регламенту (ЄС) № 562/2006, що стосується пересування осіб з довгострокової візи:

 • Всі візи D дають можливість пересуватися Шенгенською зоною протягом 90 днів протягом будь-якого періоду в 180 днів - за аналогією з назвами місця проживання.
 • Держави-члени можуть видавати візи D до річного терміну дії.

Інформація для близьких родичів громадян ЄС:

Дана процедура стосується осіб, що чинять поїздки в країни-члена ЄС, відмінною від держави-члена, громадянство якої має члена сім'ї або проживає в цій державі-члені.

Заява на отримання візи є безкоштовним. Члени сім'ї ЄС / Швейцарії можуть звернутися безпосередньо в консульство Польщі в Україні та консульського відділу посольства Польщі в Києві без реєстрації (з 9.00-12.00).

 1. Громадяни ЄС які являються громадянином держави-члена, громадянином держави-члена Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ)

  Сторони Угоди про Європейський економічний простір зони (Норвегія, Ісландія, Ліхтенштейн), громадяни Швейцарії.

 2. Членами сім’ї ЄС являються:

  1. чоловік/дружина
  2. Партнер, з яким громадянин ЄС уклав договір партнерства, відповідно до законодавства держави-члена, якщо закон приймаючої держави-члена визнає еквівалентність між зареєстрованими партнерських відносин і шлюбу
  3. дитина у віці до 21 року,що фінансово залежить від громадянина ЄС або чоловіка / дружини або партнера
  4. батьки, які фінансово залежать від громадянина ЄС або чоловіка / дружини або партнера
 3. Для отримання візи необхідно подати такі документи:

  1. Заява надрукована та підписана, що заповнюється на електронній сторінці: http://www.e-konsulat.gov.pl) і фото
  2. дійсний паспорт
  3. Документи, що підтверджують родинні зв'язки описано в п. 2
  4. документ, що підтверджує підтримку або приєднатися до громадянина ЄС (наприклад, письмову заяву від громадянина ЄС).
 4. Відмова у видачі візи:

  У видачі візи може бути відмовлено у таких випадках:

  1. особa, яка запрошує, перерахованa в списку іноземців, перебування яких в Польщі небажано або перебування людини в Польщі може становити загрозу для національної оборони або національної безпеки або громадського порядку і громадської безпеки або громадського здоров'я.
  2. Рішення про відмову у візі приймається в адміністративному порядку. Оскарження рішення про відмову надсилається міністру закордонних справ.

Правова основа:

Стан від 14 липня 2006 року на території Польщі в'їзду, перебування і виїзду з території осіб, які мають громадянство держав-членів і їх сімей, яка використовується відповідно до Директиви 2004/38 Європейського парламенту я Ради від 29 квітня 2006 р, в разі прав громадян Союзу і членів їх сімей на вільне пересування на території держав-членів.

СТРАХУВАННЯ ПОДОРОЖЕЙ :

Всі клієнти, які звертаються за візою до Польщі повинні надати медичне страхування, яке відповідає наступним вимогам, а також додаток до полісу (друга частина страхового договору «Загальні умови страхування»):

 • Страховий захист мінімум 30 000 євро, дійсний у всіх країнах ЄС (страхування, яке покриває всі витрати, які можуть виникнути під час перебування на цій території, через необхідність відшкодування медичних витрат, витрат через необхідність термінової медичної допомоги, термінового лікування чи смерті).
 • Франшиза не більше 150 € (0 або 50 €).
 • Усі дані клієнта в страховому полісі повинні бути правильними (ПІБ, повна домашня адреса проживання, номер закордонного паспорту й дата народження).
 • У випадку одного в’їзду, медичний поліс має покривати всі дні запланованого перебування; у випадку багаторазового перебування медичний поліс може покривати лише першу поїздку.
 • Страхувальником може виступати лише повнолітня особа. У випадку подачі документів для неповнолітньої особи Страхувальником може виступати один з батьків/офіційних опікунів.
 • Страховий поліс необхідно надати з оригіналом та копією квитанції про оплату (із зазначенням наступної інформації: ПІБ клієнта або номер страхового полісу).
 • Страхування повинно покривати витрати, пов`язані з наданням невідкладної медичної допомоги, терміновою госпіталізацією та репатріацією.
 • Страховий поліс повинен бути заповнений виключно друкованими літерами. Поліс не може бути виписаним від руки.
 • Страховий поліс повинен покривати увесь термін перебування, не залежно від мети візиту, за винятком:

  • Страховий поліс не вимагається від клієнтів, які є власниками Карти Поляка і подають документи на візу на цій підставі. Родичі власників Карти Поляка, яких запрошує родич, повинні надати страховий поліс відповідно до вимог.
  • Клієнти, які подають документи на отримання візи з метою виконання роботи на підставі документу Oświadczenie / Zezwolenie повинні надати страховий поліс, який покриває мінімум 30 днів перебування
  • Клієнти, які не є громадянами Польщі / ЄС або країн – членів EFTA (Європейська асоціація вільної торгівлі), і подають документи на отримання візи на навчання , повинні надати страховий поліс, який покриває весь плановий час перебування в Польщі.
 • У страховому полісі обов’язково повинна бути зазначена інформація про те, що «Страховий захист надається згідно з «Рішенням Ради ЄС 2004/17/EG відносно медичного страхування подорожуючих за кордон»
 • Інформація, що стосується медичного страхування подорожуючих – натисніть тут.