Top Button

З метою туризму

Загальна інформація

Ця категорія стосується клієнтів, які планують перебувати в Польщі терміном до 90 днів, і з цією метою купують тур або самостійно резервують і оплачують квитки та готель.

Подача документів на цю категорію візи відбувається на підставі попередньо затвердженого Генеральним Консульством Польщі списку документів.

Починаючи з 16 травня 2014 року, вступають в силу спрощення щодо видачі довгострокових туристичних віз з правом багаторазового в’їзду:

 1. Довготермінові візи з правом багаторазового в’їзду видаються особам, які планують туристичні поїздки (індивідуальна туристика включно), які вже отримували щонайменше дві шенгенські туристичні візи (в т. ч. одну польську візу) протягом останніх 3 років, які використовувались згідно з призначенням, а також при наявності підтвердження оплати (у повному обсязі) туристичної послуги на території Республіки Польща щонайменше на 3 дні. Як правило з терміном дії на 2 роки.
 2. Особи, які раніше не мали щонайменше двох шенгенських туристичних віз, можуть подавати документи на туристичні візи з дворазовим в’їздом та терміном дії до 6 місяців, за умови представлення підтвердження оплати у повному обсязі туристичної послуги на території Республіки Польща в двох різних термінах, які містяться в рамках вищезгаданого періоду.

Візовий збір

Після подачі документів у віконці в ППВА, необхідно сплатити наступні збори:

Тип візи Громадяни України, Російської Федерації, Азербайджану, Албанії, Арменії, Білорусії, Боснії та Герцоговини, Грузії, Македонії, Молдови, Сербії, Чорногорії Громадяни інших країн
Шенгенська віза 35 Євро 80 Євро (для осіб віком від 12 років)
40 Євро (для осіб віком від 6 до 12 років)

* громадяни Грузії, які мають біометричні паспорти, можуть подорожувати до країн-учасниць Шенгенської угоди без візи.

** громадяни Молдови, які мають біометричні паспорти, можуть подорожувати до країн-учасниць Шенгенської угоди без візи.

У виняткових ситуаціях та після надання відповідних доказів клієнтом, Генеральне Консульство Польщі може прийняти рішення про прискорений розгляд візової заявки. У такому випадку оплата становить 70 Євро (дана можливість є лише для громадян України та Росії). Даною можливістю можуть скористатися лише ті клієнти, які зареєстровані поза областю, в якій знаходиться дипломатична установа, до якої подаються документи на візу, але згідно територіальної приналежності (напр., до Консульського відділу Посольства РП у м. Києві документи на візу з прискореним розглядом візової заявки можуть подати клієнти, які прописані в Кіровоградській, Черкаській, Чернігівській областях, окрім тих, хто прописаний у Київської області).

Щоб знайти більш детальну інформацію про звільнення від сплати Консульського збору натисніть тут

Сервісний та додаткові збори:

Вид збору Вартість Примітка
Сервісний збір за особу* 14 € / 470 грн. Включно з 20% ПДВ. Оплачується у національній валюті (гривнях)
Заповнення візової анкети (включаючи ПДВ) 100 грн. Додаткова послуга
Кур’єрська доставка (включаючи ПДВ):

- стандартна доставка

(на вказану адресу);


- отримання документів в офісі кур’єрської компанії.
200грн.

180 грн.
Додаткова послуга
Фотопослуга (включаючи ПДВ) 60 грн. Додаткова послуга
Послуга медичного страхування Оплата згідно з тарифами страхової компанії Додаткова послуга
Фотокопіювання (включаючи ПДВ) 4 грн.  за копію Додаткова послуга
СМС (включаючи ПДВ) 50 грн. Додаткова послуга

*Зауважте:

Плата за послугу стягується для кожного клієнта. Зверніть увагу, що всі додаткові послуги, згадані вище, не є обов'язковими і не впливають на результат процесу отримання візи.

Всі плати за послуги, перераховані вище, не повертаються і можуть бути оплачені готівкою або (дебетовою карткою і кредитною карткою). Візовий збір може бути сплачений тільки готівкою в євро в касі ППВА і / або в касі відповідного банку. У разі, якщо ви не маєте євро, ви можете обміняти місцеву валюту (ГРН) в касі всередині ППВА або в Банку. Для вашої зручності, будь ласка, переконайтеся, що у вас є відповідна сума, щоб оплатити всі збори.

Примітка: валютний курс і внески за обробку документів можуть бути змінені і на власний розсуд Національного банку України.

Незалежно від рішення візи консульський збір не повертається через те, що візовий збір оплачується за обробку заявки, незалежно від прийнятого рішення.

Плата за обробку може бути змінена без попереднього повідомлення.

Необхідні документи

Основні документи, потрібні для отримання короткострокової візи:

 1. Візова анкета з вклеєною фотографією, заповнена латинськими літерами (польською, англійською або українською в транслітерації) та підписана особисто клієнтом. Візова анкета для неповнолітньої дитини подається і підписується одним із батьків або офіційних опікунів. Окрему анкету слід подавати також і у випадку дітей, вписаних до паспорту одного з батьків або офіційних опікунів, де буде вклеєна окрема віза.
 2. Одна кольорова фотографія.
 3. Підписаний клієнтом закордонний паспорт, що відповідає наступним вимогам:

  • дійсний принаймні 3 місяці після дати останнього запланованого виїзду з території країн ЄС;
  • містить принаймні дві вільні сторінки (для віз) і виданий не раніше, ніж 10 років тому. У випадку подачі документів на візу для неповнолітньої дитини, вписаної в паспорт одного з батьків/офіційних опікунів, паспорт повинен містити 2 додаткові вільні сторінки для її/його візи;
  • у випадку наявності інших закордонних паспортів, їх потрібно долучити до візової анкети (оригінали та копії). Якщо попередні паспорти були здані або анульовані, необхідно надати внутрішній паспорт з відповідною відміткою або довідку з ОВІРу про його вилучення.
  • продовжені паспорти до розгляду не приймаються.
  • необхідно також надати копію першої сторінки паспорту, копії всіх Шенгенських віз за останні три роки, копію останньої національної візи, а також копії усіх штампів про в’їзди/виїзди здійснені по цим візам.

   Додатково необхідно надати заяву про відсутність/наявність інших паспортів. Щоб завантажити заяву, будь ласка, натисніть тут.

 4. Внутрішній паспорт або ID картка разом з витягом з державного державного демографічного реєстру (оригінал та ксерокопія).

  Відповідно до статей 16 і 18 постанови Верховної Ради України про паспорти (Про затвердження положень про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон: https://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/2503-12 ) протягом 1 місяця від моменту зміни прізвища, особа повинна подати заяву про обмін паспорта.

  Важливо: прізвище, ім’я та по-батькові у внутрішньому та закордонному паспортах, а також в інших супроводжуючих документах клієнтів повинні бути ідентичні.

 5. Оригінал та копія страхового медичного полісу, що відповідає наступним вимогам:

  • страховий захист мінімум 30 000 євро, дійсний у всіх країнах ЄС (страхування, яке покриває всі витрати, які можуть виникнути під час перебування на цій території, через необхідність відшкодування медичних витрат, витрат через необхідність термінової медичної допомоги, термінового лікування чи смерті).
  • Франшиза не більше 150 € (0 або 50 €).
  • страховий поліс повинен бути виключно надрукований машинописом;
  • усі дані клієнта в страховому полісі повинні бути правильними (ПІБ, повна домашня адреса проживання, номер та серія дійсного закордонного паспорту та дата народження);
  • при одноразовій поїздці медичний поліс має покривати всі дні запланованого перебування. У випадку багаторазових поїздок медичний поліс може покривати лише період першої поїздки;
  • страховий поліс необхідно надати з оригіналом та копією квитанції про оплату (із зазначенням наступної інформації: ПІБ клієнта або номер страхового полісу). Піклуючись про захист прав та інтересів громадян України, звертаємо Вашу увагу, що згідно із Законом №265/95-ВР від 06.07.1995 р. у формулювання від 28.12.2014 р., документ, що підтверджує факт здійснення оплати за страхування (чек) повинен бути сформований у вигляді: квитанції банку про оплату; чеку з терміналу самообслуговування; фіскального чеку.  Сума здійсненої оплати повинна збігатися із сумою, що вказана у страховому полісі. Квитанції, що були виписані вручну, не будуть вважатися доказом оплати за поліс медичного страхування.

  • страхувальником може бути лише повнолітня особа. У випадку подачі документів для неповнолітньої особи страхувальником може бути один з батьків/офіційних опікунів;

Натисніть тут для отримання списку страхових компаній, який схвалений ЄС.

 1. Для осіб до 18 років:

  • кожного разу письмова згода другого з батьків/обох батьків та копію. Згода повинна бути нотаріально завірена і в оригіналі. Якщо є тільки один опікун, це потрібно підтвердити документально: подати свідоцтво про народження, судове рішення про встановлення виключних батьківських прав або свідоцтво про смерть другого з батьків.
  • Згода не вимагається по відношенню до того з батьків, в паспорт якого вписана дитина. Будь ласка, зауважте, що в такому випадку документи може подавати виключно той з батьків, до закордонного паспорту якого вона вписана;
  • Оригінал або ксерокопія закордонного або внутрішнього паспорта батьків.
  • Свідоцтво про народження – оригінал і ксерокопія.
  • у запрошенні/бронюванні готелю повинні бути вказані дані всіх подорожуючих осіб;
 2. Документи, що підтверджують рід занять і наявність фінансових засобів, а також підтвердження існування фінансових зв'язків з Україною.

  7.1. Наймані працівники: довідка з місця роботи з зазначенням посади, стажу роботи та терміну відпустки.
  В довідці повинні бути вказані: ім'я, прізвище і посада особи, яка її підписала, контактні дані і інформація про реєстрацію підприємства , заробітна плата за останні 6 місяців. Довідка повинна містити інформацію, що робоче місце на час поїздки зберігається.

  7.2.Приватні підприємці: оригінал та копія витягу з держ.реєстру / ліцензії /свідоцтва про державну реєстрацію або останньої податкової декларації, яка видана не пізніше ніж три місяці тому та завірена печаткою податкової служби

  7.3. Особи, які не працюють: оригінал довідки з банку про наявність фінансових коштів з переліком операцій за останні 3 місяці. Або дорожні чеки (необхідно надати оригінал та копію з обох сторін і квитанцію про їх купівлю).

  7.4. Пенсіонери: оригінал та копія пенсійного посвідчення і виписка з Пенсійного Фонду про нарахування пенсії за останні шість місяців.

  7.5. Учні і студенти: оригінал довідки з навчального закладу, в якій зазначено період, коли учень/студент вільний від занять. Або інформація про те, що навчальний заклад не заперечує щодо відсутності учня/студента на період його подорожі.

  7.6. або в інших випадках: документ, який підтверджує право власності (на землю, будинок, автомобіль або, в окремих випадках, інше майно або

  остання податкова декларація (у випадку осіб, які подорожують вперше)

 3. Підтвердження наявності достатніх фінансових засобів на покриття витрат, пов'язаних з подорожжю до зони Шенген (згідно з Розпорядженням Міністра внутрішніх справ Республіки Польща від 23.02.2015 р. - натисніть тут

  Всі особи, які клопочуться про отримання візи, повинні документально підтвердити, що мають достатні фінансові засоби на покриття витрат на плановану подорож та на повернення до країни походження. Джерелами вищезгаданих фінансових засобів можуть бути:

  8.1. Власні кошти:
  - витяг з банківського рахунку, який підтверджує наявність достатніх фінансових засобів з переліком банківських операцій за останні три місяці, або
  - дорожні чеки видані на прізвище особи, яка клопочеться про візу, відповідно підписані - оригінал і копія.

  8.2. Спонсорство: оригінал гарантії спонсора, а також довідка з банку про залишок на рахунку + виписки про рух коштів за останні три місяці спонсора. Спонсором може виступати найближчий родич (батьки, дорослі діти, члени подружжя)

  У випадку подачі документів на підставі запрошення зареєстрованого у Воєводському управлінні, не потріюно надавати доказ наявності достатніх фінансових засобів.

 4. Кожен, хто не є громадянином України, має також надати: Документ, що підтверджує легальність проживання на території України (віза/посвідка на проживання/реєстрація), дійсний ще 3 місяці після останнього запланованого повернення в Україну.
 5. Документи, які стосуються мети поїздки:

  10.1 Для подорожей з метою туризму:

  10.1.1. Підтвердження бронювання готелю, що відповідає наступним вимогам:

  Документ підтвердження бронювання та оплати може бути одним із наступних варіантів:

  • АБО оригінал підтвердження оплати, висланий безпосередньо готелем/хостелом/кемпінгом
  • АБО факсова копія із вказаними реквізитами відправника – польський номер телефону та дата надсилання факсу
  • АБО електронне повідомлення з готелю – прінт-скрін (скріншот, роздруківка екрану на якому повинна бути видима електронна адреса з якої надійшов лист) електронного листа + сканований лист-підтвердження бронювання та оплати

  Підтвердження повинно містити наступну інформацію: термін резервації, прізвища та імена, паспортні дані всіх осіб, що подорожують, адреса і телефон готелю, інформація про ціну здійсненої оплати, яка повинна складати мінімум 50 % у випадку резервації в Польщі, в інших державах Шенген – 100 %, а також печатка готелю і підпис відповідальної особи.

  підтвердження оплати готелю – виписка з рахунку або чек, якщо оплата була готівкою. Не приймаються до уваги як підтвердження оплати лист з готелю або рахунок-фактура;

  Всі документи, що підтверджують резервацію готелів, можуть бути надані польською абоукраїнською мовами.

  У випадку здійснення резервації за проживання за посередництвом сервісу Airbnb, обовязково має бути підтвердження від господаря житла про здійснення оплати резервації (може бути скан копія або прінт-скрін з ел. пошти), а також виписка з банку про здійснення оплати.

  Надрукований детальний поденний план туристичної подорожі.

  10.2. Для подорожей з метою релігійного туризму:

  а) Оригінал запрошення з польської сторони, підписане особою, яка відповідає за перебування подорожуючих: дані приймаючої сторони, зареєстрованого в Польщі релігійного об’єднання (назва, адреса, телефон, факс, пошта); інформація про українську сторону, гарантія забезпечення проживання і харчування для подорожуючих.

  б) Оригінал звернення від української сторони підписане особою відповідальною за організацію виїзду: інформація щодо релігійної організації (назва, адреса, телефон, факс, пошта); інформація про програму, термінів та місця перебування; список учасників виїзду (ПІП, дата народження, номер паспорта, адреса проживання в Україні).
  Надання банківської квитанції про передоплату є обов'язковим, яка доводить плату за послуги під час подачі заявки. Будь ласка, зверніть увагу, в разі не пред’явлення даної квитанції заявка не буде прийнята.

Важливо:

У випадку, якщо Ви бажаєте, щоб після розгляду Вашої заявки, Ваш паспорт отримала довірена особа, будь ласка, заповніть довіреність, яку Ви можете знайти тут. Додатково, довірена особа повинна мати при собі оригінал паспорта, який вказаний у довіреності для ідентифікації під час отримання Вашого паспорта.

* Примітка: письмові доручення від української сторони є дійсними протягом 1 місяця з дня видачі.

Під час оплати візового збору необхідно надати копію 1-6 (за наявності будь-якої інформації на них) сторінок українського паспорту або копію першої сторінки закордонного паспорту у касі банку. Оплата може бути здійснена готівкою в євро або гривні у касах банку, які знаходяться в приміщенні Пункту Прийому Візових Анкет до Польщі. Під час оплати додатково необхідно сплатити комісію за послуги банку.

Будь ласка, зверніть Вашу увагу на те, що усі кошти, сплачені за візовий та сервісний збори, не повертаються.

Як правило, документи, згадані вище, є достатніми для видачі візи, однак, при розгляді консулом документів може в обґрунтованих випадках викликати клієнта на співбесіду і запросити додаткові документи (стаття 21, пункт 8 Візового Кодексу ЄС).

Документи, необхідні для отримання візи повинні бути представлені не раніше ніж за три місяці до запланованого вильоту.

Ви не можете мати одночасно дві дійсні шенгенські візи.

Вимоги до фотографій

Фотографія, що подається разом із заявою повинна відповідати наступним вимогам:

photo
 • Повинна бути актуальною (зробленою максимум 6 місяців тому), чіткою та контрастною
 • Повинна бути кольоровою та надрукованою на папері високої якості на білому фоні
 • Повинна бути розміром 3,5 х 4,5 см
 • Обличчя повинно становити 70-80% фотографії
 • Обличчя на фотографії повинно бути видно повністю і займати 30-36 мм від підборіддя до маківки
 • Обличчя на фотографії повинно бути добре освітленим
 • Фото повинно бути зроблене без сонцезахисних окулярів
 • Фото повинно бути зроблене без головного убору або інших предметів, що прикривають голову, окрім головних уборів, що мають обов`язковий релігійний характер
 • Окуляри не повинні мати затемнені лінзи, не можуть бути присутні будь-які світлові ефекти
 • Рамка окулярів не повинна прикривати очі
 • Рот на фотографії повинен бути повністю закритий

Термін розгляду документів

Термін розгляду візової заявки Консульською установою становить від 6 робочих днів, не включаючи день подачі у ППВА. В окремих випадках час розгляду документів Консульською установою може бути збільшений до 45 календарних днів.

Всі заявки, зібрані ППВА спрямовуються до Генеральних консульств Польщі в Україні для оцінки і прийняття рішень.

VFS Global не має впливу на результат візових рішень, прийнятих Генеральними консульствами Польщі в Україні.

Візові формуляри

Анкети, подані нижче, повинні бути повністю заповнені латинськими літерами (тільки англійською, польською чи українською (транслітерацією) і підписані особисто клієнтом.

Будь ласка, зауважте, що анкета на отримання Шенгенської візи має містити два підписи у зазначених пунктах. Анкети з одним підписом прийматися не будуть.

Нову візову анкету можна завантажити і роздрукувати за поданим нижче посиланням. Анкети можна також отримати у Пункті Прийому Візових Анкет (безкоштовно).

 • Візова анкета англійською мовою натисніть тут
 • Візова анкета польською мовою - натисніть тут
 • Візова анкета українською мовою – натисніть тут

Зразки заповнених візових анкет:

 • Зразок заповненої візової анкети англійською мовою – натисніть тут
 • Зразок заповненої візової анкети польською мовою – натисніть тут
 • Зразок заповненої візової анкети українською мовою – натисніть тут

Разом з Візовою Анкетою, просимо Вас роздрукувати та заповнити Згоду на обробку персональних даних, яку необхідно після подати разом з анкетою. Зауважте, що що Ви можете отримати Візову Анкету і Згоду на обробку персональних даних безкоштовно в приміщенні ППВА.

Завантажити Згоду на обробку персональних даних (повинна бути підписана Клієнтом)