Top Button

З метою праці

Загальна інформація

Кандидати, які бажають працювати в Польщі, можуть подати заявку на отримання відповідної категорії візи на підставі запрошення,освядченія, зезволенія.Кандидати, які претендують на цю категорію візи, повинні надати документи, що підтверджують той факт, що вони підпадають під цю категорію.

Візовий збір

Після подачі документів у ППВА, будь ласка, оплатіть необхідний візовий* та сервісний збори.

Тип Візи Громадяни України, Громадяни Інших  країн
Національна Віза 0  Євро 80 Євро

*Клієнти, які подають документи до ППВА, які знаходяться у таких містах, як Київ, Одеса, Дніпро, Житомир, Хмельницький, Рівне, Вінниця, Чернівці – мають здійснювати оплату візового збору в день подачі документів у відділеннях Кредо банку поза ППВА. Картка з адресою та мапою найближчого від ППВА відділення Кредо банку, а також деталі по оплаті будуть надані Вам безпосередньо в ППВА.

У виняткових ситуаціях та після надання відповідних доказів клієнтом, Генеральне Консульство Польщі може прийняти рішення про прискорений розгляд візової заявки. У такому випадку оплата становить 30 Євро (стосується лише громадян України), або 110 Євро (стосується громадян інших країн). Даною можливістю можуть скористатися лише ті клієнти, які зареєстровані поза областю, в якій знаходиться дипломатична установа, до якої подаються документи на візу, але згідно територіальної приналежності (напр., до Консульського відділу Посольства РП у м. Києві документи на візу з прискореним розглядом візової заявки можуть подати клієнти, які прописані в Кіровоградській, Черкаській, Чернігівській областях, окрім тих, хто прописаний у Київської області).

Сервісний та додаткові збори:

Вид збору Вартість Примітка
Сервісний збір за особу* 14 € / 470 грн. Включно з 20% ПДВ. Оплачується у національній валюті (гривнях)
Комплекс логістичних послуг (включаючи ПДВ) 400 грн. Додаткова послуга
Заповнення візової анкети (включаючи ПДВ) 110 грн. Додаткова послуга
Кур’єрська доставка (включаючи ПДВ):

- стандартна доставка

(на вказану адресу);


- отримання документів в офісі кур’єрської компанії.
220 грн.

200 грн.
Додаткова послуга
Фотопослуга (включаючи ПДВ) 65 грн. Додаткова послуга
Послуга медичного страхування Оплата згідно з тарифами страхової компанії Додаткова послуга
Фотокопіювання (включаючи ПДВ) 5 грн. за копію Додаткова послуга
СМС (включаючи ПДВ) 60 грн. Додаткова послуга

*Зауважте:

Плата за послугу стягується для кожного клієнта. Зверніть увагу, що всі додаткові послуги, згадані вище, не є обов'язковими і не впливають на результат процесу отримання візи.

Всі плати за послуги, перераховані вище, не повертаються і можуть бути оплачені готівкою або (дебетовою карткою і кредитною карткою). Візовий збір може бути сплачений тільки готівкою в євро в касі ППВА і / або в касі відповідного банку. У разі, якщо ви не маєте євро ви можете обміняти місцеву валюту (ГРН) в касі всередині ППВА або в Банку. Для вашої зручності, будь ласка, переконайтеся, що у вас є відповідна сума, щоб оплатити всі збори.

Примітка: валютний курс і внески за обробку документів можуть бути змінені і на власний розсуд Національного банку України.

Незалежно від рішення візи консульський збір не повертається через те, що візовий збір оплачується за обробку заявки, незалежно від прийнятого рішення.

Плата за обробку може бути змінена без попереднього повідомлення.

Необхідні документи

Основні документи, потрібні для отримання візи:

Зауважте, що потрібно надати копії усіх ваших документів

 1. Візова анкета з вклеєною фотографією, заповнена латинськими літерами (польською, англійською або українською в транслітерації) та підписана особисто клієнтом. Візова анкета для неповнолітньої дитини подається і підписується одним із батьків або офіційних опікунів. Окрему анкету слід подавати також і у випадку дітей, вписаних до паспорту одного з батьків або офіційних опікунів, де буде вклеєна окрема віза. Скористайтеся послугою заповнення візової анкети в ППВА. Отримати більше інформації – натисніть тут.
 2. Одна кольорова фотографія.
 3. Підписаний клієнтом закордонний паспорт (оригінал та копія), що відповідає наступним вимогам:

  • дійсний принаймні 3 місяці після дати останнього запланованого виїзду з території країн ЄС;
  • містить принаймні дві вільні сторінки (для віз) і виданий не раніше, ніж 10 років тому. У випадку подачі документів на візу для неповнолітньої дитини, вписаної в паспорт одного з батьків/офіційних опікунів, паспорт повинен містити 2 додаткові вільні сторінки для її/його візи;
  • у випадку наявності інших закордонних паспортів, їх потрібно долучити до візової анкети (оригінали та копії). Якщо попередні паспорти були здані або анульовані, необхідно надати внутрішній паспорт з відповідною відміткою або довідку з ОВІРу про його вилучення.
  • продовжені паспорти до розгляду не приймаються.
  • необхідно також надати копію першої сторінки паспорту, копії всіх Шенгенських віз за останні три роки, копію останньої національної візи, а також копії усіх штампів про в’їзди/виїзди здійснені по цим візам.

   Додатково необхідно надати заяву про відсутність/наявність інших паспортів. Щоб завантажити заяву, будь ласка, натисніть тут.

 4. Внутрішній паспорт або ID картка разом з витягом з державного державного демографічного реєстру (оригінал та ксерокопія всіх сторінок).

  Відповідно до статей 16 і 18 постанови Верховної Ради України про паспорти (Про затвердження положень про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон: https://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/2503-12 ) протягом 1 місяця від моменту зміни прізвища, особа повинна подати заяву про обмін паспорта.

  Важливо: прізвище, ім’я та по-батькові у внутрішньому та закордонному паспортах, а також в інших супроводжуючих документах клієнтів повинні бути ідентичні.

 5. Оригінал та копія страхового медичного полісу, що відповідає наступним вимогам, а також додаток до полісу (друга частина страхового договору «Загальні умови страхування»):

  • страховий захист мінімум 30 000 євро, дійсний у всіх країнах ЄС (страхування, яке покриває всі витрати, які можуть виникнути під час перебування на цій території, через необхідність відшкодування медичних витрат, витрат через необхідність термінової медичної допомоги, термінового лікування чи смерті).
  • Франшиза не більше 150 € (0 або 50 €).
  • страховий поліс повинен бути виключно надрукований машинописом;
  • усі дані клієнта в страховому полісі повинні бути правильними (ПІБ, повна домашня адреса проживання, номер та серія дійсного закордонного паспорту та дата народження);
  • у страховому полісі обов’язково повинна бути зазначена інформація про те, що «Страховий захист надається згідно з «Рішенням Ради ЄС 2004/17/EG відносно медичного страхування подорожуючих за кордон»
  • страховий поліс має покривати всі дні запланованого перебування.
  • страховий поліс необхідно надати з оригіналом та копією квитанції про оплату (із зазначенням наступної інформації: ПІБ клієнта або номер страхового полісу). Піклуючись про захист прав та інтересів громадян України, звертаємо Вашу увагу, що згідно із Законом №265/95-ВР від 06.07.1995 р. у формулювання від 28.12.2014 р., документ, що підтверджує факт здійснення оплати за страхування (чек) повинен бути сформований у вигляді: квитанції банку про оплату; чеку з терміналу самообслуговування; фіскального чеку;

   Сума здійсненої оплати повинна збігатися із сумою, що вказана у страховому полісі. Квитанції, що були виписані вручну, не будуть вважатися доказом оплати за поліс медичного страхування.

  • страхувальником може бути лише повнолітня особа. У випадку подачі документів для неповнолітньої особи страхувальником може бути один з батьків/офіційних опікунів;

  Інформація, що стосується медичного страхування подорожуючих – натисніть тут.

 6. Кожен, хто не є громадянином України, має також надати: документ, що підтверджує легальність проживання на території України: посвідка на постійне проживання та довідку з банку, що підтвердить наявність фінансових засобів
 7. Документи, що підтверджують основну мету поїздки:

  (Обов’язково надається оригінал та копія )

  7.1. У разі подання заяви на робочу візу на основі запрошення  "Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy"  (180 днів протягом наступних 365)

  ОРИГІНАЛ і копія „Oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy” ,зареєстрованого в Повітовому бюро праці.

  Запрошення повинно містити наступну інформацію:

  • Дата видачі, підпис і печатку відповідальної особи в Повітовому бюро праці;
  • Назва запрошуючої фірми, підпис роботодавця;
  • Прізвище, ім’я, рік народження, серія і номер дійсного закордонного паспорта клієнта;
  • Мета візиту і період (точні дати);
  • Детальна інформація про покриття витрат .

  Запрошення повинно бути надруковано на офіційному бланку уповноваженого органу. Тільки ті клієнти, які зазначені в дозволі на роботу мають право подати заяву на отримання візи.

  Увага!

  На підставі „Oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy” документи не можуть бути прийняті, якщо:

  • відсутній підпис особи, уповноваженої вносити oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy do ewidencji oświadczeń;
  • відсутня печатка служби зайнятості (PUP);

  Такий тип запрошення не дає права подавати документи на візу родині клієнта.

  Після отримання національної візи і проживання у Польщі громадяни України можуть самостійно запрошувати близьких родичів (членів подружжя, дітей, батьків, онуків, дідусів чи бабусь) на відвідини (віза Шенген). У разі отримання запрошуючою стороною дозволу на перебування в Польщі, її найближчі родичі можуть подати заяву на отримання національної візи з метою відвідин на цій підставі.

  Зверніть увагу, що періоди роботи на основі двох вищезгаданих документів не сумуються.

  7.2. У разі подання заяви на отримання візи для сезонної роботи у період, що не перевищує 9 місяців у календарному році, на підставі документа "Zaświadczenie o wpisaniu wniosku do ewidencji w sprawie pracy sezonowej" (максимум 270 днів  протягом наступних 365):

  ОРИГІНАЛ і копія "Zaświadczenie o wpisaniu wniosku do ewidencji w sprawie pracy sezonowej”.

  Запрошення повинно бути надруковано на офіційному бланку уповноваженого органу. Тільки ті клієнти, які зазначені в дозволі на роботу мають право подати заяву на отримання візи.

  Такий тип запрошення не дає права подавати документи на візу родині клієнта.

  Після отримання національної візи та проживання в Польщі громадяни України можуть самостійно запросити близьких родичів (подружжя, дітей, у тому числі усиновлених, батьків, включаючи опікунів, бабусь і дідусів та онуків), щоб подати заявку на шенгенську візу. Якщо ви отримаєте картку для проживання, ви також можете подати заявку на отримання візи.

  7.3. У разі подання заяви на робочу візу на основі запрошення podsatwie ”Zezwolenia na pracę cudzoziemca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej” (365 днів протягом наступного 365)

  ОРИГІНАЛ і копія заяви на виконання праці, зареєстрованої в Повітовому бюро праці. Запрошення повинно містити наступну інформацію:

  • Дата видачі, підпис і печатку відповідальної особи в Повітовому бюро праці;
  • Назва запрошуючої фірми, підпис роботодавця;
  • Прізвище, ім’я, рік народження, серія і номер дійсного закордонного паспорта клієнта;
  • Мета візиту і період (точні дати);
  • Детальна інформація про покриття витрат .

  Запрошення повинно бути надруковано на офіційному бланку уповноваженого органу. Тільки ті клієнти, які зазначені в дозволі на роботу маютьє право подати заяву на отримання візи.

  Подружжя та діти можуть подаватися в якості Супроводжуючі особи до власника візи на підставі цього запрошення тільки на візи типу С.

  У випадку коли близькі родичі (подружжя, діти, батьки, онуки, дідусь або бабуся) відвідують громадян України, які перебувають в Польщі на підставі національної візи, яка була видана для виконання робіт, такі кандидати можуть подаватися тільки на отримання шенгенської візи (перебування протягом 90 днів в межах 180), і, крім того, до необхідних документів потрібно докласти лист від роботодавця, що підтверджує факт надання робочого місця для іноземця в Польщі.

  7.4. Для того щоб працювати випускникам середніх шкіл, магістрам і докторам польських університетів, науково-дослідних інститутів або інших-науково - дослідних інститутів:

  - Oригінал і копія трудового договору, номер паспорта особи, яку запрошують, форми і періоду роботи, сума заробітної плати;

  - Сертифікат / диплом про закінчення польського навчального закладу

  Після отримання національної візи і проживання у Польщі громадяни України можуть самостійно запрошувати близьких родичів (членів подружжя, дітей, батьків, онуків, дідусів чи бабусь) у відвідини (віза Шенген). У разі отримання запрошуючою стороною дозволу на перебування в Польщі, її найближчі родичі можуть подати заяву на отримання національної візи з метою відвідин на цій підставі.

  7.5 З метою виконання праці науковцями

  7.6. Oригінал та копія запрошення, підписаний ректором ВНЗ, канцлером недержавного ВНЗ, науковим секретарем ПАН, які підтверджують бажання взяти на роботу іноземця

  Після отримання національної візи і проживання у Польщі громадяни України можуть самостійно запрошувати близьких родичів (членів подружжя, дітей, батьків, онуків, дідусів чи бабусь) у відвідини (віза Шенген). У разі отримання запрошуючою стороною дозволу на перебування в Польщі, її найближчі родичі можуть подати заяву на отримання національної візи з метою відвідин на цій підставі.

  Обов'язковим є надання банківської квитанції про передоплату які доводять, що плата за послуги під час подачі заявки була здійснена. Будь ласка, зверніть увагу, в разі не пред’явлення даної квитанції документи не будуть прийняті.

  Як правило, документи, згадані вище, є достатніми для видачі візи, однак, при розгляді консулом документів в обґрунтованих випадках клієнт може бути викликати на співбесіду і запросити додаткові документи (стаття 21, пункт 8 Візового Кодексу ЄС).

  Подача підроблених документів та надання явно помилкових відомостей може призвести до відмови у видачі візи і заборона на в'їзд в Шенгенську угоду.

  Необхідні документи для отримання візи повинні бути представлені не раніше ніж за три місяці до запланованого виїзду.

Вимоги до фотографій

Фотографія, що подається разом із заявою повинна відповідати наступним вимогам:

Photo
 • Повинна бути актуальною (зробленою максимум 6 місяців тому), чіткою та контрастною
 • Повинна бути кольоровою та надрукованою на папері високої якості на білому фоні
 • Повинна бути розміром 3,5 х 4,5 см
 • Обличчя повинно становити 70-80% фотографії
 • Обличчя на фотографії повинно бути видно повністю і займати 30-36 мм від підборіддя до маківки
 • Обличчя на фотографії повинно бути добре освітленим
 • Фото повинно бути зроблене без сонцезахисних окулярів
 • Фото повинно бути зроблене без головного убору або інших предметів, що прикривають голову, окрім головних уборів, що мають обов`язковий релігійний характер
 • Окуляри не повинні мати затемнені лінзи, не можуть бути присутні будь-які світлові ефекти
 • Рамка окулярів не повинна прикривати очі
 • Рот на фотографії повинен бути повністю закритий

Термін розгляду документів

Час обробки для отримання візи становитьвід 6 робочих днів, не включаючи день подачі у ППВА. В окремих випадках час оформлення віз може бути продовжений до 30 або 60 календарних днів.

Всі заявки, зібрані ППВА спрямовуються до Генеральних консульств Польщі в Україні для оцінки і прийняття рішень.

VFS Global не має впливу на результат візових рішень, прийнятих Генеральними консульствами Польщі в Україні.

Візові формуляри

Заощаджуйте свій час, довіривши заповнення Вашої візової анкети професійним працівникам у Пункті прийому візових анкет.Менеджер ППВА, який буде приймати у Вас документи, професійно, якісно та швидко заповнить формуляр візової анкети замість Вас.

Заповнена анкета повинна бути надрукована та підписана особисто клієнтом. Анкети заповнені вручну до розгляду прийматись не будуть.

Щоб заповнити анкету онлайн – натисніть тут

Зразки заповнених візових анкет:

 • Зразок заповненої візової анкети польською мовою – натисніть тут
 • Зразок заповненої візової анкети українською мовою – натисніть тут
 • Зразок заповненої візової анкети англійською мовою – натисніть тут

Щоб заповнити анкету онлайн – натисніть тут