Top Button

جمع آوری اطلاعات بایومتریک

راهنمای جمع آوری اطلاعات بایومتریک

جمع آوری اطلاعات بایومتریک از طریق یک فرآیند سریع و محرمانه انجام می پذیرد که در طی آن تصویر چهره متقاضی با دوربین دیجیتال ثبت و اثر ده انگشت متقاضی توسط یک اسکنر دیجیتالی اسکن می شود.

متقاضیانی که درخواست ویزای خود را ثبت نموده اند، نامه ای جهت حضور در مرکز جمع آوری اطلاعات بایومتریک استرالیا دارند دریافت خواهند کرد.

لطفا جهت انجام جمع آوری اطلاعات بایومتریک به موارد زیر توجه فرمایید:

 • چهره شما باید برای گرفتن عکس واضح و مشخص باشد. این بدان معنی است که:

  1. چهره شما باید واضح و مشخص برای گرفتن عکس باشد. این به این معنی است:

   • مو شما نباید چشم ها را بپوشاند
   • استفاده از پوشش کلاه یا روسری یا هر چیز دیگری که مو یا گردن شما را بپوشاند (به استثنای موارد مذهبی که در زیر شرح داده شده است) مجاز نمی باشد.
   • در صورتیکه شما به دلايلي مذهبي از پوشش سر و گردن استفاده می نمایید، چهره شما باید به وضوح از پايين چانه تا بالاي ابرو قابل مشاهده باشد. در صورت امکان، هر دو گوش نیز باید نمایش داده شوند. هنگام عکس گرفتن، ممکن است لازم باشد عینک خود را بردارید.
  2. درصورتیکه نوک انگشتان شما آسیب دیده و یا دچار بریدگی شده، پس از بهبود آسیب مرکز جمع آوری اطلاعات بایومتریک استرالیا را مطلع کنید
  3. در صورتیکه دارای تزئینات موقت مانند حنا می باشید، لطفا هنگام ثبت درخواست ویزای خود به مرکز بایومتریک استرالیا اطلاع دهید تا امکان انجام اسکن بررسی شود.
  1. درصورتیکه شما حاضر به ثبت اطلاعات بایومتریک خود نباشد، درخواست ویزای شما پذیرفته نخواهد شد و شما به سفارت استرالیا در ایران ارجاع داده خواهید شد.

افراد معاف از ثبت اطلاعات بایومتریک:

 • شهروندان استرالیا، افرادی که دارای اقامت دائم استرالیا می باشند و شهروندان نیوزیلند
 • متقاضیان شهروندی استرالیا، دارندگان ویزای خاص برای اتباع استرالیا (دارای تابعیت دوگانه) و همچنین صاحبان کارت تجاری APEC
 • متقاضیانی که کمتر از 5 سال سن دارند، افرادی که امکان ارائه رضایت نامه ندارند و یا افرادی که از لحاظ جسمانی قادر به ارائه اسکن اثر انگشت نیستند، می توانند تنها تصویر چهره خود را ثبت نمایند.

حضور والدین (پدر یا مادر) یا سرپرست قانونی برای متقاضیان کمتر از 16 سال در زمان ثبت اطلاعات بایومتریک در ABCC الزامی است.

لطفا توجه داشته باشید: در هنگام جمع آوری اطلاعات بایومتریک، ارائه اصل گذرنامه و یا اسناد مسافرتی الزامی است.

مدارک مورد نیازاصل گذرنامه

نامه مربوط به انگشت نگاری از اداره امور مهاجرت

حضور شخص متقاضی

هزینه خدمات

جهت تعیین وقت ملاقات و حضور در مرکز جمع آوری اطلاعات بایومتریک استرالیا، لطفا اینجا کلیک را کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد مرکز جمع آوری اطلاعات بایومتریک استرالیا در لینک زیر موجود است:

جمع آوری اطلاعات بایومتریک

قبلی بعدی