Top Button

نوع ویزای خود را بدانید

  • قبل از درخواست دادن برای ویزا، لطفاً از هدف بازدید خود مطمئن شوید
  •  اتباع خارجی که می خواهند به اتریش مسافرت کنند باید دارای ویزای معتبر باشند، مگر اینکه شهروند کشورهایی باشند که در فهرست کشورهای دارای الزام برای داشتن ویزا جهت عبور از مرزهای خارجی برای اقامت در منطقه شنگن به مدت حداکثر سه ماه (90 روز)، در یک دوره شش ماهه (180 روز)، از تاریخ ورود به منطقه شنگن قرار نداشته باشند.
  • ویزای شنگن باید از سفارت/کنسولگری کشوری که هدف اصلی مسافرت در آنجا است دریافت شود. بنابراین، لطفاً قبل از ایجاد درخواست خود به سفارت اتریش برنامه های مسافرتی خود را بررسی کنید. در صورت مسافرت به چندین کشور شنگن، لطفاً درخواست خود را به سفارت/کنسولگری کشوری بدهید که حداکثر تعداد روزها را در آنجا سپری می کنید. اگر مدت زمان اقامت در بیش از یک کشور شنگن برابر است، لطفاً درخواست خود را در سفارت/کنسولگری نقطه ورود اولیه خود ارائه بدهید.
  • ویزای شنگن امکان مسافرت به کشورهای زیر را برایتان فراهم می کند:
 اتریش بلژیک جمهوری چک دانمارک
استونی فنلاند فرانسه آلمان
یونان مجارستان ایسلند ایتالیا
لاتویا لیتوانی لیختن اشتاین مالت
هلند نروژ لهستان پرتغال
اسلواکی اسلوونی اسپانیا سوئد
سوئیس لوکزامبورگ - -

ویزای کوتاه مدت

لطفاً توجه داشته باشید: کارکنان VFS Global می تواند اطلاعات و فرم های درخواست را به شما ارائه دهند، اما آنها مجاز به ارائه مشاوره به شما جهت دسته بندی ویزایی که باید انتخاب کنید نیستند. کار ما عموماً اداری و ماهیت آن غیر قضائی است. تصمیم گیری نهایی در مورد وضعیت ویزای شما، و مدت زمان رسیدگی به ویزا، تماماً در اختیار سفارت اتریش در تهران است.

بعد