Top Button

Ek Hizmetler

Genel Bilgi

Vize Başvuru Merkezi tarafından sağlanan ek hizmetler, servis ücretinin dışında ücretlendirilmektedir.Not: BİOMETRİK VESİKALIK FOTOGRAF HİZMETİ VFS OFİSLERİNDE VERİLMEKTEDİR.

Not: Aşağıda belirtilen bütün hizmetler tamamen isteğinize bağlıdır.

VIP Hizmet Ücreti 50 Euro
Kapıda Vize 120 Euro
ERKEN SAAT BAŞVURU HİZMETİ 25 Euro
SMS Bilgilendirme Ücreti 1 Euro
Kurye Ücreti(Istanbul,Bursa ve Edirne Ofisleri) 11 Euro
Kurye Ücreti(Ankara,Izmir,Antalya,Gaziantep,Bodrum,Trabzon) 11 Euro
Sayfa başı Fotokopi Ücreti 1 TL
Form Doldurma Hizmeti Ücreti 35 TL
Fotoğraf Hizmeti Ücreti 25 TL
Internet Kiosk 20 TL
Başvuru Sonrası Kurye Hizmeti 60 TL

SMS Hizmeti

SMS hizmeti başvurunuzu yaparken talep edebileceğiniz bir hizmettir. Vize Başvuru Merkezine gelmenize veya internetten takip etmenize gerek bırakmayan, farklı dil seçeneklerinde başvurunuzun güncel durumu hakkında bilgi veren SMS’ler gönderilmektedir. Bu hizmetin ücreti KDV dahil 4 TL’dir. Başvurunuzu yaparken belgelerinizi inceleyen görevliye bu hizmet hakkında bilgi almak istediğinizi belirtebilirsiniz. SMS’lerin size iletilmesinde sıkıntı yaşamamak için lütfen başvuru esnasında doğru telefon numarası verdiğinizi kontrol ediniz.

Fotokopi Hizmeti

Fotokopi hizmet sayfa başına 1 TL’dir.

Fotoğraf Hizmeti

Içine para atilarak, ekranda gördügünüz en iyi fotografinizi seçebileceginiz Foto Kabin makinamiz Vize Basvuru Merkezlerinde bulunmaktadir. Kabin kullanimi oldukça basit olup fotografiniz 45 saniyede teslim edilmektedir. Sabit olarak 25 TL (KDV dahil) ile çalisan makineden 6 adet biyometrik fotograf alabilirsiniz.

Kurye Hizmeti

İşelmleriniz tamamlandıktan sonra pasaportunuzun adresinize gönderilmesi için başvuru esnasında görevliye bu hizmetten faydalanmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Görevli personel sizden gerekli adres bilgilerinizi alacak, işlemleri tamamlanan pasaportunuz UPS ile size gönderilecektir. UPS passport teslimatlarını taşıdığı diğer kargolardan ayrı, özel servis ile taşımaktadır. Adres bilgilerinizdeki yanlış veya eksik bilgi pasaport teslimatında hata ve gecikmelere sebep olabilir. Kurye hizmeti ve ücreti hakkında detaylı bilgi almak için Vize Başvuru Merkezi’nde görevlimize danışabilirsiniz.

Başvuru Sonrası Kurye Talebi

Başvuru esnasında talep etmeseniz bile daha sonra fikrinizi değiştirip kurye ile adresinize teslimat talep edebilirsiniz. Bu hizmetten faydalanmak için buraya tıklayınız ve açılan formu doldurunuz.

Bu hizmet işlem ücretinin bilinmesi ve pasaportun nerede olduğunu daha iyi takip edilmesi için sadece başvuru sahibi tarafından alınabilir, aracı kullanılarak alınamaz. Not: Kuryeye teslimat sadece hafta içi çalışma günlerinde yapılabilmektedir.

Form Doldurma Hizmeti

Formunuzu Başvuru Merkezi’nde doldurtmak isterseniz Form Doldurma Hizmeti’ni kullanabilirsiniz. Bu hizmet form başına 35 TL ‘dir.

Önemli uyarı: Bu hizmeti kullanmanız işlemlerin daha hızlı sonuçlanacağını veya vize garantisi anlamına gelmez. Başvurunuz normal sürece uygun olarak Konsolosluk/Elçilik tarafından işleme alınacaktır ve Göçmenlik Kuralları’na uygun olarak yapılmış olmalıdır.

VIP Servis

Kişiye özel hizmet almak isteyen başvuru sahipleri 50 Euro ek ücret karşılığında VIP Hizmeti’ni kullanabilirler. VIP Hizmeti kapsamında ücretsiz kullanabileceğiniz servisler aşağıdaki gibidir;

Özel VIP Salonu

Şık ortam ve ücretsiz ikramlar

Bu servisi kullanmak isterseniz çağrı merkezimizden randevu alabilir veya Başvuru Merkezi girişinde bu hizmetten faydalanmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Önemli Uyarı: Bu hizmeti kullanmanız konsolosluk/elçilik işlem süresini etkilemez, vize garantisi sağlamaz, uzun süreli vize garantisi vermez. Her bir başvuru sahibi gibi başvurunuz konsolosluk/elçilikte normal işlemlere alınacaktır.

Mobil Biyometri Servisi

Yeni ‘‘Mobil Biyometri Servisi’ ile rahatlık ve konforunuz için başvurunuzu evinizde veya işyerinizde alabiliriz.

Bu hizmet için randevunuzu oluşturduktan sonra sizinle iletişime geçeceğiz ve sizing seçeceğiniz bir mekanda başvuru formunuzu, belgelerinizi ve biyometri işlemlerinizi alacağız. Başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuzu kurye ile adresinize göndereceğiz.

Bu Ayrıcalıklı Hizmetten yararlanmak isterseniz, buraya tıklayarak
talep formunu doldurabilirsiniz.

Mobil Biyometri Servisi personelimiz talebinizi aldıktan sonra sizinle iletişime geçecektir..

Bu hizmetin ücreti aşağıdaki gibidir:

Başvuru Sayısı Ek Ücreti
1 120 EURO
2 216 EURO
3 306 EURO
4 408 EURO
5 to 10 450 EURO
11 to 15 650 EURO  
16 to 20 810 EURO
  • Lütfen Dikkat:Bu hizmet şimdilik yalnızca İstanbul il sınırları içerisinde sunulmaktadır.
  • Not:Eğer İstanbul dışında bu hizmetimizden yararlanmak istiyorsanız ve minimum 25 kişilik başvuru yapacak bir grubunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçiniz. Başvuru durumunuz değerlendirilerek size uygunluk hakkında geri bildirim yapılacaktır.

İnternet Kiosk

Bu servisimizi, internet erişimi için kullanabilir, başvurunuzu tamamlamanız için gerekli evrakların çıktısını alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için başvurunuz sırasında danışma/vize başvuru personelimizden bilgi alabilirsiniz.

Çıktı Alma Servisi

Başvuru sahipleri Vize Başvuru Merkezinde elektronik ortamda bulundurdukları belgelerin çıktısını alabilirler. Başvuru sahipleri çıktı almak için fotokopi gişesinden yardım alabilirler

Erken Saat Başvuru Hizmeti

Başvurunuzu mesai saatleri dışında Size özel erken saatlerde (07:00 – 08:30 arasında), yoğun trafik ve kalabalık olmadan yapabilirsiniz. Bu yeni opsiyonel hizmetimiz mesai saatleri içerisinde başvuru yapmaya müsait olmayan kişilerin başvuru yapabilmelerine imkan sağlar.

Randevu ve detaylı bilgi almak için Çağrı Merkezimizi (+90 212 373 58 25) arayabilirsiniz.

Bu hizmeti kullanmak isteyenler servis ücretine ek olarak 25 Euro ödeyerek sınırlı sayıdaki randevudan faydalanabilirler.