Top Button

ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ

Uzun Süreli Vize Başvuruları İstanbul Başkonsolosluğu ya da Ankara Büyükelçiliği tarafından yürütülmektedir. Uzun sureli vize başvurusunda bulunabilmeniz için 0212 373 58 25 numaralı çağrı merkezimizden ranedvu almanız gerekmektedir.

 1. Pin Hakkında Bilgi:

  Çağrı Merkezimizden randevu alabilmeniz için öncelikle YapıKredi Bankasının tüm yurtiçi şubelerinden temin edebileceğiniz bir PIN-Numarası temin etmeniz gerekmektedir. Ankara Avusturya Büyükelçiliği için PIN-Numarası satın alacağınızı mutlaka belirtiniz. Bankaya yapılan hizmet bedeli ödemelerinde satın alınan PIN kodu 1 iş günü içerisinde geçerlilik kazanacaktır ve kullanılmadığı sürece 30 gün boyunca geçerli olacaktır. Bu nedenle çağrı merkezimizi PIN-Numarasını temin ettiğiniz bir iş gün sonrasında arayınız. PIN kodu tek kullanımlıktır. Randevu işlemi için Yapı Kredi bankasına her kişi adına Vize ücretini ve randevu ücretini aynı anda yatırmanız gerekmektedir.

  Uzun dönem için 150/120/75 €) Yapı Kredi bankasına Ankara Büyükelçiliği için belirtilerek ödeme yapılması gerekmektedir. (Bazı başvuru sahipleri vize ücretinden muaftır.)Detaylı bilgi için vize ücretleri inceleyebilirsiniz.

  Başvuru sahipleri gerekli vize ücretine ek olarak, 30 TL olan PIN-Numarası ücretine ek olarak 3.5 TL olan banka bedeli ödemesini yapmalıdırlar. Gratis başvuru durumunda, sadece hizmet bedeli ve banka ücreti ödenmelidir.
  Banka gün sonunda vize ve servis bedeli ödemelerini yapan başvuru sahiplerinin isim ve soyisimlerinin işlendiği PIN-Numaralarının bulunduğu dosyaları servis sağlayıcıya iletecektir.

  Vize Bilgi ve Randevu Servisimizden hizmet almak için geçerli pasaportunuzu yanınızda bulundurunuz.

Başvuru sahipleri yapacakları vize başvurularında kendi kategorilerine uygun olan gerekli dökümanları sunumalıdırlar.

Gidiş amacınıza uygun olan uzun süreli vize kategorisini seçip daha detaylı bilgi alabilirsiniz.