Top Button

Kısa Süreli Kalış Vizesi

Belçika’ya iş,turizm ve ya özel amaçlı seyata etmek istiyorsanız,kısa süreli vize almanız gerekmektedir.Shengen vizesi için 180 günlük periotda,gerekli evrakaları sunarak başvuru yapabilirsiniz.

Schengen vize başvurusu seyahate çıkacağınız asıl ülkenin konsolosluğuna ya da elçiliğine yapılmalıdır. Bu yüzden, başvuru öncesinde seyahat planınızı gözden geçiriniz. Birden fazla ülkeyi ziyaret etmeyi planlıyorsanız, en uzun kalacağınız ülkenin konsolosluğuna/elçiliğine başvuruda bulunmalısınız. Eğer her ülke için kalacağınız gün/gece sayısı aynıysa, ilk giriş yapacağınız ülkeden başvuru yapmalısınız.

Schengen vizesi ; Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya,Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovenya, Slovakya, İspanya, İsveç ve İsviçre’de geçerlidir.

Schengen vizesi, kalacağınız schengen bölgesinde en fazla 90 gün kalma hakkı vermektedir. Eğer ticaret yapacaksanız yada çalışmak isterseniz bu vize türü size uygun olmayacaktır.

Başvuru Sahipleri, vize kategoriye girdiklerini gösteren belgeleri ibraz etmelidir.

Ayrıntılı bilgi için alttaki sekmelere tıklayınız.