Başvuru Sahiplerine Önemli Uyarı!
VFS Global Vize Başvuru Merkezimiz dışarısında, kapı önünde, ücret karşılığında hizmet sunan kişiler, yetkisiz acentalar ya da tercüme bürolarından hizmet almanızı kesinlikle önermemekteyiz.
Deneyimlerimiz bu kişilerin genellikle yanlış bilgi ve belge sunduğunu göstermiştir.
VFS Global Vize Başvuru Merkezlerinin ve Büyükelçiliklerin bu kişiler, acentalar ve tercüme bürolarıyla hiç bir bağlantısı olmadığı konusunda dikkatli olunmalıdır.

Ek servislerimiz

Genel Bilgi

Vize Başvuru Merkezi tarafından sağlanan ek hizmetler, servis ücretinin dışında ücretlendirilmektedir.

Bu ek hizmetler randevu saatinde merkezimize geldiğinizde alınabilir.

Not: BİOMETRİK VESİKALIK FOTOGRAF HİZMETİ VFS OFİSLERİNDE VERİLMEKTEDİR.

Not: Aşağıda belirtilen bütün hizmetler tamamen isteğinize bağlıdır.

SMS Hizmeti
Fotokopi Hizmeti
Fotoğraf Hizmeti
Kurye Hizmeti
Başvuru Sonrası Kurye Hizmeti
İnternet Kiosk Hizmeti
Başvuru Formu Doldurma Servisi
VIP Servisi
Çıktı Alma Servisi

SMS Hizmeti

SMS hizmeti başvurunuzu yaparken talep edebileceğiniz bir hizmettir. Vize Başvuru Merkezine gelmenize veya internetten takip etmenize gerek bırakmayan, farklı dil seçeneklerinde başvurunuzun güncel durumu hakkında bilgi veren SMS’ler gönderilmektedir. Bu hizmetin ücreti KDV dahil 1 € dur. Başvurunuzu yaparken belgelerinizi inceleyen görevliye bu hizmet hakkında bilgi almak istediğinizi belirtebilirsiniz. SMS’lerin size iletilmesinde sıkıntı yaşamamak için lütfen başvuru esnasında doğru telefon numarası verdiğinizi kontrol ediniz.

Fotokopi Hizmeti

Fotokopi hizmet sayfa başına 1 TL’dir (KDV dahil) .

Fotoğraf Hizmeti

İçine para atılarak, ekranda gördüğünüz en iyi fotoğrafınızı seçebileceğiniz Foto Kabin makinamız Vize Başvuru Merkezlerinde bulunmaktadır. Kabin kullanımı oldukça basit olup fotoğrafınız 45 saniyede teslim edilmektedir. Sabit olarak 25 TL (KDV dahil)  ile çalışan makineden 6 adet biyometrik fotoğraf alabilirsiniz.

Kurye Hizmeti

İşelmleriniz tamamlandıktan sonra pasaportunuzun adresinize gönderilmesi için başvuru esnasında görevliye bu hizmetten faydalanmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Görevli personel sizden gerekli adres bilgilerinizi alacak, işlemleri tamamlanan pasaportunuz UPS ile size gönderilecektir. UPS passport teslimatlarını taşıdığı diğer kargolardan ayrı, özel servis ile taşımaktadır.  Adres bilgilerinizdeki yanlış veya eksik bilgi pasaport teslimatında hata ve gecikmelere sebep olabilir. Kurye hizmeti ve ücreti hakkında detaylı bilgi almak için Vize Başvuru Merkezi’nde görevlimize danışabilirsiniz. Kurye hizmet ücreti KDV dahil 10 Euro’dur.

Başvuru Sonrası Kurye Talebi

Başvuru esnasında talep etmeseniz bile daha sonra fikrinizi değiştirip kurye ile adresinize teslimat talep edebilirsiniz. Bu hizmetten faydalanmak için buraya tıklayınız ve açılan formu doldurunuz.

Bu hizmet işlem ücretinin bilinmesi ve pasaportun nerede olduğunu daha iyi takip edilmesi için sadece başvuru sahibi tarafından alınabilir, aracı kullanılarak alınamaz. Not: Kuryeye teslimat sadece hafta içi çalışma günlerinde yapılabilmektedir. Başvuru Sonrası Kurye hizmet ücreti KDV dahil 10 Euro’dur.


Form Doldurma Hizmeti

Formunuzu Başvuru Merkezi’nde doldurtmak isterseniz Form Doldurma Hizmeti’ni kullanabilirsiniz. Bu hizmet form başına 7 Euro’dur. (KDV dahil) .

Önemli uyarı: Bu hizmeti kullanmanız işlemlerin daha hızlı sonuçlanacağını veya vize garantisi anlamına gelmez. Başvurunuz normal sürece uygun olarak Konsolosluk/Elçilik tarafından işleme alınacaktır ve Göçmenlik Kuralları’na uygun olarak yapılmış olmalıdır.

VIP Servis

Kişiye özel hizmet almak isteyen başvuru sahipleri VIP Hizmeti’ni kullanabilirler. VIP Hizmeti kapsamında ücretsiz kullanabileceğiniz servisler aşağıdaki gibidir;

Özel VIP Salonu

Şık ortam ve ücretsiz ikramlar

Bu servisi kullanmak isterseniz çağrı merkezimizden randevu alabilir veya Başvuru Merkezi girişinde bu hizmetten faydalanmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Vize talep edenler, diledikleri takdirde KDV dahil 50 € ödeyerek VFS merkezi bünyesinde sunulan VIP servisinden yararlanabilirler.

Önemli Uyarı: Bu hizmeti kullanmanız konsolosluk/elçilik işlem süresini etkilemez, vize garantisi sağlamaz, uzun süreli vize garantisi vermez. Her bir başvuru sahibi gibi başvurunuz konsolosluk/elçilikte normal işlemlere alınacaktır.

İnternet Kiosk

Bu servisimizi, internet erişimi için kullanabilir, başvurunuzu tamamlamanız için gerekli evrakların çıktısını alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için başvurunuz sırasında danışma/vize başvuru personelimizden bilgi alabilirsiniz. Internet Kiosk Hizmeti 20 TL’dir (KDV dahil).

Çıktı Alma Servisi

Başvuru sahipleri Vize Başvuru Merkezinde elektronik ortamda bulundurdukları belgelerin çıktısını alabilirler. Başvuru sahipleri çıktı almak için fotokopi gişesinden yardım alabilirler. Çıktı Alma hizmet sayfa başına 1 TL’dir (KDV dahil).