top-button

Ankara Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve İstanbul Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğu Türkiye’de Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Merkezleri’nin açıldığını duyurmaktan memnuniyet duyar. Bu site Türk vatandaşları, Türkiye’de oturumu olan kişilerin ve Ankara Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve İstanbul Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğu’nun yetki alanına giren ve kısa süreli kalma amacıyla vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilere uygun prosedürlerle ilgili bilgiler vermektedir. Bu site başvuru yapmanız ve pasaportunuzu geri almanızla ilgili ve bilmeniz gereken başka yararlı bilgilerle alakalı detaylar içermektedir.

ÖNEMLİ!
LÜTFEN BÜTÜN EVRAKLARINIZIN ORIJINALLERINI BASVURU SIRASINDA YANINIZDA BULUNDURUN.

index-img
 • 01.06.2020 tarihi itibari ile aşağıdaki kategorilerde başvurular alınmaya başlanılacaktır. Lütfen başvuru yapmaya gelmeden önce çağrı merkezimizi arayarak randevu oluşturunuz. Randevusuz başvurular kabul edilmeyecektir.

  • Avrupa Birliği ve Çek Cumhuriyeti vatandaşı aile üyeleri
  • Uluslararası taşımacılık çalışanları
  • Kritik altyapı çalışanları
  • Sezonluk işçiler (322/2017 sayılı Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kararı uyarınca)
  • Sağlık ve Sosyal Hizmetler çalışanları ve aile üyeleri
  • Gıda işleme çalışanları

 • Olağanüstü Halde Seyahat

  Çek Cumhuriyeti Hükümeti'nin olağanüstü hal ilan etme kararına istinaden, yüksek salgın riskli ülkelerle ilgili aşağıdaki seyahat kısıtlamaları 14 Mart 2020 Cumartesi günü (00:00) yürürlüğe girecektir. 16 Mart 2020'den (0:00 AM) geçerli olmak üzere, bu önlemler riskli olmayan ülkeleri de kapsayacaktır.

  Lütfen aşağıdaki bağlantıya bakın: https://www.mzv.cz/jnp/en/issues_and_press/press_releases/x2020_03_07_questions_and_answers_in_relation_to_the.html

 • Çek Cumhuriyeti Hükümeti, 12 Mart 2020'de, alınan diğer önlemlerin yanı sıra, Schengen Vizeleri,D vize ve Oturma izni başvurularını askıya aldığı bir acil durum önlemi yayımlamıştır. Çek Cumhuriyeti Hükümeti ayrıca, henüz kararlaştırılmamış olan Schengen vize başvurularının işlenmesini ve diplomatik görevlerde sunulan tüm D vize ve Oturma İzni başvurularının (90 günden fazla) işlenmesini askıya almıştır.

  Karar, bir sonraki duyuruya kadar 14 Mart 2020 tarihinden itibaren geçerlidir.

 • Vize başvuruları için artan ücretler

  2 Şubat 2020 tarihinden itibaren kişi başı kısa dönem Schengen vize ücreti 60 avrodan 80 avroya veya yerel para birimindeki karşılığına yükselecektir. 6-12 yaş arası çocuklar için vize ücreti 40 avroya veya eşdeğerine yükselecektir.

 • Önemli Güncelleme; Ankara'daki Vize Başvuru Merkezimiz, 16 Nisan 2019 tarihinden itibaren yeni bir lokasyonda hizmet vermeye devam edecektir. 16 Nisan 2019 Salı günü itibariyle başvuru yapacak kişilerin başvurularını “ İşçi Blokları Mh. Muhsin Yazıcıoğlu Cd. No:57/A Çankaya/Ankara 06530 – Regnum Sky Tower” adresinden yapmaları gerekmektedir.

 • SAHTE WEBSAYFALARINDAN HABERDAR OLUN! Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.
 • Dolandırma Amaçlı İş Tekliflerine Karşı Uyarı. Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız

İndirmeler

Vize Formları
Bir Bakışta Vize Ücretleri

Buraya Tıklayın

Randevu Alın

calender-img

Vize başvuru merkezini ziyaret etmek için randevu alın.

Buraya Tıklayın

Başvurunu Takip Edin

laptop-img

Vize başvuru merkezinde başvurunuzu yaptıysanız, başvurunuzun durumunu öğrenmek için.

Buraya Tıklayın

Genel Bilgi

Çek Cumhuriyeti Başvuru Merkezleri

location-img

Haberler ve Güncellemeler

Önemli Duyuru: Ankara Çek Vize Başvuru Merkezi Elçiliğin kararıyla...

Published on 18 January 2020

Önemli Duyuru: Ankara Çek Vize Başvuru Merkezi Elçiliğin kararıyla 2 Eylül 2019 tarihinde, İzmir ve Antalya ...

Published on 23 July 2019

Daha Fazla