top-button

Загальна інформація

Цей сайт надає інформаційну підтримку в оформленні віз громадянам України, які бажають отримати візу до Чеської Республіки з терміном перебування не більше ніж 90 днів у 180-денний термін. Якщо Ви маєте намір перебувати в Чехії протягом більш тривалого періоду часу (більше 90 днів), Вам необхідно подавати документи на довгострокову візу або посвідку на проживання безпосередньо до Консульства Чеської Республіки.

Громадянам України, які планують відвідати Республіку Чехії, необхідно відкривати візу до Чехії ( не стосується власників біометричних паспортів, які подорожують без мети заробітку із строком перебування максимум 90 днів за період 180 днів).

Короткострокова віза дозволяє громадянину України проїжджати через територію Чеської Республіці/шенгенської зони транзитом або відвідати Чеську Республіку/ шенгенську зону на обмежений період часу (не більше 90 днів у 180-денний термін).

Правило 90/180

Для шенгенських віз діє «правило 90/180». Дане правило передбачає, що загальний строк перебування не повинен перевищувати 90 днів у коридорі 180 днів. Для підрахунку  можливості перебування у країнах Шенгену в кожний конкретний день необхідно враховувати період 180 днів, попередній актуальному дню.

Якщо Ви вже маєте короткострокову шенгенську візу багаторазового в’їзду, але бажаєте відкрити нову візу до Чеської Республіки, будь ласка, скористайтеся електронним калькулятором для того, щоб дізнатися скільки днів використано у Шенгенській зоні і коли Ви матимете змогу подати документи знову. Натисніть тут.

Щоб ознайомитися з інструкцією по використанню Шенгенського калькулятору натисніть тут.

Роз’яснення для власників віз[1]

Дійсність візи (визначено на візовій наклейці: Od…do) – це період, протягом якого власник візи має право на перебування (в’їхати, перебувати та виїхати), на яке йому надає право отримана віза. Йдеться про період часу, обмежений конкретними датами, в рамках якого заявник може

використати дозволену тривалість перебування[2].

Тривалість дозволеного перебування (визначено на візовій наклейці як: Délka pobytu) – це фактична кількість днів, протягом яких власник візи має право перебувати на території (Шенгенської зони, відповідно Чеської Республіки), на які віза дійсна. Період перебування починається від дня в'їзду на територію. Тривалість дозволеного перебування може бути інакшою (коротшою) від терміну дії візи. У випадку багаторазової шенгенської візи - мультивізи (тип С) з терміном дії більшим ніж 180 днів можна протягом будь-якого 180-денного періоду використати 90 днів перебування.

Отримання візи не дає автоматичного права її власникові для в’їзду на територію шенгенської зони, власник візи на зовнішніх кордонах повинен довести, що відповідає умовам в’їзду, встановленим ст. 6 Шенгенського кодексу про кордони.

Типи візи (Typ víza): А – аеропортна транзитна віза, С – єдина шенгенська віза (перебування до 90 днів), D – довгострокова віза (перебування понад 90 днів).

Кількість в’їздів (Počet vstupů): означає, скільки разів власник візи має право в’їхати на територію шенгенської зони, тобто кількість перебувань, які можуть бути розподілені на весь період дійсності візи.

Мета перебування: Власник візи повинен дотримуватись законів, чинних у країні перебування, також він повинен протягом усього перебування дотримуватися мети перебування і бути спроможним довести це відповідним документом.

Обов’язок реєстрації: Кожен іноземець, який перебуває на території ЧР, повинен зареєструватися. Власники віз та інші громадяни третіх країн повинні зареєструватися протягом 3-х робочих днів від моменту в’їзду на територію ЧР у відповідному органі поліції у справах іноземців за місцем свого перебування. Цей обов’язок не поширюється на такі категорії осіб: діти до 15 років; іноземці, за яких цей обов’язок виконає той, хто забезпечує іноземця житлом (напр., це робить готель); члени персоналу представницького органу іноземної країни або міжнародних урядових організацій, акредитованих у ЧР, члени їхніх сімей, зареєстровані у Міністерстві закордонних справ, а також іноземці, яким розміщення забезпечує Міністерство внутрішніх справ.

Якщо Ви маєте запитання щодо перебування на території ЧР, зв'язуйтеся з Міністерством внутрішніх справ Чеської Республіки: (pobyty@mvcr.cz).

Зміна умов перебування: Якщо особа, що подала заяву на шенгенську візу, після подання документів чи отримання візи змінить умови своєї подорожі і проживання (зміна готелю, квитка на літак і т.д.), повинен повідомити про це консульську установу і докласти (напр., електронною поштою) копії нових документів. В іншому випадку не будуть виконані умови, за яких була видана віза, і така віза буде анульована або визнана недійсною.

[1] Помилки у даних, вказаних на візовій наклейці, може виправляти виключно дипломатичне представництво, а не органи прикордонної служби. Щоб при перетині кордону не виникали складнощі чи можливий непропуск власника візи на територію Шенгенської зони, потрібно, щоб власник візи контролював дані, вказані на візовій наклейці, вже при отриманні закордонного паспорта і у випадку можливих помилок одразу повідомив про них.

[2] Максимальна кількість днів дозволеного перебування в шенгенській зоні складає 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду. Порушення – це підстава отримати заборону на в’їзд до шенгенської зони або депортації з будь-якої шенгенської країни з усіма наслідками, що з цього випливають.

Тому перед поїздкою рекомендуємо використати Інтернет-додаток, що дозволяє точно визначити, скільки днів від певної дати можна перебувати в шенгенських країнах. У ньому заявник заповнює дату своєї найближчої запланованої подорожі і дати попередніх поїздок. Калькулятор знаходиться на веб-сайті Європейської комісії: https://ec.europa.eu/home-affairs/content/visa-calculator_en.

Не можна перевищувати кількість днів дозволеного перебування, вказану у візі.

Продовження строку дії шенгенської (короткострокової) візи

Подати заяву на продовження строку дії шенгенської короткострокової візи можливо тільки у виняткових і виправданих випадках у відповідні органи поліції у справах іноземців за місцем перебування. Заява подається не раніше ніж за 30 днів, але не пізніше ніж за 3 дні до закінчення терміну діючої візи. Строк перебування неможливо продовжити, якщо причина для цього не виправдана або якщо метою продовження візи є зміна мети перебування, а також якщо були виявлені підстави для скасування діючої візи.

Заява на продовження шенгенської короткострокової візи не може подаватися в дипломатичних представництвах ЧР.

Анулювання та відкликання візи

Згідно зі ст. 34 Візового кодексу, видана віза може бути анульованою чи відкликаною у випадку, якщо згодом з’ясується, що на момент видачі візи не були виконані умови для її видачі, або якщо умови видачі візи більше не виконуються. Тому кожен заявник повинен повідомляти консульському представництву можливу зміну умов та мети подорожі до ЧР чи до шенгенської зони.

Консульські округи представницьких та консульських установ Чеської Республіки в Україні визначені наступним чином:

 1. Консульський відділ Посольства Чеської Республіки в Києві:
  Вінницька, Житомирська, Київська, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська , Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Луганська, Харківська, Херсонська області, а також Севастополь і Автономна Республіка Крим.

  Клієнти, які проживають в даних областях, можуть подати документи до Візового Центру м. Київ, Харків, Одеса чи Дніпро.
 2. Генеральне Консульство Чеської Республіки у Львові:
  Волинська, Івано-Франківська, Львівська, Закарпатська, Рівненська, Тернопільська та Чернівецька.

  Клієнти, які проживають в даних областях, можуть подати документи до Візового Центру м. Львів, Івано-Франківськ або Ужгород.
Щоб переглянути адреси Візових центрів, будь ласка, натисніть тут.

Якщо Ви бажаєте подавати документи на отримання візи в Чехію, будь ласка, ознайомтеся з інформацією на цьому сайті. Інформація, викладена на цьому сайті, допоможе підготувати документи, а також знизить ризик того, що заява на візу буде неповним або розглядатиметься більш тривалий період часу.

Консульство Чеської Республіки в Україні є компетентним для:

 • Громадян України.
 • Громадян інших країн, які легально проживають на території України.

Обрана заявником візова категорія повинна відповідати меті поїздки до Чехії. Виключно заявник обирає категорію візи - працівники Візового Центру не уповноважені допомагати в цьому.

У разі виникнення будь-яких питань щодо візової заяви, Консульство Чеської Республіки може викликати клієнта на додаткову співбесіду.

У зв'язку з Законом України «Про персональні дані» вводиться обов'язковий для підпису документ «Згода на обробку персональних даних» для кожного клієнта (за неповнолітніх клієнтів підписують батьки / законні опікуни). Звертаємо увагу, що клієнти, що подають документи через довірену особу, також повинні підготувати даний документ заздалегідь. Щоб завантажити Згоду на обробку персональних даних, будь ласка, натисніть тут.

Клієнти, які бажають отримати візу Д з терміном перебування на території ЧР більше, ніж 90 днів у 180-денний термін, мають звертатися безпосередньо до Консульства Чеської Республіки. Для отримання детальної інформації натисніть тут.

Шенгенська інформаційна система (SIS)

Шенгенська інформаційна система (SIS) - це база даних, яка є спільною для всіх держав Шенгенської зони і містить інформацію про розшукуваних, зниклих або переслідуваних осіб, про викрадені або зниклі транспортні засоби та інші об'єкти (головним чином, ідентифікаційні документи, документи на реєстрацію транспортних засобів або номерні знаки).

В процесі оформлення візи запис про SIS у клієнта може бути підставою для відмови у візі - на підставі статті 32 Регламенту (ЄС) № 810/2009 (Візовий кодекс).

Особи, яким було відмовлено у в'їзді до Чеської Республіки / Шенгенської зони на підставі вступу до SIS, можуть звернутися з запитом до органу, який зробив запис. У Чеській Республіці - це поліція Чеської Республіки. Контактною адресою є Президія поліції (Policejní presidium), P.O.BOX 62 / K-SOU, Strojnická 27, 170 89 Praha 7.

Відповідно до принципів захисту даних Шенгенська угода визнає певні права, що стосуються всіх осіб. До цих прав насамперед належать:

 • право на доступ до персональних даних про клієнта в базі даних SIS;

 • право на виправлення або видалення некоректних даних про клієнта;

 • право вимагати від національних органів з питань захисту даних перевірити особисті дані клієнта в базі даних SIS, а також перевірити, як вони використовуються;

 • право на початок судового або адміністративного провадження щодо виправлення або вилучення некоректних даних або компенсації.

Захист Ваших персональних даних

Збір ваших особистих даних, прийом ваших фотографій та зняття ваших відбитків пальців є обов'язковими для розгляду заяви на оформлення візи. У випадку, якщо заявник не надає вищезазначені дані, це стане причиною відмови у видачі візи.

Органами, відповідальними за обробку даних у Чеській Республіці, є: Міністерство закордонних справ, Loretánské náměstí 5, CZ-118 00 Praha 1, www.mzv.cz , e-mail: epodatelna@mzv.cz ; Дирекція поліцейської служби для іноземців, Olšanská 2, P. O. BOX 78, CZ-130 51 Praha 3, www.policie.cz , e-mail: pp.rscp.sekretariat@pcr.cz ; і Міністерство внутрішніх справ, Nad Štolou 3, P. O. Box 21, CZ-170 34 Praha 7, www.mvcr.cz, e-mail: posta@mvcr.cz

Служби з питань захисту персональних даних знаходяться за адресами: Міністерство закордонних справ, Loretánské náměstí 5, CZ-118 00 Praha 1, e-mail: poverenec@mzv.cz ; Президія поліції, Strojnická 27, P. O. BOX 62 / K-SOU, CZ-170 89 Praha 7, e-mail: pp.sou@pcr.cz ; Міністерство внутрішніх справ, Nad Štolou 3, CZ-170 34 Praha 7, e-mail: poverenec@mvcr.cz .

Правова основа для збору та обробки ваших персональних даних викладена в Регламенті (ЄС) № 767/2008 (Регламент VIS), Регламенті (ЄС) № 810/2009 (Візовий кодекс) і Рішення Ради 2008/633 / JHA.

Дані будуть передані відповідним органам держав-членів Шенгенської зони (державам-членам) і оброблені їх органами з метою прийняття рішення стосовно візової заяви клієнта.

Дані, а також дані щодо рішення, прийнятого за вашою заявою або рішення про скасування, анулювання або продовження виданої візи, будуть внесені та зберігатимуться у Візовій інформаційній системі (ВІС) максимум на п'ять років, протягом яких вони будуть доступні візовим органам і органам, компетентним для проведення перевірок віз на зовнішніх кордонах і в межах держав-членів, органам імміграції та надання притулку держав-членів з метою перевірки того, чи дотримуються умови для легального в’їзду, перебування та проживання на території держав-членів, виявлення осіб, які не виконують або не виконують ці умови, розгляду заяви про надання притулку та визначення відповідальності за таку експертизу. За певних умов дані будуть доступні також призначеним органам держав-членів та Європолу з метою запобігання, виявлення та розслідування терористичних злочинів та інших тяжких кримінальних правопорушень.

Ваші особисті дані також можуть бути передані іншим країнам або міжнародним організаціям з метою підтвердження особистості громадян третіх країн, у тому числі з метою повернення. Така передача може відбуватися лише за певних умов. Ви можете зв'язатися з органом, що відповідає за обробку даних у Чеській Республіці, щоб отримати додаткову інформацію про ці умови та як вони виконуються у вашому конкретному випадку.

Відповідно до Регламенту загального захисту даних та Регламенту ВІС, Ви маєте право отримати доступ до Ваших персональних даних, включаючи їх копію, а також назву держави-члена, яка передала його до ВІС. Ви також маєте право вимагати, щоб ваші особисті дані, які були неточними або неповними, були виправлені або завершені, щоб обробка ваших особистих даних була обмежена за певних умов, і щоб ваші особисті дані, що обробляються незаконно, були знищені.

Ви можете звернутися з проханням про доступ, виправлення, обмеження або знищення персональних даних безпосередньо до органу, відповідального за обробку даних у Чеській Республіці (див. Контактні дані вище). Більш докладна інформація про те, як ви можете реалізувати ці права, включаючи відповідні засоби правового захисту відповідно до національного законодавства відповідної держави, доступна на веб-сайті даної інституції і може бути надана за запитом.

Ви також можете подати запит до будь-якої іншої держави-члена. Список компетентних органів та контактні дані для звернення до Вашого запиту можна знайти за адресою: https://www.uoou.cz/en/vismo .

Ви також маєте право в будь-який час подати скаргу до національного органу з захисту даних будь-якої держави-члена, зокрема, держави-члена щодо передбачуваного порушення, якщо ви вважаєте, що ваші дані обробляються незаконно. Органом захисту даних у Чеській Республіці є: Управління захисту персональних даних, Pplk. Sochora 27, CZ-170 00 Praha 7, www.uoou.cz, e-mail: posta@uoou.cz.