top-button

Визначити категорію візи

Шановні Клієнти! З 3 червня 2020 року Візові Центри будуть приймати такі категорії віз та професії:

 1. Перелік спеціальностей в галузі охорони здоров'я відповідно до законодавства:
  Радіологічні техніки
  Радіологічні асистенти
  Біомедичні техніки
  Інші техніки й асистенти для обслуговування медичного обладнання
  Медичні лаборанти
  Лаборанти-асистенти
  Інші професійні лаборанти в галузі охорони здоров'я
  Фармацевти-асистенти
  Техніки з ортопедії та протезування
  Зубні техніки
  Ортодонти-протезисти
  Асистенти зубних техніків
  Інші спеціалісти в галузі зуботехніки, ортодонтії та протезування
  Медичні сестри без спеціалізації (крім дитячих медсестер)
  Дитячі медичні сестри без спеціалізації
  Акушерки без спеціалізації
  Фахівці з традиційної та альтернативної медицини
  Ветеринарні техніки та асистенти
  Зубні гігієністи
  Техніки з медичної документації та медичної інформації
  Фахівці у галузі охорони здоров’я громади
  Фахівці в області офтальмологічної оптики
  Фізіотерапевти без спеціалізації
  Професійні масажисти в галузі охорони здоров'я
  Інші фахівці в галузі реабілітації
  Практичні медсестри
  Асистенти охорони громадського здоров'я
  Парамедики
  Ерготерапевти без спеціалізації
  Асистенти з харчування
  Інші медичні працівники, інакше не класифіковані
  Спеціалісти по роботі зі стоматологічними інструментами
  Санітари
  Водії автомобілів швидкої допомоги
  Інші медичні працівники з особистого догляду в галузі охорони здоров'я та соціальної сфери, інакше не класифіковані
 2. Перелік спеціальностей в соціальних службах відповідно до законодавства:
  Медсестри і медбрати для опіки в інтернатах
  Обслуговуючий персонал в галузі безпосередньої опіки в інтернатах
  Інші працівники соціальних служб в галузі опіки за місцем проживання
  Медсестри і медбрати в галузі амбулаторних служб та служб за місцем проживання
  Працівники безпосернього обслуговування у сфері амбулаторних служб та догляду за місцем проживання
  Інші працівники соціальних служб у сфері амбулаторних послуг, послуг за місцем проживання та домашнього догляду
 3. Перелік спеціальностей у харчовій промисловості відповідно до законодавства:
  Різники і працівники переробного виробництва
  Забійники тварин, працівники м'ясорубки
  Інші працівники переробки м'яса, риби та пов'язані з цим працівники
  Пекарі
  Кондитери (крім головних кондитерів)
  Виробники цукерок
  Молочники
  Виробники сиру
  Інші виробники молочної продукції
  Переробники фруктів, овочів та супутніх продуктів
  Дегустатори
  Контролери якості продуктів харчування та напоїв, лаборанти
  Пивовари
  Винороби
  Допоміжні працівники у рослинництві
  Допоміжні працівники у тваринництві
 4. Працівники в області міжнародних транспортних перевезень
 5. Члени сім’ї громадянина ЄС або громадянина ЧР, працівники критичної інфраструктури, дипломати та посадові особи міжнародних організацій
 6. Сезонні працівники, тобто ті, хто їде з метою сезонного працевлаштування (відповідно до § 96 Закону про зайнятість № 435/2004 Зб., у чинній редакції, та відповідної постанови Міністерства праці і соціальних питань № 322/2017 Зб)
 7. Висококваліфіковані працівники, що займаються професіями, що належать до Програмi висококваліфікований робітник, та Програмi ключовий та науковий персонал. Список професій, Ви можете знайти тут

Якщо Ви маєте намір перебувати в Чехії протягом короткого періоду часу, Вам необхідно подати заяву на візу за умови, що Ви є громадянином країни, яка потребує отримання візи до Шенгенської зони.

Громадянам України необхідна шенгенська віза, якщо вони мають українські небіометричні закордонні паспорти або подорожують до Чеської Республіки з метою заробітку. Віза дає можливість іноземцю перебувати в Чеській Республіці протягом обмеженого періоду часу (до 90 днів в 180-денний термін). Якщо Ви маєте намір перебувати в Чехії протягом більш тривалого періоду часу (більше 90 днів), Вам необхідно подавати документи на довгострокову візу або посвідку на проживання безпосередньо до Консульства Чеської Республіки.

Клієнт не повинен з’являтися особисто, якщо він подавав відбитки пальців протягом останніх 59 місяців. Однак через потенційні технічні труднощі при обробці біометричних даних або можливі сумніви, клієнтам наполегливо рекомендується з’являтися особисто щоразу, коли вони подають заяву – тоді вони матимуть впевненість, що їх знову не викличуть для зняття відбитків пальців і що візова процедура з цієї причини не буде продовжена.

Винятки від зобов'язання надавати відбитки пальців стосуються таких категорій:

 • Діти, молодші 12 років;
 • Особи, у яких фізично неможливо взяти відбитки пальців;
 • Голови держави та члени національних урядів (а також члени їхніх офіційних делегацій та їхні чоловіки/дружини), якщо вони подорожують з офіційними цілями.

Нижче наведено список усіх існуючих категорій віз. Для отримання більш детальної інформації щодо списку необхідних документів натисніть, будь ласка, на обрану Вами категорію візи:

 • Туризм: Цей тип візи відноситься до тих заявників, які їдуть до Чеської Республіки з метою туризму Натисніть тут.
 • Візит до друзів чи родичів: Скористатися цією візою мають право заявники, які бажають відвідати близьких родичів або друзів, які легально проживають в Чеській Республіці. Натисніть тут.
 • Бізнес: Дана візова категорія підходить заявникам, які подорожують з метою бізнесу (комерційною метою). Натисніть тут.
 • Офіційний візит: Скористатися цією візою мають право заявники, які бажають відвідати Чеську Республіку в службових цілях. Заявники даної категорії - члени офіційних делегацій, які планують брати участь у зустрічах, консультаціях, переговорах або програмах обміну. Натисніть тут.
 • Спорт: Скористатися цією візою мають право заявники, які беруть участь у спортивних заходах в Чеській Республіці, а також особи, що їх супроводжують з професійних причин. Натисніть тут.
 • Культурні, наукові та мистецькі заходи: Дана категорія візи призначена для бажаючих відвідати культурний, науковий або мистецький захід, який проходитиме в Чеській Республіці. Натисніть тут.
 • Медичне лікування: Скористатися цією візою мають право заявники, які бажають відвідати Чеську Республіку з метою лікування. Натисніть тут.
 • Навчання: Дана категорія візи призначена для бажаючих відвідати Чеську Республіку з метою навчання. Натисніть тут.
 • Віза для водіїв: Дана візова категорія призначена для водіїв, які здійснюють міжнародні перевезення вантажу, а також пасажирські перевезення на транспортному засобі, зареєстрованому на території України. Натисніть тут.
 • Віза для журналістів: Скористатися даною візою мають право заявники, які є кваліфікованими журналістами і їдуть в Чехію з журналістської метою. Натисніть тут.
 • Чеські співвітчизники: Дана візова категорія призначена для громадян України, які мають чеське походження. Натисніть тут.
 • Працевлаштування до 90 днів: Дана візова категорія призначена для заявників, які відвідують Чеську Республіку з метою працевлаштування протягом обмеженого періоду часу, що не перевищує 90 днів в 180-денний термін. Натисніть тут.

Під членом сім'ї громадянина ЄС мається на увазі:

 • подружжя
 • батьки, якщо мова йде про громадянина ЄС молодшого 21 року, про якого дійсно піклуються
 • дитина віком до 21 року або такий нащадок подружжя громадянина ЄС
 • нащадок або предок, або нащадок або предок подружжя громадянина ЄС, якщо для задоволення своїх основних потреб він потребує харчування чи іншу необхідну допомогу, що надаються громадянином ЄС або її подружжям, або був на цьому прожитку або інший необхідній турботі залежний безпосередньо перед вїздом на територію, у державі якої він є громадянином, або в державі, в якій мав право на проживання.

За члена родини громадянина ЄС вважається далі іноземець, який, доведе, що є родичем громадянина ЄС, якщо

 • у країні, якою він є громадянином, чи державі, в якій він мав дозвіл на проживання, жив перед входом на територію з громадянином ЄС у спільному домі
 • з причини задоволення своїх основних потреб залежить від прожитку чи іншої необхідної допомоги, що надавалася громадянином ЄС, або був на цьому прожитку або іншому необхідному догляду залежний безпосередньо перед входом на територію у країну в якій є громадянином, чи державі, в якому мав право на проживання
 • про себе з серйозних медичних причин не в змозі сам піклуватися без особистої допомоги громадянина ЄС

За члена родини громадянина ЄС вважається також іноземець, який доведе, що він має з громадянином ЄС тривалі партнерські стосунки, які не є шлюбом, і живе з ним у спільному господарстві (відносини співмешканець-співмешканка).

Заява на оформлення шенгенської візи члена сім’ї громадянина Європейського Союзу приймається без сплати консульського збору та без попередньої обов’язкової реєстрації, і може бути подана у будь-який день у робочі години; член сім’ї громадянина Європейського Союзу звільняється від додаткових документів.

У зв'язку з Законом України «Про персональні дані» вводиться обов'язковий для підпису документ «Згода на обробку персональних даних» для кожного заявника (за неповнолітніх заявників підписують батьки / законні опікуни). Звертаємо увагу, що заявники, що подають документи через довірену особу, також повинні підготувати даний документ заздалегідь. Щоб завантажити Згоду на обробку персональних даних, будь ласка, натисніть тут.

Згідно з рішенням, прийнятим Міністерством закордонних справ Чеської Республіки, з 18 квітня 2011р. в третіх країнах, де Чеська Республіка має кілька представницьких органів, заявники можуть подавати заяву на видачу візи тільки в той представницький орган, в рамках консульського округу якого вони мають дозвіл на постійне або тимчасове проживання.

Консульські округи представницьких та консульських установ Чеської Республіки в Україні визначені наступним чином:

1. Консульський відділ Консульства Чеської Республіки в Києві:

Вінницька, Житомирська, Київська, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Луганська, Харківська, Херсонська області, а також Севастополь і Автономна Республіка Крим.

Заявники, які проживають в даних областях, можуть подати документи до Візового Центру м. Київ, Одеса, Харків чи Дніпра.

2. Генеральне Консульство Чеської Республіки у Львові:

Волинська, Івано-Франківська, Львівська, Закарпатська, Рівненська, Тернопільська та Чернівецька області.

Заявники, які проживають в даних областях, можуть подати документи до Візового Центру м. Львів, Івано-Франківськ або Ужгород.

Щоб переглянути адреси Візових центрів, будь ласка, натисніть тут.

Вперед