top-button

Короткострокова віза

Якщо Ви маєте намір перебувати в Чехії протягом короткого періоду часу, Вам необхідно подати заяву на візу за умови, що Ви є громадянином країни, яка потребує отримання візи до Шенгенської зони.

Громадянам України необхідна віза до Чехії. Віза дає можливість іноземцю перебувати в Чеській Республіці протягом обмеженого періоду часу (до 90 днів в 180-денний термін). Якщо Ви маєте намір перебувати в Чехії протягом більш тривалого періоду часу (більше 90 днів), Вам необхідно подавати документи на довгострокову візу або посвідку на проживання безпосередньо до Консульства Чеської Республіки.

23 червня 2015 року діє правило особистої подачі документів. Усі заявники мають з'явитися до Візового Центру та надати свої біометричні дані- відбитки пальців.

Винятки від зобов'язання надавати відбитки пальців стосуються таких категорій:

 • Діти, молодші 12 років;
 • Особи, у яких фізично неможливо взяти відбитки пальців;
 • Голови держави та члени національних урядів (а також члени їхніх офіційних делегацій та їхні чоловіки/дружини), якщо вони подорожують з офіційними цілями.

Нижче наведено список усіх існуючих категорій віз. Для отримання більш детальної інформації щодо списку необхідних документів натисніть, будь ласка, на категорію візи:

 • Туризм: Цей тип візи відноситься до тих заявників, які їдуть до Чеської Республіки з метою туризму Натисніть тут.
 • Візит до друзів чи родичів: Скористатися цією візою мають право заявники, які бажають відвідати близьких родичів або друзів, які легально проживають в Чеській Республіці. Натисніть тут.
 • Бізнес: Дана візова категорія підходить заявникам, які подорожують з метою бізнесу (комерційною метою). Натисніть тут.
 • Офіційний візит: Скористатися цією візою мають право заявники, які бажають відвідати Чеську Республіку в службових цілях. Заявники даної категорії - члени офіційних делегацій, які планують брати участь у зустрічах, консультаціях, переговорах або програмах обміну. Натисніть тут.
 • Спорт: Скористатися цією візою мають право заявники, які беруть участь у спортивних заходах в Чеській Республіці, а також особи, що їх супроводжують з професійних причин. Натисніть тут.
 • Культурні, наукові та мистецькі заходи: Дана категорія візи призначена для бажаючих відвідати культурний, науковий або мистецький захід, який проходитиме в Чеській Республіці. Натисніть тут.
 • Медичне лікування: Скористатися цією візою мають право заявники, які бажають відвідати Чеську Республіку з метою лікування. Натисніть тут.
 • Навчання: Дана категорія візи призначена для бажаючих відвідати Чеську Республіку з метою навчання. Натисніть тут.
 • Віза для водіїв: Дана візова категорія призначена для водіїв, які здійснюють міжнародні перевезення вантажу, а також пасажирські перевезення на транспортному засобі, зареєстрованому на території України. Натисніть тут.
 • Віза для журналістів: Скористатися даною візою мають право заявники, які є кваліфікованими журналістами і їдуть в Чехію з журналістської метою. Натисніть тут.
 • Чеські співвітчизники: Дана візова категорія призначена для громадян України, які мають чеське походження. Натисніть тут.
 • Працевлаштування до 90 днів: Дана візова категорія призначена для заявників, які відвідують Чеську Республіку з метою працевлаштування протягом обмеженого періоду часу, що не перевищує 90 днів в 180-денний термін. Натисніть тут.

У зв'язку з Законом України «Про персональні дані» вводиться обов'язковий для підпису документ «Згода на обробку персональних даних» для кожного заявника (за неповнолітніх заявників підписують батьки / законні опікуни). Звертаємо увагу, що заявники, що подають документи через довірену особу, також повинні підготувати даний документ заздалегідь. Щоб завантажити Згоду на обробку персональних даних, будь ласка, натисніть тут.

Згідно з рішенням, прийнятим Міністерством закордонних справ Чеської Республіки, з 18 квітня 2011р. в третіх країнах, де Чеська Республіка має кілька представницьких органів, заявники можуть подавати заяву на видачу візи тільки в той представницький орган, в рамках консульського округу якого вони мають дозвіл на постійне або тимчасове проживання.

Визначення приналежності для подачі заяви на шенгенську візу

Заяву на отримання шенгенської візи можна подати до чеського консульства лише у випадку, якщо Чеська Республіка є компетентною для її видачі. Чеська Республіка є компетентною, якщо на її території знаходиться єдиний або основний пункт призначення поїздки, або якщо неможливо визначити основний пункт призначення поїздки і поїздка здійснюється у більш ніж одну країну шенгенської зони, при цьому перебування у Чеській Республіці буде найдовшим, або ж якщо неможливо слідувати вказаному підходу, а Чеська Республіка є першою країною, яка відвідується у шенгенській зоні.

Якщо Чеська Республіка є компетентною, при подачі заяви необхідно дотримуватися правил місцевої приналежності.

Спрощення візової процедури для членів сімей громадян ЄС

Члени сім'ї громадянина ЄС можуть подати заяву без потреби у реєстрації будь-коли протягом робочого часу або безпосередньо в консульстві, або через чеські візові центри. Подача заяви безкоштовна.

Для оформлення заяви на отримання шенгенської візи член сім'ї громадянина ЄС подає обмежений пакет документів:

 1. Заява на отримання шенгенської візи (належним чином і повністю заповнена латинськими літерами та підписана заявником; у випадку осіб, які не досягли 15-річного віку, підписується один із батьків або законний опікун).
 2. Закордонний паспорт (оригінал + копія сторінки із особистими даними; документ не повинен бути старшим 10 років, повинен містити мінімально 2 вільні сторінки і строк його дії повинен бути принаймні на 3 місяців довшим, ніж термін дії бажаної візи).
 3. 1 кольорова фотографія (розмір 3,5 х 4,5 см, білий фон, повинна відповідати теперішньому вигляду заявника, оправи окулярів не можуть перекривати очі).
 4. Документи, які підтверджують, що заявник є членом сім'ї громадянина ЄС (наприклад, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб – оригінал або завірена копія, копія посвідчення особи або закордонного паспорта громадянина ЄС) та документ, який підтверджує, що заявник у своїй поїздці супроводжує або слідує за громадянином ЄС (наприклад, авіаквитки, резервація готелю тощо).
 5. Якщо це доцільно, також інші документи, які підтверджують відносини залежності від громадянина ЄС – проживання у спільному домогосподарстві, стан здоров'я, партнерські відносини із громадянином ЄС.

Список третіх країн, для громадян яких або особливих категорій громадян яких інформація вимагається постфактум відповідно до Cтатті 31 Візового кодексу, та список третіх країн, громадяни яких або особливі категорії громадян яких є суб’єктами попередньої консультації відповідно до Cтатті 22 Візового кодексу.

Консульські округи представницьких та консульських установ Чеської Республіки в Україні визначені наступним чином:

 1. Консульський відділ Консульства Чеської Республіки в Києві:
  Вінницька, Житомирська, Київська, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська , Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Луганська, Харківська, Херсонська області, а також Севастополь і Автономна Республіка Крим.

 2. Заявники, які проживають в даних областях, можуть подати документи до Візового Центру м. Київ, Одеса, Харків чи Дніпра.

 3. Генеральне Консульство Чеської Республіки у Львові:
  Волинська, Івано-Франківська, Львівська, Закарпатська, Рівненська, Тернопільська та Чернівецька області.

  Заявники, які проживають в даних областях, можуть подати документи до Візового Центру м. Львів, Івано-Фраківськ або Ужгород.

Звертаємо Вашу увагу,що з 23 вересня 2019 року візові центри у Львові, Івано-Франківську та Ужгороді приймають документи для отримання чеської короткострокової візи лише від громадян України, Білорусії та Росії. Громадяни інших країн подають документи безпосередньо до Генерального Консульства Чеської Республіки у Львові.

Щоб переглянути адреси Візових центрів, будь ласка, натисніть тут.