Top Button

Başvurudan Sonra

Kısa dönemli vize

Başvurunuzu Takip Edin

Vize başvurunuzu şahsen yaptıktan sonra, başvurunuz değerlendirme sürecinde olduğunu ve vize bölümünün Danimarka'nın kişisel bilgilerin işlenmesine ilişkin kanunu uyarınca e-posta ile vize başvurularına ilişin durum sorularına yanıt veremediğini unutmayınız.

Lütfen bu internet sitesindeki başvurunuzu takip edin sayfasına gidiniz.

Karar

Temsilcilik vize başvurunuza ilişkin değerlendirmeyi tamamladıktan sonra Vize Başvuru Merkezi sizinle iletişim kurmayacaktır.

Başvurunuz ya: 

Onaylanacak - bu durumda: 

Vize etiketinin yapıştırıldığı pasaportunuzu alacaksınız.  Danimarka temsilciliği vizenizin geçerlilik süresine 15 gün daha eklemektedir.  Bu sebepten dolayı, vize etiketindeki geçerlilik süresi ve kalış süresi aynı değildir.  Vize etiketinizdeki bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır.  Vize etiketi nasıl okunur bölümüne bakınız.

Ya da reddedilecektir - bu durumda:

pasaportunuzla birlikte gerekçeli ret mektubunu alacaksınız.  Ret mektubu, ret kararına itirazın otomatik olarak Danimarka Göçmenlik Bürosuna yapılacağını veya başvuru sahibinin bizzat itiraz etmesi gerektiğini belirtmektedir.  Ayrıntılı bilgi için lütfen ziyaret ediniz: https://www.nyidanmark.dk/en-GB/You-have-received-an-answer/Short-stay-visa

Bir vizeye sahip olunması otomatik olarak giriş hakkı vermemektedir. 

Uzun Dönem Oturum Başvuruları

Danimarka Göçmenlik Bürosu veya Danimarka Uluslararası İşe Alım ve Entegrasyon Ajansı (SIRI) başvurunuza ilişkin kararını belirlemesi halinde, Danimarka temsilcisi sonucu size bildirecektir.

Önceki