Top Button

Başvurumu Nasıl Yapabilirim?

Kısa dönemli vize

Başvurmadan önce

Vizeye ihtiyacım var mı? Burayı kontrol et.

Vize kuralları hakkında genel bilgi newtodenmark.dk adresinde bulunabilir.

Danimarka, Schengen bölgesinin bir parçasıdır. Bu, Schengen vizesine başvurduğunuz anlamına gelir. Vize için ana varış noktanıza, yani en çok gün geçireceğiniz Schengen ülkesine başvurmanız gerekir. İki veya daha fazla ülkede eşit miktarda zaman geçiriyorsanız, Schengen bölgesine ilk girişinizin yapıldığı ülkeye vize başvurusunda bulunmalısınız. İki ay içinde Schengen bölgesine birkaç kez seyahat ediyorsanız, ana varış noktanızın ülkesine başvurmanız gerekir. Ana hedef, en uzun zaman geçirmeyi planladığınız yer veya amaçlanan ziyaretin asıl amacının gerçekleştirildiği yerdir. Schengen vizesi kuralları hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Schengen bölgesinde bir ziyaretçinin vizesinde yalnızca 180 günlük bir süre boyunca 90 güne kadar kalmanıza izin verilir. Schengen bölgesindeki kalışınızı hesaplamak için Schengen Visa Hesap Makinesi'ni kullanabilirsiniz.

Danimarka'da bir Schengen vizesi için oturma ya da çalışma izninizin olmadığını lütfen unutmayın. Danimarka'da çalışmayı veya 90 günden daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, oturma ve / veya çalışma izni için başvurmanız gerekir [ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız]

Schengen bölgesine girişinizden önce vize için başvurmanızı öneririz. Bununla birlikte, bir Schengen vizesi başvurusunun, Schengen bölgesine girmeden önce en geç altı ay içinde verilebileceğini lütfen unutmayın. Görevlerini yerine getiren denizciler için dokuz aylık bir kural uygulanır.

Kural olarak, başvurular en geç Schengen alanına girişten 15 gün önce teslim edilmelidir. Geç teslimin, başvurunun planlanan hareket tarihinden sonra alınmasına karar verebileceğini lütfen unutmayın. 

Grönland ve / veya Faroe Adal arı'na mı gidiyorsunuz?

Grönland'a veya Faroe Adaları'na ve Schengen vizesine girmek için vize almak istiyorsanız, sadece tek bir başvuru yapmanız gerekir. Lütfen başvurunuzu alırken başvurunuzu alan VFS personeline Grönland ve / veya Faroe Adaları'na seyahat etme niyetiniz hakkında bilgi veriniz. Grönland ve Faroe Adaları'na vize hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Çoklu giriş mi yoksa tek giriş mi?

Tek giriş vizesi, Schengen bölgesinin tamamını tek bir seferde ziyaret edebileceğiniz anlamına gelir. Tek giriş vizesinde, Schengen bölgesinden çıkmadığınız sürece birkaç Schengen eyaletini ziyaret edebilirsiniz. Tek giriş vizeleri her zaman belirli bir gün için verilir. Çoklu giriş vizesi, Schengen bölgesine girip çıkmanıza olanak tanır.

Online başvuru ve ödeme

Online vize başvuru sistemine ApplyVisa giriniz . Burada yapmanız gerekenler:

1) kullanıcı olarak kayıt yaptırmak,

2) başvuruyu doldurmak,

3) Vize ücretini ödeyin

4) kapak mektubunu yazdırın ve imzalayın

Lütfen başvururken ve ödeme yaparken pasaportunuzu ve kredi kartınızı hazır bulundurun.

Bilgisayar veya yazıcıya erişiminiz yok ise, Vize Başvuru Merkezindeki bilgisayar ve yazıcıları kullanabilirsiniz. 

Online ödemeyi kredi kartı kullanarak yapmalısınız.  Vize ücreti ödemesini VFS'de yapmanız mümkün değildir. 

ApplyVisa'da, Vize Başvuru Merkezini seçmeniz talep edilecektir.  Yapacağınız seçim, ApplyVisa'dan yazdırdığınız kapak yazınız yanı sıra destekleyici belgeler, pasaport ve biyometrik bilgilerinizi teslim edeceğiniz yeri belirler.  

Başvuru bilgilerinizde, örneğin yazım hatası gibi bir hata mevcut ise, bunu Başvuru Merkezi personelimize belirtiniz.   Bir hata tespit etmeniz halinde, ApplyVisa'da yeni bir kayıt açmanız veya ödeme yapmanız gerekmemektedir.

Danimarka vize bölümü, başvuru formu, belgelerinizi ve biyometrik bilgilerinizi teslim ettikten sonra ek belge talep edebilir.  

Başvurunuzu şahsen VFS'de tamamlamadığınız sürece başvurunuz tamamlanmış olmayacaktır.

ApplyVisa SSS

Belgelerinizi alın

Lütfen doküman kontrol listesinde sağlanan ilgili dokümanları toplayın.

Bazı başvurular için Danimarka'daki ev sahibinizden bir davet almanız gerektiğini lütfen unutmayın. Farklı türde davetiyeler bulmak için bu sayfayı ziyaret edin. Bağlantıda atıfta bulunulan davet formlarının, ana bilgisayarın kullanması için zorunlu olmadığını unutmayın.

Başvurunuzu bizzat sonuçlandırın

Online başvururken, ApplyVisa'dan imzalı kapak mektubunuzu, destekleyici belgeleri, pasaportu teslim edeceğiniz ve biyometriklerinizin yakalanacağı bir Vize Başvuru Merkezi seçmeniz istenecektir. Destekleyici belgelerin ve pasaportunuzun dava işleme süresi boyunca başvurunuzda saklanacağını ve başvurunuzla ilgili bir karar verildikten sonra yalnızca geri verileceğini lütfen unutmayın.

Vizeye başvururken parmak izleriniz toplanacak. Bununla birlikte, parmak izlerinin, yeni başvurunun tarihinden 59 aydan daha kısa bir süre önce daha önceki bir başvurunun parçası olarak toplandığı durumlarda, parmak izlerinizi sağlamanız gerekmez.

Vize ücretinin yanı sıra, Vize Başvuru Merkezindeki başvurunuzu yaptığınızda bir hizmet ücreti olduğunu unutmayın.

Danimarka misyonu, başvurunuzu, belgelerinizi ve biyometriyi teslim ettikten sonra daha fazla belge isteyebilir.

Teslim süresi

Danimarka misyonunun pasaportunuzu, başvurunuzu ve biyometriyi aldığı tarihten itibaren vize başvurunuz hakkında karar vermek için 15 günü vardır. Bazı durumlarda, daha fazla vaka işleme gerektiğinde işlem süresi 45 güne uzatılabilir.

Vize başvurunuzu nasıl izleyeceğiniz hakkında bilgi için buraya bakın

VFS'de randevu alın

Vize ücreti,  ApplyVisa (https://applyvisa.um.dk/NVP.App/frontpage) sayfasında bir kredi kartı ile online olarak ödenmelidir.

Vize Başvurunuzu Vize Başvuru Merkezine teslim ederek vize ücretine ek olarak, hizmet ücreti alınacaktır.  VFS Hizmet 66 TL'dir.

Vize Başvuru Merkezinde randevu almak için, lütfen buraya tıklayınız.

Uzun Dönem Oturum Başvuruları

1. Adım: Başvurmadan önce

Danimarka'da çalışmak, eğitim almak, aile birleşimine katılmak veya 90 günden uzun bir süre kalmak istiyorsanız, oturma iznine başvurmalısınız.

Oturma iznine, Danimarka Göçmenlik Bürosu veya Danimarka Uluslararası İşe Alım ve Entegrasyon Ajansı (SIRI) üzerinden başvurulur.

Oturma izni türleri, başvurulacak tür ve başvurunun nasıl yapılacağı hakkında ayrıntılı bilgi almak için, Danish Immigration Service and The Danish Agency for International Recruitment and Integration (SIRI)’nin internet sitesine gidiniz.

2. Adım: Belgeler ve biyometrik bilgiler

Danimarka Göçmenlik Bürosu veya Danimarka Uluslararası İşe Alım ve Entegrasyon Ajansı'na (SIRI) başvurunuzu yaptıktan ve harcınızı ödediğinizde, bir Başvuru Kimlik Numarası alacaksınız.  Başvuru Kimlik Numarasını gerekli belgeler ve biyometrik bilgilerinizle birlikte teslim etmeyi unutmayın. 

Başvurunuzun halihazırda Danimarka'daki yetkili kuruma iletilmiş olmasından dolayı sadece biyometrik bilgilerinizi sunmanız gerekiyorsa, başvurunuzun online yapıldığını belirten onay yazısının bir kopyası (benzersiz başvuru Kimlik Numarası ile birlikte) ile birlikte pasaportunuzu yanınızda getirmelisiniz.  Danimarka temsilciliğinin doğrulama amacıyla pasaportunuzu alması bir ön koşuldur.  Başvurunuz değerlendirilmeden önce ihtiyaç duymanız halinde Danimarka temsilciliğinden pasaportunuzun iade edilmesini talep edebilirsiniz. 

Danimarka temsilciliği, başvurunuzu, belgelerinizi ve biyometrik bilgilerinizi teslim ettikten sonra, Danimarka Göçmenlik Bürosu ve Danimarka Uluslararası İşe Alım ve Entegrasyon Ajansı (SIRI) adına ek belge talep edebilir ve ayrıca Danimarka temsilciliğinde veya Vize Başvuru Merkezinde (VFS) yüz yüze bir mülakat talep edebilir. 

3. Adım: Ücret

Danimarka Göçmenlik Bürosu ve Danimarka Uluslararası İşe Alım ve Entegrasyon Ajansına ödenecek ücrete, Danimarka Temsilciliğinin hizmet ücreti dahil değildir.

Danimarka Temsilciliğinin sağladığı hizmetlerin ücretleri ve nasıl ödeneceği hakkında ayrıntılı bilgiye burada ulaşabilirsiniz.  

Danimarka temsilciliğine ödenecek ücret,  webshop (https://dys.um.dk/permit/) sayfası üzerinden ödenmelidir.  Ödeme makbuzunu VFS Vize Başvuru Merkezine yanınızda getirmeyi unutmayın. 

Danimarka Göçmenlik Bürosu veya Danimarka Uluslararası İşe Alım ve Entegrasyon Ajansıya (SIRI) ödenecek ücret ve büyükelçilik ücretine ilaveten, başvurunuzu VFS Vize Başvuru Merkezinde yapmanız halinde ek bir hizmet ücreti mevcuttur.  VFS hizmet ücreti 380 THB'dir..

4. Adım: Değerlendirme süresi

Danimarka Göçmenlik Bürosu veya Danimarka Uluslararası İşe Alım ve Entegrasyon Ajansının (SIRI) değerlendirme süresi başvurulan oturma izni türüne göre değişmektedir.  

Danimarka Göçmenlik Bürosu değerlendirme süreleri

Danimarka Uluslararası İşe Alım ve Entegrasyon Ajansı( SIRI) değerlendirme süreleri

5. Adım: Karar

Danimarka Göçmenlik Bürosu veya Danimarka Uluslararası İşe Alım ve Entegrasyon Ajansı (SIRI) başvurunuza ilişkin kararını belirlemesi halinde, Danimarka temsilcisi sonucu size bildirecektir.

Önceki Sonraki