Top Button

Önemli Bilgi

 • Vize başvurusu yapmak için lütfen vize başvuru merkezlerimizi ziyaret etmeden önce çağrı merkezinden randevu alınız. Randevusuz başvurular kabul edilmeyecektir.
 • 16 Haziran 2020 tarihinden geçerli olmak üzere, Danimarka vizesi için başvuru yapan, başvuru sahipleri tarafından sunulan Seyahat Sağlık Sigortası özellikle COVID-19 tedavilerini içermelidir.
 • Sayın Başvuru sahipleri Covid-19 salgını nedeniyle vize başvuru merkezlerimizde sunulan hizmetler aşağıdaki gibidir;

  Ankara ve Istanbul-Beyoğlu ofislerimiz, Çarşamba ve Cuma günleri sınırlı bir şekilde hizmet vermeye devam edilecektir. Antalya ve İzmir Başvuru merkezlerimizde sadece Çarşamba günleri sınırlı bir şekilde hizmet verilmeye devam edilecektir. Acil durumlar için müşteri hizmetlerimize e-posta yolu ile talebinizi iletmenizi rica ederiz, mümkün olan en kısa sürede size geri dönüş sağlanacaktır. Yaşanılablecek olası aksaklıklardan ötürü özür dileriz.

 • Danimarka Hükümeti, Corona virüsü / COVID-19 nedeniyle Danimarka'ya girişte kapsamlı kısıtlamalar uygulamaktadır. Bu kısıtlamalar, geçerli bir vizeniz olsa bile Danimarka sınırlarında reddedilmeyi beklemeniz gerektiği anlamına gelir. Tek istisna geçerli bir vizeye sahip ve giriş için önemli bir amacı olan yabancı yolculardır. Önemli amaçlar arasında Danimarka'da yaşayan küçüklerin ebeveynleri veya birincil bakıcıları (örneğin koruyucu aileler) olan yolcular, kritik derecede hasta aile üyelerine ziyaretler, Danimarka'da tıbbi tedavi sürecinde olan kişiler, Danimarka'da bir cenaze törenine katılan kişiler ve Danimarka'daki bir davanın parçası olacak kişilerdir. Sıradan turist ziyaretleri, aile ziyaretleri ve iş seyahati önemli seyahat amaçları olarak kabul edilmez. Başvurular değerlendirilmek üzere Danimarka Göçmenlik Bürosuna sunulacaktır. Vaka işleme süreleri uzatılabilir. Daha fazla bilgi için lütfen Danimarka Göçmenlik Servisi newtodenmark.dk adresini ziyaret edin.
 • Vize müşterileri için pasaportların kurye ile gönderimi zorunlu hale getirildi.

  COVID-19 uyarısı, hem müşterilerimizin hem de çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği göz önünde bulundurularak, vize müşterilerine pasaportların gönderimi için kurye hizmeti zorunlu hale getirilmiştir.

  Müşterilerin pasaportları teslim edilmeye hazır olduktan sonra almak için artık Vize Başvuru Merkezini ziyaret etmeleri gerekmemektedir - pasaport, seçtikleri yere kurye ile gönderilecektir (kurye ortağımız UPS tarafından).

  VFS Global bu dönemde kurye ücretlerinde indirimli bir fiyat sunacak, vergiler dahil 76 TL karşılığında bu hizmeti alabileceksiniz..

  Kurye servisi tekrar isteğe bağlı hale getirildiğinde bu sayfada bir güncelleme yayınlayacağız. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.

 • Danimarka Hükümeti, Corona virüsü / COVID-19 nedeniyle kapsamlı önlemler aldı.

  Yine de Danimarka'ya vize için başvurabilirsiniz, ancak önümüzdeki günlerde Danimarka'ya giriş konusunda ek kısıtlamalar getirilebilir ve bunların yanı sıra, ülke sınırına ulaşıldığında tıbbi muayene, yüksek riskli alanlardan ülke sınırlarına ulaşıldığında olası karantina ve yüksek riskli alanlardan gelen yabancıların reddedilme olasılığını içerir.

  Danimarkalı Göçmenlik Servisi web sitesinde ve Danimarkalı yetkililerden bilgi için web sitesinde güncel kalın. Danimarka'da uygulanan koruyucu sağlık önlemleri hakkında bilgi için, lütfen Danimarka Sağlık Otoriteleri web sitesini ziyaret edin.

 • VİZEYE BAŞVUR:

  YENİ ONLINE VİZE BAŞVURUSU: 1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren vize başvurunuzu çevrimiçi doldurmalı ve başvuru ücretini https://applyvisa.um.dk/ adresini kullanarak çevrimiçi olarak ödemelisiniz. Vize ücretini çevrimiçi olarak ödedikten sonra, Kapak sayfasını ApplyVisa'dan basıp imzalamanız, destekleyici belgelerini teslim etmeniz ve Visa Application Center'da biyometrik bilgileri  sağlamanız gerekir. Başvuru prosedürü ve gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi için, Danimarka Büyükelçiliği, Türkiye'yi ziyaret edin veya buraya tıklayın.

  ONLINE ÖDEME Oturum ve Çalışma izni başvurusu (Uzun Süreli Vize):

  1 Temmuz 2019'dan itibaren Danimarka Dışişleri Bakanlığı, tüm Danimarka diplomatik misyonları dahil olmak üzere, ikamet veya çalışma izni için elçilik ücretinin çevrimiçi ödenmesini sağlıyor.

  Elçilik ücreti, bu bağlantıyı kullanarak çevrimiçi olarak ödenmelidir. https://dys.um.dk/permit/

  Ödeme makbuzu Danimarka Vize Başvuru merkezine (VFS) başvuru esnasında pasaportunuz, ilgili belgeleri ve tedarik edilen biyometrik bilgilerle  teslim edilmelidir.

  İ / Ç izinli davalarda ödenmesi gereken üç ücret olduğunu lütfen unutmayın.

  1. Danimarka Göçmenlik Bürosu ya da Danimarka Uluslararası İstihdam ve Entegrasyon Ajansı (SIRI) ücretini,
  2. Danimarka elçiliğine ücret (https://dys.um.dk/permit/ linkini kullanarak) ve
  3. Danimarka Vize Başvuru Merkezine (VFS) ücret.
 • Sahte iş tekliflerine dikkat edin. Daha fazla bilgi için