Top Button

Vize Türünüzü Biliyor musunuz?

Vize hakkında genel bilgiler

Vizeye ihtiyacım var mı?  Buradan öğrenebilirsiniz.  

Vize kuralları hakkında genel bilgiye newtodanmark.dkinternet sitesinde ulaşabilirsiniz.  

Vize kurallarına ilişkin önemli hususlar aşağıda yer almaktadır.

Danimarka Schengen Bölgesine üye bir ülkedir.  Bu, Schengen vizesine başvurduğunuz anlamına gelmektedir.  Schengen vizesine bir Danimarka Temsilciliğinde başvurmak için Danimarka'nın esas varış yeriniz olması gerekmektedir.  Schengen vizesine ilişkin kurallarıburada bulabilirsiniz.  

Bir ziyaretçi vizesiyle Schengen bölgesinde bir 180 günlük süre boyunca en fazla 90 gün kalabilirsiniz.  Schengen bölgesindeki kalışınızı hesaplamak için, Schengen Vizesi Hesaplayıcısını kullanabilirsiniz.

Danimarka'da iken Schengen vizesiyle ikamet edemez veya çalışamazsınız.  Çalışma izinlerine ilişkin ayrıntılara burada ulaşabilirsiniz.  

Danimarka'da serbest dolaşım hakkını kullanan AB/AEA vatandaşı veya İsviçre vatandaşının aile üyeleri, vize başvurularının AB mevzuatı uyarınca değerlendirilmesini sağlama hakkına sahiptir.

Bazı ülkelerin vatandaşları vize başvurusu değerlendirme aşamasında istişareye tabidir.  İstişareye tabi ülkeleri öğrenmek için Vize Kanunu El Kitabı Ek 16'ya gidiniz.

Schengen bölgesine seyahate çıkmadan çok önce vizeye başvurmanızı tavsiye ederiz.  Fakat, Schengen'e planlanan giriş tarihine 3 aydan uzun bir süre olan vize başvuruları kabul edilmeyecektir.

Sadece Vize Başvuru Merkezi veya Danimarka Temsilciliğinin bulunduğu ülkede yasal olarak ikamet eden başvuru sahipleri Vize Başvuru Merkezi üzerinden vizeye başvurabilir.

Grönland ve/veya Faroe Adalarına gidiyorum? Vize başvurunuzu VFS'ye teslim ederken, lütfen personelimize Grönland ve/veya Faroe Adalarını ziyaret edeceğinizi belirtiniz. Grönland ve Faroe Adaları için vize başvuruları yalnızca Danimarka Temsilciliklerine yapılabilir.

Vize başvurusu nasıl yapılır adlı adım-adım kılavuzuna bakınız. 

Türkiye’de Danimarka Tarafından Temsil Edilen Ülkeler İçin Vize

Sonraki