Başvuru Sahiplerine Önemli Uyarı!
VFS Global Vize Başvuru Merkezimiz dışarısında, kapı önünde, ücret karşılığında hizmet sunan kişiler, yetkisiz acentalar ya da tercüme bürolarından hizmet almanızı kesinlikle önermemekteyiz.
Deneyimlerimiz bu kişilerin genellikle yanlış bilgi ve belge sunduğunu göstermiştir.
VFS Global Vize Başvuru Merkezlerinin ve Büyükelçiliklerin bu kişiler, acentalar ve tercüme bürolarıyla hiç bir bağlantısı olmadığı konusunda dikkatli olunmalıdır.
EK HIZMETLER

Vize Başvuru Merkezi tarafından sağlanan ek hizmetler, servis ücretinin dışında ücretlendirilmektedir. 

Belirtilen tüm ek hizmetlerimiz bütün başvuru merkezlerimiz için geçerli değildir. Danışmak için lütfen çağrı merkezimizi arayınız: +90 212 373 5826

Fiyat listesini aşağıdaki gibidir;

Fotokopi Ücreti (%18 KDV dahil) 1 TL
Fotoğraf Hizmeti (%18 KDV dahil) 25 TL
VIP Servis Ücreti 50 €
UPS kurye servisi ile ev/işyeri adresinize pasaport teslimi 10 €
Kurye / Başvuru Sonrası Kurye (%18 KDV dahil)  10 €
Form Doldurma Hizmeti 35 TL
Çıktı Alma Hizmeti 1 TL
SMS / Email ile pasaportların durumunun izlenmesi 2 TL

Mobil Biyometri Servisi

20 €

Tüm harçlar, Vize Ücreti, VFS hizmet harçları ve tüm opsiyonel hizmetler, sadece belirtilen para birimlerinde ve nakit olarak ödenecektir.

VIP Servisi

Kişiye özel hizmet almak isteyen başvuru sahipleri 50 €karşılığında VIP Hizmeti’ni kullanabilirler. VIP Hizmeti kapsamında ücretsiz kullanabileceğiniz servisler aşağıdaki gibidir;

Şık ortam ve ücretsiz ikramlar

Bu servisi kullanmak isterseniz çağrı merkezimizden randevu alabilir veya Başvuru Merkezi girişinde bu hizmetten faydalanmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Önemli Uyarı: Bu hizmeti kullanmanız konsolosluk/elçilik işlem süresini etkilemez, vize garantisi sağlamaz, uzun süreli vize garantisi vermez. Her bir başvuru sahibi gibi başvurunuz konsolosluk/elçilikte normal işlemlere alınacaktır. .

Kurye Hizmeti

İşlemleriniz tamamlandıktan sonra pasaportunuzun adresinize gönderilmesi için başvuru esnasında görevliye bu hizmetten faydalanmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Görevli personel sizden gerekli adres bilgilerinizi alacak, işlemleri tamamlanan pasaportunuz UPS ile size gönderilecektir. UPS passport teslimatlarını taşıdığı diğer kargolardan ayrı, özel servis ile taşımaktadır.  Adres bilgilerinizdeki yanlış veya eksik bilgi pasaport teslimatında hata ve gecikmelere sebep olabilir. Kurye hizmeti ve ücreti hakkında detaylı bilgi almak için Vize Başvuru Merkezi’nde görevlimize danışabilirsiniz. 

Başvuru Sonrası Kurye Talebi

Başvuru esnasında talep etmeseniz bile daha sonra fikrinizi değiştirip kurye ile adresinize teslimat talep edebilirsiniz. Bu hizmetten faydalanmak için buraya tıklayınız  ve açılan formu doldurunuz.

Bu hizmet işlem ücretinin bilinmesi ve pasaportun nerede olduğunu daha iyi takip edilmesi için sadece başvuru sahibi tarafından alınabilir, aracı kullanılarak alınamaz. Not: Kuryeye teslimat sadece hafta içi çalışma günlerinde yapılabilmektedir.

Fotokopi Hizmeti

Fotokopi hizmet sayfa başına 1 TL’dir.

Fotoğraf Hizmeti

İçine para atılarak, ekranda gördüğünüz en iyi fotoğrafınızı seçebileceğiniz Foto Kabin makinamız Vize Başvuru Merkezlerinde bulunmaktadır. Kabin kullanımı oldukça basit olup fotoğrafınız 45 saniyede teslim edilmektedir. 6 adet biyometrik fotoğraf alabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt dışında bulunduğunuz süreçte, başınıza gelebilecek olumsuzluklara karşı kendinizi güvence altına almak için, İstanbul-Harbiye ve Ankara ofislerimizde yer alan desklerde Seyahat Sağlık Sigortanızı yaptırabilirsiniz. Ücretler ve daha detaylı bilgi için, başvuru ofislerimizdeki Sigorta Acentesi temsilcileriyle görüşebilirsiniz..

Form Doldurma Hizmeti

Formunuzu Başvuru Merkezi’nde doldurtmak isterseniz Form Doldurma Hizmeti’ni kullanabilirsiniz. 

Önemli uyarı: Bu hizmeti kullanmanız işlemlerin daha hızlı sonuçlanacağını veya vize garantisi anlamına gelmez. Başvurunuz normal sürece uygun olarak Konsolosluk/Elçilik tarafından işleme alınacaktır ve Göçmenlik Kuralları’na uygun olarak yapılmış olmalıdır.

Çıktı Alma Servisi

Başvuru sahipleri Vize Başvuru Merkezinde elektronik ortamda bulundurdukları belgelerin çıktısını alabilirler. Başvuru sahipleri çıktı almak için fotokopi gişesinden yardım alabilirler.

Mobil Biyometri Servisi

Mobil Biyometri Servisi ile başvurunuzu Fethiye, Söke, Aydın, Didim, Milas ve Balıkesir Ticaret Odalarında alabilir ve işlem biten pasaportları ev ya da iş yeri adreslerinize kurye yolu ile gönderebiliriz.

Servisimiz her ay belirli tarihler ve saatlerde yapıyoruz. Çağrı merkezimi arayarak, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Önemli Not:

Vize ücretinin başvuru esnasında nakit ödenmesi gerekmektedir - sadece € (Euro) kabul edilmektedir.
Vize sonucunun olumsuz olması durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır.
Vize süresi konusunda son karar Konsolosluğa aittir.
Servis pasaportuna (yeşil veya gri) sahip olan TC Vatandaşlarının vizesiz bir şekilde 90 güne kadar Yunanistan topraklarına girme hakkı mevcuttur. Çalışma ve 90 günden fazla kalma hakkı bulunmamaktadır.