Başvuru Sahiplerine Önemli Uyarı!
VFS Global Vize Başvuru Merkezimiz dışarısında, kapı önünde, ücret karşılığında hizmet sunan kişiler, yetkisiz acentalar ya da tercüme bürolarından hizmet almanızı kesinlikle önermemekteyiz.
Deneyimlerimiz bu kişilerin genellikle yanlış bilgi ve belge sunduğunu göstermiştir.
VFS Global Vize Başvuru Merkezlerinin ve Büyükelçiliklerin bu kişiler, acentalar ve tercüme bürolarıyla hiç bir bağlantısı olmadığı konusunda dikkatli olunmalıdır.
Sofor
Ankara`daki Yunanistan Büyükelçiliği ve Vize Başvuru Merkezi Türkiye’nin kırk beş (45) şehrinden gelen müracaatları kabul etmektedir:

1 Adana
2 Adıyaman
3 Ağrı
4 Aksaray
5 Amasya
6 Ankara
7 Ardahan
8 Batman
9 Bilecik
10 Bingöl
11 Bitlis
12 Çankırı
13 Çorum
14 Diyarbakır
15 Elazığ
16 Erzincan
17 Erzurum
18 Eskişehir
19 Gaziantep
20 Hakkari
21 Hatay
22 Iğdır
23 Karaman
24 Kahramanmaraş
25 Kars
26 Kayseri
27 Kilis
28 Kırıkkale
29 Kırşehir
30 Konya
31 Malatya
32 Mardin
33 Mersin
34 Muş
35 Nevşehir
36 Niğde
37 Osmaniye
38 Siirt
39 Sivas
40 Şırnak
41 Tokat
42 Tunceli
43 Şanlıurfa
44 Van
45 Yozgat

İzmir’deki Yunanistan Başkonsolosluğu ve Vize Başvuru Merkezi Türkiye’nin on iki (12) şehrinden gelen müracaatları kabul etmektedir:

1
Afyon
2
Antalya
3
Aydın
4
Burdur
5
Denizli
6
Isparta
7
İzmir
8
Kütahya
9
Manisa
10
Muğla
11
Uşak
12
Balıkesir

Edirne’deki Yunanistan Konsolosluğu ve Vize Başvuru Merkezi Türkiye’nin üç (3) şehrinden gelen müracaatları kabul etmektedir:

1
Edirne
2
Tekirdağ
3
Kırklareli

Yunanistan’ı kısa süreliğine ziyaret etmek istiyorsanız ve Yunanistan’a giriş için vize gerekliliği olan bir ülke vatandaşıysanız ülkeye girişten önce vize edinmeniz gerekmektedir.

Yunanistan’a girmek için vize istenen ülkeleri görmek için listeye bakınız.

Daha fazla bilgi için lütfen Yunanistan Göç Dairesini ziyaret ediniz.
VIZE BASVURU SÜRECİ

1. Adım:
Dosyanızı oluşturun: Başvuru yapmak istediğiniz vize tipine uygun ücretler, formlar, belgeler gibi bilgileri bulmak için bu sitede yer alan “Vize hakkında herşey” bölümüne bakınız.

2. Adım:
Dosyanızı teslim etmek için bir randevu tarihi seçin: Vize Başvuru Merkezleri için Çağrı Merkezimizi arayabilir ya da internet sitemizden online olarak randevu alabilirsiniz: 0212 373 58 26.

Başvuru sahipleri aynı zamanda Vize Başvuru Merkezi’nde bulunan VIP Hizmet, Seyahat Sigortası, Kurye Teslimat Hizmetleri, ve daha birçoğunu içeren opsiyonel ek servislerden faydalanabilirler.

Başvurunuzu VIP Odası’nda size özel hizmetler aracılığıyla yapmak isterseniz buraya tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu ek servisler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz ‘’Ek Servisler’’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

3. Adım:
Dosyanızı teslim edin: Tamamlanmış dosyanız (shengen başvuru formu, 2 adetbiometrik fotoğraf, pasaport, vize ve VFS servis ücreti, istenilen belgeler) ile randevu günü ve saatinde VFS Vize Merkezi’ne geliniz. VFS Vize Başvuru Merkezlerimizin adresleri için buraya tıklayınız lütfen.

4. Adım:
Vize ücretini ödeyin: VFS Vize Merkezi çalışanı, ödenecek toplam ücreti ve hizmet bedellerini bildirir. Size bir ödeme makbuzu verilir.