Başvuru Sahiplerine Önemli Uyarı!
VFS Global Vize Başvuru Merkezimiz dışarısında, kapı önünde, ücret karşılığında hizmet sunan kişiler, yetkisiz acentalar ya da tercüme bürolarından hizmet almanızı kesinlikle önermemekteyiz.
Deneyimlerimiz bu kişilerin genellikle yanlış bilgi ve belge sunduğunu göstermiştir.
VFS Global Vize Başvuru Merkezlerinin ve Büyükelçiliklerin bu kişiler, acentalar ve tercüme bürolarıyla hiç bir bağlantısı olmadığı konusunda dikkatli olunmalıdır.
Vize Ucreti
Ödemeler  Ücret
Vize Ücreti 80 €
Rusya, Azerbaycan, Ermenistan, Kosova Yeşil Burun Adaları ve Belarus Vatandaşlarının Vize Ücreti 35 €
Eşi Avrupa Birliği’ne üye devletlerden birinin veya İsviçre Devleti’nin vatandaşı olan kişilerin kendilerinin ve 0-18 yaş arası çocuklarının Vize Ücreti
*Bakımının AB üyesi devlet veya İsviçre vatandaşı ebeveyni tarafından üstlenildiği ispatlandığı takdirde (banka hesabıyla, vb) , bu kişilerin 18-21 yaş arası çocukları da vize ücretinden muaf olabilmektedir.
 0 €
0-12 Yaş  0 €
Bunlara Ek Olarak
Vfs Servis Ücreti 20 €

Vize ücretinin başvuru esnasında nakit ödenmesi gerekmektedir - sadece € (Euro) kabul edilmektedir.

Vize ücretinden muaf olunabilecek diğer durumlar:

a)  Eğitim-öğretim amacı ile seyahat eden ilkokul, lise, üniversite ve yüksek lisans öğrencileri ile onlara eşlik eden öğretmenler,
b)  28 Eylül 2005 Avrupa Parlamentosu ve Konseyi’nin 810/2009 nolu tavsiye kararında tanımlanan kısa süreli vize uygulaması üye devletler tarafından kolaylaştırılacak olan, bilimsel araştırma amacı ile seyahat eden araştırmacılar,
c) Kar amacı gütmeyen organizasyonlar tarafından düzenlenen seminer ve konferanslara ya da sportif, kültürel ve eğitim amaçlı faaliyetlere katılan 25 yaş altı kar amaçsız organizasyon temsilcileri (Ankara Büyükelçiliğİ davetiyeleri gördükten sonra vize ücreti konusunda karar verecektir. Başvuru esnasında gerektiği durumda vize ücreti ödenecek , elçilik kararı ile gerekli durumlarda davetiyelerin kontrolü gerçekleştikten sonra vize ücreti iadesi gerçekleştirilecektir.)

Diğer Opsiyonlu Hizmetlerimiz:

Fotokopi ücreti (sayfa başı) (%18 KDV dahil) 1 TL
Kargo ücreti (%18 KDV dahil) 10 €
Sms bilgilendirme ücreti (%18 KDV dahil) 2 TL
İnternet Kiosk (%18 KDV dahil) 20 TL
Fotoğraf Hizmeti (%18 KDV dahil) 25 TL
Başvuru Sonrası Kurye (%18 KDV dahil) 10 €
Başvuru Formu Doldurma Hizmeti (%18 KDV dahil) 35 TL
Çıktı Alma Servisi (Sayfa Başı) (%18 KDV dahil) 1 TL
VIP servis ücreti 50 €
Mobile Biometrik Servisi 20 €

Başvuru sonrası Kurye Hizmeti
Başvurunuzu yaptıktan sonra da pasaportunuzu adresinizden teslim almak için kurye hizmeti (UPS) talep edebilirsiniz. Bu hizmetten yararlanabilmek için istek formunu buraya tıklayarak doldurabilirsiniz.


Önemli Not:
Vize ücretinin başvuru esnasında nakit ödenmesi gerekmektedir - sadece € (Euro) kabul edilmektedir.
Vize sonucunun olumsuz olması durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır.
Vize süresi konusunda son karar Konsolosluğa aittir.
Servis pasaportuna (yeşil veya gri) sahip olan TC Vatandaşlarının vizesiz bir şekilde 90 güne kadar Yunanistan topraklarına girme hakkı mevcuttur. Çalışma ve 90 günden fazla kalma hakkı bulunmamaktadır.


VIZE BASVURU SÜRECİ

1. Adım:
Dosyanızı oluşturun: Başvuru yapmak istediğiniz vize tipine uygun ücretler, formlar, belgeler gibi bilgileri bulmak için bu sitede yer alan “Vize hakkında herşey” bölümüne bakınız.

2. Adım:
Dosyanızı teslim etmek için bir randevu tarihi seçin: Vize Başvuru Merkezleri için Çağrı Merkezimizi arayabilir ya da internet sitemizden online olarak randevu alabilirsiniz: 0212 373 58 26.

Başvuru sahipleri aynı zamanda Vize Başvuru Merkezi’nde bulunan VIP Hizmet, Seyahat Sigortası, Kurye Teslimat Hizmetleri, ve daha birçoğunu içeren opsiyonel ek servislerden faydalanabilirler.

Başvurunuzu VIP Odası’nda size özel hizmetler aracılığıyla yapmak isterseniz buraya tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu ek servisler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz ‘’Ek Servisler’’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

3. Adım:
Dosyanızı teslim edin: Tamamlanmış dosyanız (shengen başvuru formu, 2 adetbiometrik fotoğraf, pasaport, vize ve VFS servis ücreti, istenilen belgeler) ile randevu günü ve saatinde VFS Vize Merkezi’ne geliniz. VFS Vize Başvuru Merkezlerimizin adresleri için buraya tıklayınız lütfen.

4. Adım:
Vize ücretini ödeyin: VFS Vize Merkezi çalışanı, ödenecek toplam ücreti ve hizmet bedellerini bildirir. Size bir ödeme makbuzu verilir.