Başvuru Sahiplerine Önemli Uyarı!
  • VFS Global Vize Başvuru Merkezlerimiz dışarısında, kapı önünde, ücret karşılığında hizmet sunan kişiler, yetkisiz acentalar ya da tercüme bürolarından hizmet almanızı kesinlikle önermemekteyiz.

    Deneyimlerimiz bu kişilerin genellikle yanlış bilgi ve belge sunduğunu göstermiştir.
    VFS Global Vize Başvuru Merkezlerinin ve Büyükelçiliklerin bu kişiler, acentalar ve tercüme bürolarıyla hiçbir bağlantısı olmadığı konusunda dikkatli olunmalıdır.
GİRİŞ

ÖNEMLİ UYARI!
SAHTE WEBSAYFALARINDAN HABERDAR OLUN!
Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

Vize başvuru merkezlerimizin sorumu olduğu illeri görmek için tıklayınız.

Başvuru sahipleri Çağrı Merkezimizden ya da internet sitemizden online olarak randevu alıp başvurularını yapabilirler. Çağrı Merkezi numarası: 0212 373 58 26.

Kısa dönem vize başvuruları için hafta içi hergün elçiliğin belirli sayıdaki kotasından randevu alarak direkt Ankara Büyükelçiliği, İzmir Başkonsolosluğu ve Edirne Konsolosluğundan da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurular Elçiliğin, Başkonsolosluğun ve Konsolosluğun sitesinde mevcut olan telefon numarasından randevu alınarak gerçekleştirilebilir.

AB ve İsviçre vatandaşı eşleri başvurularını Elçilikten gerçekleştirebilirler.

Ankara Yunanistan Büyükelçiliği Resmi Web Sitesi:
http://www.mfa.gr/turkey/tr/the-embassy/

İzmir Yunanistan Başkonsolosluğu Resmi Web Sitesi:
http://www.mfa.gr/turkey/tr/consulate-general-in-izmir/

Edirne Yunanistan Konsolosluğu Resmi Web Sitesi:
http://www.mfa.gr/turkey/tr/consulate-in-edirne/

 
VİZE BAŞVURU SÜRECİ
Lütfen Dikkat:
Vize başvurusu seyahat tarihinden en erken 90 gün öncesi itibari ile yapılabilir; daha öncesinde yapılmak istenen başvurular kabul edilmemektedir. Ayrıca seyahat tarihinize en az 15 gün kala başvurunuzu tamamlamanız önerilmektedir.
Randevu veya bilgi almak için Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz: 0212 373 58 26.

1. Adım:
Dosyanızı oluşturun: Başvuru yapmak istediğiniz vize tipine uygun ücretler, formlar, belgeler gibi bilgileri bulmak için bu sitede yer alan “Vize hakkında herşey” bölümüne bakınız.
2. Adım:
Dosyanızı teslim etmek için bir randevu tarihi seçin: Vize Başvuru Merkezleri için Çağrı Merkezimizi arayabilir ya da internet sitemizden online olarak randevu alabilirsiniz: 0212 373 58 26.

Başvuru sahipleri aynı zamanda Vize Başvuru Merkezi’nde bulunan VIP Hizmet, Seyahat Sigortası, Kurye Teslimat Hizmetleri, ve daha birçoğunu içeren opsiyonel ek servislerden faydalanabilirler.

Başvurunuzu VIP Odası’nda size özel hizmetler aracılığıyla yapmak isterseniz buraya tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu ek servisler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz ‘’Ek Servisler’’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
3. Adım:
Dosyanızı teslim edin: Tamamlanmış dosyanız (schengen vizesi başvuru formu, 2 adet biyometrik fotoğraf, pasaport, vize ve VFS servis ücreti, istenilen belgeler) ile randevu günü ve saatinde VFS Vize Başvuru Merkezi’ne geliniz. VFS Vize Başvuru Merkezlerimizin adresleri için buraya tıklayınız lütfen.
4. Adım:
Vize ücretini ödeyin: VFS Vize Başvuru Merkezi çalışanı, ödenecek toplam ücreti ve hizmet bedellerini bildirir. Size bir ödeme makbuzu verilir.

Unutmayın, VFS Vize Başvuru Merkezi vize başvurusu sırasında, fotokopi, bilgisayardan çıktı alma hizmeti ve opsiyonel ekspres kargo ile pasaport teslimat hizmeti de sunmaktadır.

 
BAŞVURUNUZU TAKİP EDİN
VFS Vize Başvuru Merkezi’ne vize başvurusu yapıldıktan sonra, internet üzerinden vize başvurunuzu takip edebilirsiniz. Gişede, dosyanızın referans numarasını belirten bir fiş verilir. Bu numara ve soyadınız ile online takip hizmetimize erişebilirsiniz.

Referans numaranızı ve soyadınızı girerek başvurunuzu takip etmek için  buraya tıklayınız lütfen

Başvurunuz sonuçlandığında size kurye ile gelmesini istiyorsanız buraya tıklayınız.
ARA
     
 
   Tıklayınız   
Search