Başvuru Sahiplerine Önemli Uyarı!
  • Önemli Güncelleme; Ankara'daki Vize Başvuru Merkezimiz, 16 Nisan 2019 tarihinden itibaren yeni bir lokasyonda hizmet vermeye devam edecektir. 16 Nisan 2019 Salı günü itibariyle başvuru yapacak kişilerin başvurularını “ İşçi Blokları Mh. Muhsin Yazıcıoğlu Cd. No:57/A Çankaya/Ankara 06530 – Regnum Sky Tower” adresinden yapmaları gerekmektedi
  • VFS Global Vize Başvuru Merkezlerimiz dışarısında, kapı önünde, ücret karşılığında hizmet sunan kişiler, yetkisiz acentalar ya da tercüme bürolarından hizmet almanızı kesinlikle önermemekteyiz.

    Deneyimlerimiz bu kişilerin genellikle yanlış bilgi ve belge sunduğunu göstermiştir.
    VFS Global Vize Başvuru Merkezlerinin ve Büyükelçiliklerin bu kişiler, acentalar ve tercüme bürolarıyla hiçbir bağlantısı olmadığı konusunda dikkatli olunmalıdır.
GİRİŞ

17 Ocak 2019 tarihinden itibaren, Yunanistan vize başvuruları Bursa Vfs Global ofisimizden yapılamayacaktır. Daha fazla bilgi için, İstanbul Yunanistan Başkonsolosluğu internet sayfasını ziyaret ediniz.

İstanbuldaki Başkonsolosluğun Haberleri

ÖNEMLİ UYARI!
SAHTE WEBSAYFALARINDAN HABERDAR OLUN!
Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

VFS Global Ankara ve Gaziantep Vize Başvuru Merkezlerinin 02 Haziran 2014 tarihindeki açılışını duyurmaktan mutluluk duymaktadır.

VFS Global Marmaris Vize Başvuru Merkezinin 05 Mayıs 2014 tarihindeki açılışını duyurmaktan mutluluk duymaktadır.

16 Temmuz 2012 tarihinden itibaren, Izmir Yunanistan Başkonsolosluğu ve Edirne Yunanistan Konsolosluğu kısa süreli vize talebi (Schengen Vizesi) dosya başvuruları VFS Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla gerçekleştirilecektir.

17 Aralık 2012 tarihinden itibaren, Istanbul Yunanistan Başkonsolosluğu kısa süreli vize talebi(Schengen Vizesi) dosya başvuruları VFS Bursa Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla gerçekleştirilecektir.

Vize başvuru merkezlerimizin sorumu olduğu illeri görmek için tıklayınız.

VFS Vize Başvuru Merkezi personelinin Yunanistan Büyükelçiliğinin ve Başkonsolosluğun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Başvuru sahipleri Çağrı Merkezimizden ya da internet sitemizden online olarak randevu alıp başvurularını yapabilirler. Çağrı Merkezi numarası: 0212 373 58 26.

Seyahat acentaları ve tedarikçi firmaların yanı sıra, Yunanistan’a yasal olarak giriş yapmak isteyen vize alacak kişileri bilgilendirmek için gereken talimatlar, Dışişleri Bakan Yardımcısı’ndan gelen yolcu gemilerinin sınır geçişiyle ilgili yazısında belirtilmiştir.

Schengen Üye Ülkelerinin sınırını geçebilmek için vize alması gereken Üçüncü Ülke vatandaşı tüm gemi yolcularının, Schengen bölgesine gelmeyi planladıkları tarihten en az üç ay önce yetkili Yunanistan Konsolosluğu ile iletişime geçerek vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Yukarıda yer alan Yolcu Gemisi Schengen Sınır Kuralları’nca belirlenen koşullara göre, bir Üçüncü Ülke limanından hareket etmiş olan yolcu gemilerinin önceden girişi esnasında, yetkili otoriteler tarafından mürettebat ve yolcu isim listesine göre giriş kontrolü yapılacaktır.

Ulusal Vize (Oturum Vizesi, D Vize) , Aile Birleşimi, Erasmus gibi 90 günü aşan oturum vizesi başvuruları, bağlı bulunulan Ankara Yunanistan Büyükelçiliği’ne,İzmir Yunanistan Başkonsolosluğu’na ya da Edirne Yunanistan Konsolosluğu’na doğrudan yapılmalıdır.

Kısa dönem vize başvuruları için hafta içi hergün elçiliğin belirli sayıdaki kotasından randevu alarak direkt Ankara Büyükelçiliği, İzmir Başkonsolosluğu ve Edirne Konsolosluğundan da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurular Elçiliğin, Başkonsolosluğun ve Konsolosluğun sitesinde mevcut olan telefon numarasından randevu alınarak gerçekleştirilebilir.

AB ve İsviçre vatandaşı eşleri başvurularını Elçilikten gerçekleştirebilirler.

Ankara Yunanistan Büyükelçiliği Resmi Web Sitesi:
http://www.mfa.gr/turkey/tr/the-embassy/

İzmir Yunanistan Başkonsolosluğu Resmi Web Sitesi:
http://www.mfa.gr/turkey/tr/consulate-general-in-izmir/

Edirne Yunanistan Konsolosluğu Resmi Web Sitesi:
http://www.mfa.gr/turkey/tr/consulate-in-edirne/

İstanbul Yunanistan Başkonsolosluğu Resmi Web Sitesi:
http://www.mfa.gr/turkey/tr/consulate-general-in-istanbul/
 
VİZE BAŞVURU SÜRECİ
Lütfen Dikkat:
Vize başvurusu seyahat tarihinden en erken 90 gün öncesi itibari ile yapılabilir; daha öncesinde yapılmak istenen başvurular kabul edilmemektedir. Ayrıca seyahat tarihinize en az 15 gün kala başvurunuzu tamamlamanız önerilmektedir.
Randevu veya bilgi almak için Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz: 0212 373 58 26.

1. Adım:
Dosyanızı oluşturun: Başvuru yapmak istediğiniz vize tipine uygun ücretler, formlar, belgeler gibi bilgileri bulmak için bu sitede yer alan “Vize hakkında herşey” bölümüne bakınız.
2. Adım:
Dosyanızı teslim etmek için bir randevu tarihi seçin: Vize Başvuru Merkezleri için Çağrı Merkezimizi arayabilir ya da internet sitemizden online olarak randevu alabilirsiniz: 0212 373 58 26.

Başvuru sahipleri aynı zamanda Vize Başvuru Merkezi’nde bulunan VIP Hizmet, Seyahat Sigortası, Kurye Teslimat Hizmetleri, ve daha birçoğunu içeren opsiyonel ek servislerden faydalanabilirler.

Başvurunuzu VIP Odası’nda size özel hizmetler aracılığıyla yapmak isterseniz buraya tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu ek servisler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz ‘’Ek Servisler’’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
3. Adım:
Dosyanızı teslim edin: Tamamlanmış dosyanız (schengen vizesi başvuru formu, 2 adet biyometrik fotoğraf, pasaport, vize ve VFS servis ücreti, istenilen belgeler) ile randevu günü ve saatinde VFS Vize Başvuru Merkezi’ne geliniz. VFS Vize Başvuru Merkezlerimizin adresleri için buraya tıklayınız lütfen.
4. Adım:
Vize ücretini ödeyin: VFS Vize Başvuru Merkezi çalışanı, ödenecek toplam ücreti ve hizmet bedellerini bildirir. Size bir ödeme makbuzu verilir.

Unutmayın, VFS Vize Başvuru Merkezi vize başvurusu sırasında, fotokopi, bilgisayardan çıktı alma hizmeti ve opsiyonel ekspres kargo ile pasaport teslimat hizmeti de sunmaktadır.

 
BAŞVURUNUZU TAKİP EDİN
VFS Vize Başvuru Merkezi’ne vize başvurusu yapıldıktan sonra, internet üzerinden vize başvurunuzu takip edebilirsiniz. Gişede, dosyanızın referans numarasını belirten bir fiş verilir. Bu numara ve soyadınız ile online takip hizmetimize erişebilirsiniz.

Referans numaranızı ve soyadınızı girerek başvurunuzu takip etmek için  burayatıklayınız lütfen

Başvurunuz sonuçlandığında size kurye ile gelmesini istiyorsanız buraya tıklayınız.
ARA
     
 
   Tıklayınız   
Search